Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Molloy Stanner Games
January 15th 2023 216 Fort Washington Avenue, High School (Reserved Seats Here, 10032, United States
Report
Block
65 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2019 Jan 12th
Results
Video
News
Photos
2020
1
131
1
152
2019
1
127
4
177
2018
1
127
3
105
2016
1
124
1
273
2024
89
33
2023
1
130
2
66
2022
1
116
2
311
2021
2017
1
154
4
157
2015
1
5
2
196
2014
1
1
4
2013
1
2
2
2012
1
2
1
2011
1
1
1
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Media for 2019
Videos (
127
)
View
+
Photos (
177
)
View
+
Articles (
4
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2019 Results - Molloy Stanner Games
Jan 12th 2019, 11:10pm
Attending groups
RunnerSpace.com/HighSchool
DyeStat.com
ArmoryTrack.org
Invited groups
2019
Molloy Stanner Games
2019 Results - Molloy Stanner Games
Published by
ArmoryTrack.org
Jan 12th 2019, 11:10pm
Malloy-Stanner Games - Jan 12, 2019
Armory Track & Field Center
« Filter Results by Team: »
Abington Heights
American Christian
Archbishop Molloy
Archbishop Stepinac
Arlington
Averill Park Central
Baldwin
Bayport Blue Point
Bayside
Beacon School (NYC)
Belleville
Bellport
Bethpage
Brentwood
Brooklyn Technical
Cardinal Hayes
Cardinal Spellman
Chaminade
Coatesville
Collegiate
Commack
Comsewogue
Dominican Academy
East Hampton
East Meadow
Elmont Memorial
Elwood-John H Glenn
Evander Childs
Farmingdale
Floral Park Memorial
Fontbonne Hall
Fordham Prep
Fort Hamilton
Franklin K Lane
Freeport
Garden City
Goshen Central
Great Neck North
Hackley
Half Hollow Hills West
Hampton Bays Secondary
Hewlett - GW
Holy Cross (NY)
Holy Trinity
Horace Greeley
Hudson Catholic
Immaculate
Iona Preparatory
Islip
John F Kennedy (Bellmore)
John F Kennedy Catholic
Kellenberg Memorial
Kent Place
Kingston
La Salle Academy
Lab Museum United
Lakeland/Panas
Linden
Long Island Lutheran
Longwood
Lynbrook
Manhasset
Mary Louis Academy
Massapequa
Mattituck
Middletown (NY)
Monsignor Mc Clancy
Monsignor Scanlan
Montclair
Montclair Kimberley
Morris Hills
Mount Sinai
Newburgh Free
Newfield-Centereach (Middle Country)
North Babylon
North Hunterdon
North Rockland
North Star Academy
Northport
Norwich
Oceanside
Our Lady Of Mercy
Park Ridge
Patchogue/Medford
Paul D Schreiber
Pemberton Township
Plainedge
Pocono Mountain East
Randolph
Regis
Rensselaer
Ridge
Rocky Point
Sachem East
Sachem North
Sacred Heart Academy (Hempstead)
Sanford H. Calhoun
Sayville
Secaucus
Shelter Island
Smithtown East
Smithtown West
Southern Regional
Southold
Spence
Spring Creek Campus
St Agnes Academic
St Anthony's
St Augustine Prep
St Benedicts Prep
St Francis Prep
St John The Baptist
St Raymond Acad-Girls
St Raymonds-Boys
Strath Haven
Stuyvesant
The Ursuline School (NY)
Townsend Harris
Ward Melville
Warwick Valley
West Babylon
West Islip
West Orange
Westhampton Beach
William Floyd
Xaverian
Xavier (NY)
Young Women's Leadership
Men:
55 Meter Dash
|
300 Meters
|
600 Meters
|
1000 Meters
|
1600 Meters
|
1 Mile
|
3200 Meters
|
55h
|
4x200
|
4x400
|
4x800
|
SMR 200-200-400-800m
|
4x55 Shuttle Hurdles
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
Women:
55 Meter Dash
|
300 Meters
|
600 Meters
|
1000 Meters
|
1600 Meters
|
1 Mile
|
3000 Meters
|
55h
|
4x200
|
4x400
|
4x800
|
SMR 200-200-400-800m
|
4x55 Shuttle Hurdles
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
Team Scores
Mens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Balthazar, Christopher
12
Fordham Prep
6.55
0
2
Rodriguez, Julio
12
Brentwood
6.56
0
3
Kirk, Eric
12
Coatesville
6.59
0
4
Conant, Eric
12
Norwich
6.61
0
5
Stocker, Camari
12
Coatesville
6.66
0
6
Wood, David
10
Brentwood
6.69
0
7
Hibbert, Nazir
11
Archbishop Stepi
6.69
0
8
Harris, Naquille
11
Cardinal Hayes
6.70
0
Mens 55 Meter Dash Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Anaege, Ikechuku
10
Archbishop Mollo
6.90
1
2
Mayas, Ranulph
10
Chaminade
6.95
1
3
Wilson, Shemar
10
Hudson Catholic
6.96
3
4
Dawson, Joe
10
Morris Hills
7.03
11
5
Padron, Alec
10
Massapequa
7.11
1
6
Torres, Isaiah
10
Chaminade
7.16
1
7
Allen, Jayvian
10
Freeport
7.18
1
8
Davis, Malyke
10
Archbishop Stepi
7.20
2
9
Amarel, Elias
10
Montclair
7.21
2
10
King, Tyler
10
Smithtown East
7.23
2
11
McKenzie, Zachary
10
St Anthony's
7.24
2
12
Walters, Luke
10
Sayville
7.26
2
13
Donovan, Reid
10
Xavier (NY)
7.28
3
14
Allen, Asauni
10
Freeport
7.29
1
15
Ong, Brian
10
Plainedge
7.32
3
16
Galati, Charlie
10
Oceanside
7.35
3
17
Shorter, Julian
10
Montclair
7.38
4
18
Ampadu, Thomas
10
West Orange
7.40
1
19
Smith, Yasir
10
St Benedicts Pre
7.42
2
20
Diamond, Ricky
10
Xavier (NY)
7.47
4
21
Buccieri, Vincent
10
Fordham Prep
7.48
5
22
Robinson, Gilberto
10
West Orange
7.48
2
23
Figueras, Ethan
10
Fordham Prep
7.51
3
24
Gomez, Malachi
10
Brentwood
7.52
4
25
Parrino, Nicholas
10
Patchogue/Medfor
7.54
5
25
Arellano, Robert
10
Fordham Prep
7.54
4
27
Darden, Soloman
10
Iona Preparatory
7.57
4
27
Powell, Mekhi
10
North Star Acade
7.57
3
29
Paquette, Nicholas
10
Xavier (NY)
7.59
6
30
Manning, Marcus
10
St Raymonds-Boys
7.60
7
31
Baillargeon, Christopher
10
Xaverian
7.60
5
32
Colon, Sebastian
10
Fordham Prep
7.61
5
33
Masselo, Brian
10
John F Kennedy C
7.61
10
34
Alexander, Quamell
10
Kingston
7.62
5
35
Martinez, Adonis
10
Brentwood
7.64
4
36
Ramos, Joshua
10
Fordham Prep
7.68
6
37
Perez, Lexti
10
Fordham Prep
7.69
5
38
Piazza, Nicholas
10
Xaverian
7.70
6
39
Shepherd, Kyle
10
Archbishop Stepi
7.72
5
40
Rice, Conor
10
Archbishop Stepi
7.75
8
41
Eccleston, Pablo
10
Fordham Prep
7.76
5
42
Wenz, Matthew
10
Monsignor Mc Cla
7.76
6
43
Sanchez, Stanley
10
Fordham Prep
7.85
7
44
Bagwell, Joshua
10
Holy Cross (NY)
7.85
6
45
Delatorre, Dillon
10
Fordham Prep
7.90
8
46
McGibbony, Trejon
10
Coatesville
7.91
3
47
Santos, Khaliq
10
Archbishop Stepi
7.95
8
48
Jourden, Doujuan
10
Fordham Prep
7.99
8
49
Pena, Giancarlo
10
Fordham Prep
8.06
8
50
Brown, Ronnie
10
North Star Acade
8.14
6
51
Rodriguez, Michae
10
Fordham Prep
8.14
8
52
Volgende, Thomas
10
Fordham Prep
8.17
9
53
Cuneo, Liam
10
Fordham Prep
8.18
7
54
He, Zhenran
10
Great Neck North
8.19
8
55
Blackwell, Jamari
10
Floral Park Memo
8.23
8
56
Jeffrey, Tyrece
10
North Star Acade
8.30
7
57
Galasso, Brian
10
Fordham Prep
8.34
7
58
Harper, Quentin
10
Bethpage
8.36
9
59
St. Hilaire, Justin
10
Fordham Prep
8.40
10
60
Diaz, Pedro
10
Fordham Prep
8.40
9
61
Tagliaferri, Christopher
10
Fordham Prep
8.46
9
62
Johnson, Adam
10
St John The Bapt
8.60
7
63
Vila, Eric
10
St John The Bapt
8.67
7
64
Sodhi, Ashavdeep
10
Archbishop Mollo
8.74
11
65
Harper, Jaylan
10
Bethpage
8.74
10
66
Ke, Evan
10
Cardinal Spellma
8.75
9
67
Stocus, Gabriel
9
Montclair Kimber
8.96
9
68
Maloney, Brian
10
St John The Bapt
9.09
10
69
Rodrigz, Ethan
10
Fordham Prep
9.14
9
70
Vasquez, David
10
Fordham Prep
9.50
9
71
Rios, Daniel
10
Archbishop Stepi
9.78
10
72
Chhabra, Sidh
10
Bethpage
10.67
11
--
Morris, Ashadon
10
Franklin K Lane
FS
3
Mens 55 Meter Dash Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vu, Eddy
9
William Floyd
6.95
1
2
Wesley, Ashon
9
Coatesville
7.04
1
3
Louis, Sean
9
St Anthony's
7.12
2
4
Jackson, Malique
9
St Benedicts Pre
7.12
1
5
Bessick, Lebron
9
Coatesville
7.14
4
6
Raymond, George
9
Archbishop Stepi
7.17
2
7
Davis-Logan, Noah
9
St Augustine Pre
7.24
2
8
Boxton, Iyad
9
St Benedicts Pre
7.28
1
9
Gil Sanchez, Jhackzon
10
Secaucus
7.33
1
10
Fisher, Andre
9
Newburgh Free
7.36
5
11
Wesley, Aaron
9
Coatesville
7.40
1
12
Jamison, Jamar
9
St Benedicts Pre
7.46
3
13
Homes, Jasaih
9
Archbishop Stepi
7.47
2
14
Hargraves, Jordan
9
Iona Preparatory
7.51
2
15
Escobar, Joshua
9
St Anthony's
7.52
1
16
Caggiano, Michael
9
Montclair Kimber
7.61
3
17
Hunt, Omar
9
North Star Acade
7.62
2
18
Scheidt, Harry
9
Great Neck North
7.65
3
18
Warren, Isaiah
9
North Star Acade
7.65
1
20
Flores'jay, Jhael
9
Cardinal Spellma
7.67
6
21
DeGuzman, Gabriel
9
Oceanside
7.70
4
22
Adair, Alexander
9
Archbishop Stepi
7.72
4
23
Harris, Marcellus
9
Iona Preparatory
7.72
3
24
Ampadu, Adrian
9
West Orange
7.79
2
25
Palmer, Jamaul
9
Archbishop Stepi
7.83
4
26
Santiago, Sean
9
Archbishop Stepi
7.88
2
27
Berkowitz, Brandon
9
Oceanside
7.90
3
28
Saltz, Jarred
9
Morris Hills
7.97
8
29
Tschantre, Aidan
9
Archbishop Stepi
7.98
3
30
Li, Jiexuan
9
Holy Cross (NY)
8.00
4
31
Agredo, Marcel
10
Great Neck North
8.03
5
32
Soto, Sebastian
9
St Raymonds-Boys
8.03
5
33
Martinez, Jack
8
Patchogue/Medfor
8.09
5
34
Serrano, Jacob
9
Archbishop Stepi
8.17
5
35
Clarkin, Alex
9
Regis
8.19
6
36
Serrano, Rene
9
Archbishop Stepi
8.22
6
37
Caracappa, Daniel
9
John F Kennedy C
8.24
8
38
Winer, Joshua
9
Patchogue/Medfor
8.29
5
39
Butler, Samuel
9
Cardinal Spellma
8.32
7
40
Levine, Zachary
9
Great Neck North
8.33
3
41
Flyer, Alex
9
Paul D Schreiber
8.38
6
42
Romeo, Frank
9
Oceanside
8.42
5
43
Johnson, Shakeel
9
St Augustine Pre
8.46
3
44
Cardona-Olivero, Axel
10
St John The Bapt
8.56
6
45
Kiernan, Corey
9
Archbishop Stepi
8.72
7
46
Hariento, Ethan
9
John F Kennedy C
8.87
8
47
Guardavaccaro, Thomas
9
Xaverian
8.88
7
48
Richards, Jude
9
St Raymonds-Boys
9.56
8
49
Burke, Kevin
9
Archbishop Stepi
9.61
7
50
Rea, Kyle
9
Regis
9.76
7
51
Boeheim, Jack
9
John F Kennedy C
10.83
8
Mens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Conant, Eric
12
Norwich
6.67
4
2
Kirk, Eric
12
Coatesville
6.67
7
3
Balthazar, Christopher
12
Fordham Prep
6.69
1
4
Stocker, Camari
12
Coatesville
6.72
26
5
Wood, David
10
Brentwood
6.74
11
6
Harris, Naquille
11
Cardinal Hayes
6.75
10
6
Rodriguez, Julio
12
Brentwood
6.75
3
8
Hibbert, Nazir
11
Archbishop Stepi
6.77
15
9
Fils-Aime, Christian
11
North Babylon
6.79
8
10
Ortega, Ricky
11
Coatesville
6.82
16
11
Pasko, Max
11
Southold
6.83
22
12
Lescouflair, Justin
12
Freeport
6.84
12
13
Banks, Christopher
12
Linden
6.84
2
14
Brathwaite, Syan
12
Hudson Catholic
6.86
13
15
Vasconcellos, Nicholas
12
Half Hollow Hill
6.86
19
16
Banton, Steve
10
Middletown (NY)
6.87
16
16
Green, Cameron
11
Middletown (NY)
6.87
24
18
Trent, Dwan
12
Bellport
6.87
14
19
James, Christophe
11
Freeport
6.88
20
20
Lee, Inho
St Francis Prep
6.89
18
21
Ota, Nkem
12
St Augustine Pre
6.89
18
22
Nelson, Taliek
11
Floral Park Memo
6.89
8
23
Wagnac, James
11
East Meadow
6.90
13
24
Christian, Terrance
12
Middletown (NY)
6.91
24
25
Dionne, Will
11
Horace Greeley
6.92
14
26
Budhu, Justin
11
Freeport
6.92
15
27
Rivera, Eric
12
Belleville
6.93
17
28
Jones, Greg-Anthony
11
St Benedicts Pre
6.93
26
29
Fisher, Nalima
11
West Orange
6.94
16
30
Bryan, Nathan
Jr
Montclair
6.94
17
31
Esposito, Neil
12
Mount Sinai
6.95
8
32
Solero, Anthony
11
William Floyd
6.96
9
33
Pereira, Kevin
11
Randolph
6.97
19
34
Bainbridge, Daniel
12
La Salle Academy
6.98
6
35
DeLuca, Jordan
11
Kellenberg Memor
7.00
15
36
Ng, Connor
10
Stuyvesant
7.01
11
37
Castillo, Aamir
12
Middletown (NY)
7.01
8
38
Magassouba, Mamady
12
Hudson Catholic
7.01
25
39
Wheeler, Jamal
11
Pemberton Townsh
7.02
1
40
Key, Robert
12
Half Hollow Hill
7.03
12
41
Mathis, Dakotah
11
Farmingdale
7.03
9
42
Almeida, Pedro
11
Belleville
7.03
8
42
Detz, Brian
11
Randolph
7.03
3
44
Wilmore, Omarie
12
Belleville
7.05
12
45
Cruz, Oscarli
11
North Rockland
7.05
24
45
Pierre, Jaden
11
Linden
7.05
21
47
Brown, Lucas
12
Rocky Point
7.06
9
48
Viegas, Alexandre
12
Lab Museum Unite
7.06
20
49
Valdueza, Vern
11
Chaminade
7.06
20
50
Acosta, Emill
11
Baldwin
7.06
11
51
Fernandez, Jayden
12
St Raymonds-Boys
7.06
16
52
Champion, Brandon
11
Pemberton Townsh
7.07
4
52
Cardito, Daniel
12
Kellenberg Memor
7.07
25
54
Baez, Anthony
11
Fordham Prep
7.08
19
54
Muhammed, Jabar
12
Middletown (NY)
7.08
10
56
Gould, Myles
11
Fordham Prep
7.08
4
57
Gordon, Joshua
10
Farmingdale
7.08
6
58
Wilson, Simmeon
10
Pemberton Townsh
7.08
7
59
Fields, Quincy
11
Arlington
7.09
23
60
Cocca, James
12
Averill Park Cen
7.10
7
60
Berger, David
11
Norwich
7.10
17
62
Nkrumah, Samuel
11
East Meadow
7.10
16
63
Garcia, Elias
12
Xavier (NY)
7.11
22
64
Stevenson, Dakarai
11
Freeport
7.11
8
65
Juarez, Matthew
12
Bellport
7.12
13
66
Perez, Aedrick
11
Belleville
7.12
23
67
Sagrista, Brandon
12
Belleville
7.12
10
67
Saha, Josh
11
Hackley
7.12
5
69
Haviland, Jake
10
Ridge
7.13
4
70
Hinds, Shawndre
12
Cardinal Hayes
7.13
25
71
Sullivan, Liam
11
Smithtown West
7.14
15
72
Hauptman, Sean
11
Smithtown West
7.14
13
73
LoMonaco, Matthew
11
Mount Sinai
7.14
14
74
David, Kory
12
Spring Creek Cam
7.15
10
75
Schuit, Pim
11
Park Ridge
7.16
19
76
Green, Mekhi
11
Archbishop Stepi
7.17
9
77
Bossut, Jules
11
Kellenberg Memor
7.17
16
77
Berkery, Ryan
12
Northport
7.17
23
79
St Germain, Joheins
12
Middletown (NY)
7.18
14
80
Jones, Omarian
11
St Francis Prep
7.18
23
81
Paul, Larocher
12
St Benedicts Pre
7.19
6
82
Monastero, Samuel
11
Smithtown West
7.21
24
83
Aquino, AJ
12
Archbishop Stepi
7.21
10
84
Ventura, Alex
12
Farmingdale
7.22
5
85
Selzer, Dave
11
Ward Melville
7.22
5
86
De la cruz, Arvin
12
St Raymonds-Boys
7.23
2
87
Celestin, Gregory
12
Holy Cross (NY)
7.23
13
88
Bates, Johnathan
12
Hudson Catholic
7.23
24
88
Edwards, Matt
11
Archbishop Stepi
7.23
2
90
Dinh, Tai
10
North Rockland
7.24
18
91
Myrick, Trevon
12
Belleville
7.24
19
92
Lopez, Jahmir
10
Linden
7.25
4
93
Cuevas, Mario
11
North Rockland
7.26
23
94
Griffith, Rephael
11
Fordham Prep
7.27
26
94
Rodriguez, Fernando
10
Longwood
7.27
15
96
McKie, John
12
Chaminade
7.27
25
96
Sadhu, Ajay
12
Fordham Prep
7.27
1
98
Senkesi, Rohan
11
Secaucus
7.27
3
100
Albin, Elijah
10
North Rockland
7.28
7
99
Ransom, Mycal
12
Baldwin
7.28
11
101
Palma, Nick
12
St Raymonds-Boys
7.29
20
102
Davis, Joshua
12
Baldwin
7.29
21
103
Dillion, Brendan
11
Sayville
7.29
24
104
Elemendorf, Cole
12
Kingston
7.29
7
105
Hughes, Cameron
9
Longwood
7.30
14
106
Donaldson, Harrison
11
Fordham Prep
7.31
11
107
Adenalla, Rilwan
11
North Star Acade
7.31
3
108
McNelis, Pat
12
Commack
7.31
10
109
Cohen, Mitchell
11
Commack
7.32
1
110
Buckley, Ronald
12
Bellport
7.32
25
111
McCauley, Quintin
11
Archbishop Stepi
7.33
1
112
Tarricone, Joey
12
North Rockland
7.34
6
113
Costabile, Julius
12
North Rockland
7.34
13
114
Sandoval, Derek
12
Belleville
7.35
20
115
Guerrero, Giordanis
11
Fordham Prep
7.35
3
116
Harris, Hunter
10
Arlington
7.37
3
117
Estrada, Johnny
12
Fordham Prep
7.38
7
118
Chambers, Hakim
12
Middletown (NY)
7.38
8
119
Famiglietti, Vinc
12
Islip
7.39
10
120
Joseph, Connor
11
Bayport Blue Poi
7.40
5
121
Cordero, Anthony
10
Averill Park Cen
7.40
9
122
Corrothers, Vahn
12
North Star Acade
7.41
13
122
Richardson, Sean
12
Long Island Luth
7.41
6
124
Cecere, Jiustino
11
Belleville
7.42
20
125
Ogando, Steven
11
Fordham Prep
7.43
11
125
Segal, Charles
11
Hackley
7.43
14
127
Schlenker, Jonathan
11
Long Island Luth
7.43
4
128
Mehling, Mason
9
Longwood
7.44
26
129
Mikulski, Owen
9
Bethpage
7.46
2
130
Tramontana, Dante
12
Southold
7.46
21
131
Guererro, Shane
11
St Raymonds-Boys
7.47
24
132
McCrory, John
12
Mount Sinai
7.47
22
133
Singavan, Oscar
12
Ward Melville
7.47
24
134
Wallen, Aidan
10
Averill Park Cen
7.47
16
135
Bowen, Damari
11
North Star Acade
7.49
3
136
Gerrity, Liam
12
John F Kennedy C
7.50
22
137
Dhanawade, Aniruddh
9
Horace Greeley
7.51
22
138
Coffie, Emmanuel
11
North Star Acade
7.52
17
139
Yarina, Chris
12
Archbishop Stepi
7.52
7
140
Drake, Al-Shakier
10
North Star Acade
7.52
17
141
Wolcson, Hunter
11
Rocky Point
7.52
19
142
Brun, Andres
12
Monsignor Mc Cla
7.52
20
142
Torrisi, Matthew
12
Oceanside
7.52
4
144
Aponte, Anthony
11
North Star Acade
7.52
12
145
Owens, Nasim
12
Hudson Catholic
7.52
21
146
Graham, Tyler
12
Regis
7.53
7
147
Lasurdo, Aidan
11
Rocky Point
7.56
17
148
Marooney, Matthew
12
Garden City
7.56
25
149
Cardenas, Gianni
11
Archbishop Stepi
7.57
9
149
Walter, Stephon
11
Fordham Prep
7.57
13
151
Baker, Josh
11
John F Kennedy C
7.59
4
152
Gianella, Joseph
11
North Rockland
7.59
1
153
Hunter, Nicholas
11
Ward Melville
7.61
18
154
Amadife, Chidera
12
Fordham Prep
7.62
1
155
Argenziano, Connor
11
Islip
7.64
14
156
Williams, Truman
10
Montclair
7.66
22
157
Style, Brendan
10
Bayport Blue Poi
7.68
18
158
Daly, Jack
12
Regis
7.69
15
159
Mercado, Dylan
11
Secaucus
7.76
1
160
Schilling, William
11
Bayport Blue Poi
7.78
25
161
Brown, Isaiah
12
La Salle Academy
7.80
19
162
Tran, Joseph
11
Fordham Prep
7.82
3
163
Morris, Jahir
11
Holy Cross (NY)
7.87
11
164
Murphy, Matthew
11
Islip
7.90
2
165
Coello, Jeremy
11
Fordham Prep
7.91
4
166
Torres, Jonathan
12
Monsignor Mc Cla
7.92
7
167
Wager, Nathan
11
Fordham Prep
7.92
8
168
Moore, Jayden
11
La Salle Academy
7.94
10
169
Shah, Krishna
12
Ward Melville
7.96
15
169
Magaletti, Victor
12
Archbishop Stepi
7.96
14
171
Dang, Steven
11
Fordham Prep
7.96
3
172
Mazza, Antonio
12
Islip
8.00
23
173
Reyes, Chris
11
Fordham Prep
8.11
11
174
Spinner, Evan
12
Floral Park Memo
8.13
1
175
Cisse, Moustapha
11
William Floyd
8.16
12
176
Castronovo, Nicholas
12
Xaverian
8.17
19
177
Woods, Kevin
11
Fordham Prep
8.20
13
178
Neri, Artemio
12
Fordham Prep
8.29
2
179
Mahony, Max
11
Fordham Prep
8.29
6
180
Castellanos, Diego
12
Secaucus
8.39
9
181
Singh, Gurvin
10
Bethpage
8.66
16
182
Reyes, Juan
11
Fordham Prep
8.72
17
183
Otero, Jack
11
Fordham Prep
8.98
18
Mens 300 Meters Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sanchez, Isaiah
12
St Benedicts Pre
34.98
0
2
Denton, Jaheim
12
Longwood
34.99
0
3
Maynor-Mendez, Jahmel
12
Freeport
35.59
0
4
Charles, Todd
12
Xaverian
35.81
0
5
Arranz, Justin
12
North Babylon
36.09
0
6
Zenny, Fredrick
12
Kellenberg Memor
37.10
0
Mens 300 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Larson, Owen
12
Ward Melville
36.47
3
2
Ivans, Steven
11
Patchogue/Medfor
37.07
1
3
Williams, Truman
10
Montclair
37.10
1
4
Burgess, Artie
11
Coatesville
37.28
1
5
Fisher, Nalima
11
West Orange
37.35
4
6
Lazaridis, Anthony
12
Patchogue/Medfor
37.61
1
7
Wilmore, Omarie
12
Belleville
37.67
2
8
Bennett, Austin
11
West Islip
37.69
2
9
Worrell, Matthew
9
Newburgh Free
37.81
1
10
Maya, Matt
12
East Hampton
37.85
4
11
Mayers, Peter
12
St Anthony's
37.92
3
12
Lee, Inho
St Francis Prep
37.94
9
13
Scarlata, John
10
Garden City
37.99
3
14
Mesecheer, Keith
11
St Anthony's
38.11
4
15
Francis, Sudre
11
Evander Childs
38.23
9
16
Borghard, Dan
11
Northport
38.28
3
17
Jones, Quincy
11
Morris Hills
38.43
6
18
Amendola, Theo
11
Northport
38.53
4
19
Shepherd, Joseph
12
North Babylon
38.62
3
20
Rivera, Nahki
12
Cardinal Hayes
38.66
7
21
Dyson, Ian
12
Ward Melville
38.66
6
22
Ross, Quil
12
Coatesville
38.92
2
23
Lurie, Jacob
11
Bayport Blue Poi
38.97
7
24
Hauptman, Sean
11
Smithtown West
39.00
8
25
Hodges, Brian
11
Ridge
39.03
4
26
Plaia, Lucas
11
Smithtown West
39.11
5
27
Sarkisian, Jack
12
North Hunterdon
39.13
7
28
Myrick, Trevon
12
Belleville
39.24
9
29
Nkrumah, Samuel
11
East Meadow
39.32
8
30
Moore, Jordan
12
Spring Creek Cam
39.35
10
31
Cotton, Jalen
12
Cardinal Hayes
39.38
7
32
Lakeman, Keith
11
West Orange
39.38
5
33
Beskid, Michael
12
Averill Park Cen
39.39
8
34
Zephyr, Adam
10
Goshen Central
39.44
9
35
Silva, Marc
11
Longwood
39.51
6
36
Bryant, Kevin
10
Averill Park Cen
39.57
11
37
Babe, Joshua
9
Morris Hills
39.61
6
38
Beard, Jaeden
11
Coatesville
39.63
8
39
Tiska, Richard
12
Westhampton Beac
39.64
7
40
Reilly, Conner
11
Sayville
39.66
5
41
Banks, Christopher
12
Linden
39.68
1
42
Rakhani, Sameer
12
Montclair Kimber
39.69
8
43
Rodriquez, Miguel
11
North Star Acade
39.83
11
44
Harris, Hunter
10
Arlington
39.89
8
45
Aiken, Malachi
11
Spring Creek Cam
39.94
8
46
Feinster, Isaiah
10
Baldwin
40.02
7
47
Rodriguez, Adam
11
Park Ridge
40.03
5
48
Knoff, Thomas
12
Xavier (NY)
40.04
3
49
Rodriguez, Angel
12
Islip
40.07
8
50
Key, Robert
12
Half Hollow Hill
40.09
8
51
Fridich, Nate
11
Garden City
40.11
10
52
Radu, Tudor
11
Archbishop Mollo
40.13
10
53
Essien, Aaron
11
Holy Trinity
40.13
7
54
Bradwisch, Connor
12
Xavier (NY)
40.19
2
55
Avery, Brendan
12
Holy Cross (NY)
40.21
10
56
Carey, Kyle
12
North Rockland
40.23
5
57
Kelly, Jonathan
11
Chaminade
40.28
9
58
Mooney, Cameron
11
Kellenberg Memor
40.30
9
59
Joseph, Connor
11
Bayport Blue Poi
40.39
10
60
Pierre, Jaden
11
Linden
40.43
4
61
Lasurdo, Aidan
11
Rocky Point
40.44
7
62
Hess, Jadon
10
Rocky Point
40.46
7
63
Sullivan, Liam
11
Smithtown West
40.64
5
65
Pearsal, Adam
12
Commack
40.66
11
66
Bowen, Damari
11
North Star Acade
40.68
6
67
Miele, Dominic
10
Lynbrook
40.76
9
68
Brizeus, Ronardo
10
Baldwin
40.80
8
69
Montes, Samuel
9
Newburgh Free
40.87
6
70
Israel, David
9
Pemberton Townsh
40.88
10
71
Sheehan, Comeragh
12
Westhampton Beac
40.93
8
72
Dawson, Joe
10
Morris Hills
40.95
6
73
Felice, Aidan
12
St Anthony's
40.96
5
74
Ciccarelli, Andrew
12
Commack
41.02
11
75
Yeager, Cameron
12
Ridge
41.07
8
76
Caspar, Jared
11
Horace Greeley
41.10
10
77
Arzu, Emenegi
11
Cardinal Spellma
41.11
12
78
Komosinski, Jonah
10
Ward Melville
41.12
10
79
Santiago, Collin
12
Bethpage
41.12
7
80
McDonough, Liam
12
Regis
41.19
9
81
Erskine, Kai
11
Cardinal Spellma
41.24
12
82
Vu, Eddy
9
William Floyd
41.38
5
83
Dagostino, Denver
11
Mount Sinai
41.43
9
84
Bufalini, Noah
11
Norwich
41.54
10
85
Nagle, Carson
12
Bellport
41.60
10
86
Patano, Frank
10
Garden City
41.64
11
87
Bender, Aaron
12
St Francis Prep
41.66
2
88
Pinto, Ryan
12
Goshen Central
41.67
6
89
Adenalla, Rilwan
11
North Star Acade
41.80
11
90
Robinson, Tahj
12
Holy Cross (NY)
41.84
10
91
Ahern, Michael
12
Bayport Blue Poi
41.86
11
92
Maloney, Kyle
11
Massapequa
41.99
10
93
Bonilla, Eduar
12
Bellport
42.00
10
94
Akpan, Aniekan
12
Arlington
42.05
8
95
Luckner, Justin
11
Regis
42.06
10
96
Quinn, Xavier
12
Lab Museum Unite
42.16
9
97
Lawrence, Eden
12
Monsignor Scanla
42.18
10
98
Bell, Nesive
12
Linden
42.19
9
99
Henrys, Brendon
10
Cardinal Spellma
42.23
12
100
Edwards, Matt
11
Archbishop Stepi
42.29
9
101
Ayroso, Adam
11
Plainedge
42.34
11
102
Barrios, Leonthe
12
Archbishop Stepi
42.47
11
103
Smith, Elijah
11
La Salle Academy
42.55
11
104
Siracuse, Robert
12
Goshen Central
42.56
9
105
Martin, Jassi
12
Montclair Kimber
42.57
11
106
Wile, Jackson
11
Southold
42.59
10
107
Spinner, Joseph
12
Floral Park Memo
42.63
12
108
Jamison, Joshua
11
Bethpage
42.72
9
109
Sitt, Jason
12
Lynbrook
42.73
10
110
Augeri, Thomas
11
Plainedge
42.94
11
111
Anicich, Joseph
12
Xavier (NY)
42.94
2
112
Ong, Brian
10
Plainedge
43.05
11
113
Herutelou, Travis
12
Kellenberg Memor
43.35
9
114
Avalos, Kobe
12
St Raymonds-Boys
43.38
12
115
Mentis Cort, Mathew
10
Brooklyn Technic
43.39
11
116
Choi, Nicholas
11
Paul D Schreiber
43.68
11
117
Estevez, Armani
11
La Salle Academy
43.72
12
118
Chen, Jia
10
Brooklyn Technic
43.84
11
119
Chin, Jonathan
10
North Hunterdon
43.98
12
120
Santos, Ivan
12
St Raymonds-Boys
44.33
12
121
Dhanawade, Aniruddh
9
Horace Greeley
44.37
11
122
Rylo, Jakob
10
Horace Greeley
44.63
11
123
Nelson, Taliek
11
Floral Park Memo
44.78
11
124
Parrino, Nicholas
10
Patchogue/Medfor
45.05
11
125
Ramirez, Philip
10
Archbishop Mollo
46.19
12
126
Jacquez, Ryan
12
St Raymonds-Boys
46.29
12
127
Sabogal, Sebastian
11
Archbishop Mollo
46.67
12
128
Picciano, Anthony
11
Archbishop Mollo
46.80
12
129
Blackwell, Jamari
10
Floral Park Memo
47.07
12
130
Alshami, Yousef
11
Evander Childs
47.34
8
131
Perez-Mendez, Elijah
11
La Salle Academy
49.73
12
132
Escobar, Fredrick
11
Monsignor Scanla
50.34
12
133
Rahman, Adid
12
Lab Museum Unite
51.93
12
Mens 300 Meters Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Sanchez, Isaiah
12
St Benedicts Pre
35.24
8
2
Denton, Jaheim
12
Longwood
35.43
2
3
Charles, Todd
12
Xaverian
35.45
3
4
Maynor-Mendez, Jahmel
12
Freeport
35.73
3
5
Arranz, Justin
12
North Babylon
35.84
7
6
Zenny, Fredrick
12
Kellenberg Memor
35.85
4
7
Brownridge, Cecil
12
Middletown (NY)
35.93
7
8
Gawronski, Gabe
12
Norwich
35.94
4
9
Ngwenya, Lewis
12
St Benedicts Pre
35.95
4
10
Krummenacker, Kyle
12
Chaminade
36.00
5
11
Toledo, Fernando
12
Comsewogue
36.03
7
12
Grey, Frank
12
Brentwood
36.07
6
13
Gamarra, Jonathan
11
Oceanside
36.08
6
14
Lawrence, Dermack
11
Franklin K Lane
36.18
6
15
Legister, Jessie
10
Montclair
36.41
1
16
Holt, Christopher
11
Holy Trinity
36.42
6
17
Quadri, Saad
12
Brentwood
36.52
4
18
Omeike, Jeremiah
11
Elmont Memorial
36.61
5
19
Shittu, Mutiu
12
Baldwin
36.65
5
20
Arango, Juan
11
Massapequa
36.68
4
21
Scott, Kendall
11
Newburgh Free
36.83
2
22
Ota, Nkem
12
St Augustine Pre
36.88
3
23
Kone, Sidiki
10
Cardinal Hayes
36.90
1
24
Muccini, Ryan
12
Chaminade
36.90
7
25
Hirooka, Taiki
11
Paul D Schreiber
36.97
5
26
Desir, Jean
11
Elmont Memorial
37.11
1
27
Edwards, Anthony
12
Elmont Memorial
37.28
8
28
Houston, George
12
Randolph
37.29
7
29
Little, Malachi
11
St Benedicts Pre
37.58
6
30
Smith, Jaeden
11
Holy Cross (NY)
37.74
3
31
Grant, Romario
12
Spring Creek Cam
37.80
1
32
Green, Cameron
11
Middletown (NY)
37.94
3
33
Hohmann, Lawson
10
St Francis Prep
37.96
2
34
Johnson, Justin
12
Archbishop Stepi
37.99
8
35
Vasconcellos, Nicholas
12
Half Hollow Hill
38.15
8
36
Maisch, Eric
11
Oceanside
38.21
6
37
Brown, Lucas
12
Rocky Point
38.28
5
38
Romain, Reggy
12
Franklin K Lane
38.35
5
39
Gallo, Nicholas
11
Bellport
38.52
1
40
Lee, Christopher
12
Holy Trinity
38.60
8
41
Adote, Walter
11
Longwood
40.08
7
Mens 600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chawonza, Alfred
12
St Benedicts Pre
1:20.26
1
2
O'Brien Smith, Ke
12
Freeport
1:21.38
1
3
Burnett, Jackson
12
St Benedicts Pre
1:22.16
1
4
Brown, Erik
12
Kellenberg Memor
1:22.27
1
5
Tepie-Gilbert, Ja
12
Xaverian
1:25.27
3
6
Hall, Colin
12
Regis
1:25.70
2
7
Zdravkovic, Aleks
11
Smithtown West
1:25.79
3
8
Pizzo, Kyler
12
Bellport
1:25.84
1
9
Muellers, Nicholas
12
Smithtown West
1:25.87
2
10
Collins, Nathan
10
Montclair
1:25.94
2
11
Dibari, Paul
12
North Rockland
1:26.01
4
12
Mejia, Alexander
10
Garden City
1:26.45
4
13
Remar, Justice
12
West Orange
1:26.50
4
14
McKeever, Conner
12
North Babylon
1:26.76
4
15
Lazaridis, Anthony
12
Patchogue/Medfor
1:26.93
2
16
Brown, C.J
12
Coatesville
1:27.19
3
17
Tiao, Chris
12
Randolph
1:27.32
5
18
Cabrera, Jalen
12
St Benedicts Pre
1:27.32
2
19
Sarguroh, Sufiyan
12
Brooklyn Technic
1:27.50
3
20
Wilson, Ryan
12
Mount Sinai
1:27.65
4
21
Mulvey, Patrick
11
Baldwin
1:27.72
5
22
Lane, D Grant
11
Xavier (NY)
1:28.12
3
23
Rosa, Shawn
12
Middletown (NY)
1:28.49
6
24
McDermott, Aiden
11
Iona Preparatory
1:28.63
3
25
Corbeaux, Julian
12
Northport
1:28.73
3
26
Ivans, Steven
11
Patchogue/Medfor
1:28.91
4
27
McNally, Kevin
12
Morris Hills
1:29.01
5
28
Barreira, Matisse
11
Archbishop Mollo
1:29.14
6
29
Willman, Brian
12
Chaminade
1:29.27
4
30
Jimenez, Adam
11
Newburgh Free
1:29.34
4
31
Paez, Alejandro
11
Longwood
1:29.36
5
32
Lyons, Curtis
12
Ridge
1:29.44
1
33
Manning, Chad
11
Belleville
1:29.74
6
34
Carter, Jahmir
11
Coatesville
1:29.76
5
35
Colon, Travis
12
Comsewogue
1:29.77
4
36
Kiley, Matthew
11
Manhasset
1:29.86
6
38
Thebaud, Nelly
11
Linden
1:29.91
7
39
Riviezzo, Frank
12
West Islip
1:29.94
5
40
Ashong, Jason
12
Arlington
1:30.02
8
41
Cronin, Kyle
12
West Islip
1:30.03
5
42
Athanailos, Constantin
12
St Francis Prep
1:30.05
2
43
Francisco, Benjam
12
Iona Preparatory
1:30.45
6
44
Leinwand, Ryan
12
Smithtown West
1:30.53
6
45
Foote, Aaron
11
Horace Greeley
1:30.78
6
46
Charles, Ricard
12
Linden
1:30.82
7
47
Kisker, James
9
Ridge
1:30.90
3
48
Figaro, Tilon
10
Smithtown East
1:30.92
5
49
Scott, Marcus
10
Brooklyn Technic
1:31.02
8
50
Hubert, Michael
11
Archbishop Mollo
1:31.25
6
51
Wheeler, Caleb
12
Ward Melville
1:31.34
8
52
Griffin, Sean
12
Commack
1:31.41
7
53
Jones, Malik
12
St Anthony's
1:31.47
4
54
Pandaliano, Andy
11
Farmingdale
1:31.47
8
55
Fenner, Nicholas
11
North Rockland
1:31.64
6
56
Miller, Drew
12
Manhasset
1:31.65
6
57
McGrory, Noel
11
Regis
1:31.73
6
58
Ye, Thomas
10
Horace Greeley
1:31.83
7
59
Johnson, Ajuan
11
Newburgh Free
1:31.86
4
60
Meregildo, Jake
11
Cardinal Hayes
1:31.92
5
61
Germain, Schnyder
11
St Francis Prep
1:31.95
4
62
Donahue, Andrew
12
Morris Hills
1:32.01
5
63
Tammany, Logan
11
Patchogue/Medfor
1:32.29
5
64
Jeffery, Brian
12
Northport
1:32.34
6
65
Lessing, Kevin
12
Bayport Blue Poi
1:32.35
5
66
Grolz, Tommy
10
Mount Sinai
1:32.38
5
67
Koziej, Jacob
10
Brooklyn Technic
1:32.51
8
68
Morales, Ayden
10
Bethpage
1:32.52
8
69
Lynch, Jack
12
St Francis Prep
1:32.55
5
70
Law, Jackson
12
Mount Sinai
1:32.58
5
71
Freshour, Michael
11
Bayport Blue Poi
1:32.64
7
72
Carlson, David
10
Bellport
1:32.85
5
73
Sarkisian, Jack
12
North Hunterdon
1:32.91
6
74
Greco, Michael
12
Garden City
1:32.97
7
75
Jiang, Andrew
12
Manhasset
1:33.13
6
76
Meah, John
12
East Meadow
1:33.18
5
77
Kirk, Kennedy
12
Archbishop Mollo
1:33.36
5
78
Funk, Colin
9
Paul D Schreiber
1:33.46
7
79
Schuit, Pim
11
Park Ridge
1:33.46
8
80
Cirelli, Mark
12
Chaminade
1:33.58
4
81
Drago, Jack
11
Smithtown East
1:33.77
7
82
Brosnan, Shane
9
West Orange
1:33.79
8
83
Zarnowski, John
12
Holy Cross (NY)
1:34.06
9
84
Wokonko, Chidera
12
Beacon School (N
1:34.08
6
85
Sheehan, Matthew
10
Bethpage
1:34.08
6
86
Hannibal, Gregory
9
Goshen Central
1:34.09
5
87
Taylor, Kevin
9
Paul D Schreiber
1:34.11
7
88
Powell, Maleek
11
Newburgh Free
1:34.21
4
89
Mullen, Matthew
10
William Floyd
1:34.25
7
90
Cutrone, Corey
12
Sayville
1:34.29
5
91
McGrade, Mark
11
Xavier (NY)
1:34.30
7
92
Marrero, Antonio
10
Massapequa
1:34.61
7
93
Owens, Hugh
12
Paul D Schreiber
1:34.77
7
94
Winter, Ethan
11
Ward Melville
1:34.81
8
95
Hastings, Conor
11
Archbishop Mollo
1:35.02
9
96
Murphy, James
11
Massapequa
1:35.03
7
97
Bates, Justin
12
Norwich
1:35.15
8
98
Blades, Nathniel
10
Freeport
1:35.29
8
99
Underwood, Jabari
10
Cardinal Hayes
1:35.29
8
100
Hoo, Caleb
12
Stuyvesant
1:35.60
10
101
Khawaja, Ali
11
Montclair
1:35.63
10
102
Stahl, Ezekiel
10
Stuyvesant
1:35.67
10
103
Cirelli, Alfred
12
Xavier (NY)
1:35.70
6
104
Martire, Michael
11
Iona Preparatory
1:35.71
8
105
Sakele, Alex
9
Ridge
1:35.77
3
106
Eubanks, Owen
12
Islip
1:35.92
9
107
Feehan, Spencer
11
Plainedge
1:36.15
8
108
Davis, Joshua
12
Baldwin
1:36.15
9
109
Mahabir, Robin
10
Garden City
1:36.17
8
110
Johnson, Lloyd
12
Arlington
1:36.37
6
111
Hunt-Thomas, Jasp
10
Collegiate
1:36.38
7
112
Spencer, Tyrell
12
Spring Creek Cam
1:36.40
8
113
Smith, Seth
11
Averill Park Cen
1:36.42
9
114
Casamassima, Alex
12
Cardinal Spellma
1:36.43
7
115
Benedetto, Brian
11
East Meadow
1:36.77
9
116
Manns, Zach
12
William Floyd
1:36.89
7
117
Hristidis, Anthon
12
William Floyd
1:37.09
8
118
Stringer, Christopher
12
Chaminade
1:37.13
8
119
Moss Thompson, La
11
West Orange
1:37.37
9
120
Fedorys, Dylan
10
Bayport Blue Poi
1:37.58
7
121
Ochieng, Bryson
11
North Star Acade
1:37.59
9
122
Belli, Matt
11
Ward Melville
1:37.96
8
123
Nigro, Ethan
11
Kingston
1:38.07
9
124
Lawrence, Eden
12
Monsignor Scanla
1:38.16
9
125
Hans, Tyler
11
Smithtown East
1:38.73
8
126
Rodriquez, Miguel
11
North Star Acade
1:38.83
9
127
Marine, Antonio
12
Mattituck
1:39.12
10
128
Lee, Thomas
11
Montclair
1:39.19
9
129
Sheehan, Comeragh
12
Westhampton Beac
1:39.21
8
130
Sabini, Paul
11
Regis
1:39.64
7
131
Grady, Colin
9
Oceanside
1:40.77
9
132
Gutierrez, Aedan
11
North Hunterdon
1:40.83
8
133
Okoro, Anicho
12
Cardinal Hayes
1:41.02
8
134
Torres, Miguel
12
Southold
1:41.38
9
135
Augeri, Thomas
11
Plainedge
1:41.49
8
136
Rodriguez, Jayden
9
North Star Acade
1:41.81
9
137
Marra, Jack
11
Northport
1:41.92
6
138
Rizzotti, Joseph
12
Archbishop Mollo
1:42.43
10
139
Chrissotimos, Paul
10
Archbishop Stepi
1:42.49
10
140
Tinson, Connor
11
Fordham Prep
1:43.35
9
141
Reaves, Malachi
9
Pemberton Townsh
1:43.63
8
142
Rivera, Joseph
12
Belleville
1:44.66
11
143
Meyer, Jason
11
Averill Park Cen
1:44.83
10
144
Loughran, Emmet
11
Archbishop Stepi
1:44.92
10
145
Mullings, Donte
12
Evander Childs
1:45.19
9
146
Sohn, Andrew
10
Collegiate
1:45.25
7
147
Abernathy, William
10
Rocky Point
1:45.43
11
148
Carmen, Chris
11
Rocky Point
1:45.73
10
149
Chin, Jonathan
10
North Hunterdon
1:45.76
9
150
Akhlaq, Qasim
12
Xaverian
1:45.94
9
151
Shapiro, Ryan
12
Beacon School (N
1:46.12
9
152
Hyde, Matt
10
Floral Park Memo
1:46.46
9
153
Jackson, Jordin
12
Evander Childs
1:47.13
9
154
Chafe, Damien
10
Great Neck North
1:47.13
9
155
Peterson, Eric
12
Xaverian
1:47.20
10
156
Zuckerberg, Nathan
9
Montclair Kimber
1:47.30
9
157
Hill, Andrew
10
Kingston
1:47.33
9
158
Bufano, Vincent
11
Cardinal Spellma
1:47.42
10
159
Gonzalo, Alec
10
Fordham Prep
1:47.74
11
160
Leon, Alex
11
La Salle Academy
1:48.77
11
161
Pugliano, Ryan
9
Plainedge
1:48.90
10
162
Wolcson, Hunter
11
Rocky Point
1:49.20
10
163
Gunaratnam, Kughan
11
La Salle Academy
1:51.20
11
164
Willsen, Eric
12
Sayville
1:52.12
10
165
Santiago, Sean
9
Archbishop Stepi
1:52.21
11
166
Finch, Curtis
10
Baldwin
1:53.00
10
167
Izumo, Ayumu
12
Beacon School (N
1:53.35
10
168
Citron, Ethan
12
Great Neck North
1:53.65
10
169
Spivak, Eric
11
Pemberton Townsh
1:54.25
11
170
Escobar, Fredrick
11
Monsignor Scanla
1:55.84
11
171
Rastello, Nico
11
Sayville
1:59.29
10
172
Gonzalez, Gabriel
10
St Raymonds-Boys
2:02.51
11
173
Rosario, Liam
12
St Raymonds-Boys
2:09.99
11
Mens 1000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chawonza, Alfred
12
St Benedicts Pre
2:31.93
1
2
Burnett, Jackson
12
St Benedicts Pre
2:32.39
1
3
Bravo, Pedro
11
Iona Preparatory
2:32.40
1
4
Ngwenya, Lewis
12
St Benedicts Pre
2:33.13
1
5
O'Brien, Joseph
11
Horace Greeley
2:33.78
1
6
Danzi, Michael
11
Smithtown West
2:34.59
1
7
Courts, Christopher
12
Manhasset
2:35.18
1
8
Notarnicola, Max
12
Horace Greeley
2:36.88
2
9
Reilly, Ben
12
Manhasset
2:36.89
1
10
Athanailos, Constantin
12
St Francis Prep
2:36.94
1
11
Bassin, Harrison
11
Ward Melville
2:38.49
2
12
Scheiner, Nick
10
Longwood
2:38.99
2
13
Meah, John
12
East Meadow
2:39.10
1
14
Reda, Matthew
12
St Anthony's
2:40.27
3
15
Hassler, Owen
10
Xavier (NY)
2:41.09
1
16
Loeffel, John
12
Archbishop Mollo
2:42.09
2
17
O'Brien, Michael
12
Xavier (NY)
2:42.16
2
18
Destasio, Michael
11
Iona Preparatory
2:42.83
2
19
Maass, Daniel
11
Manhasset
2:43.36
2
20
Amar, Maor
12
Great Neck North
2:43.92
3
21
Kehrli, John
12
Chaminade
2:43.93
2
22
Turner, Michael
12
Massapequa
2:44.00
2
23
Matthews, Aidar
10
Northport
2:44.46
2
24
Famularo, Eric
10
Sayville
2:44.47
3
25
Grayson, Liam
10
Morris Hills
2:44.52
2
26
Newberger, Glenn
12
East Meadow
2:44.79
3
27
Reina, Jairo
12
Townsend Harris
2:45.13
3
28
Gasiorowski, Dylan
12
Morris Hills
2:45.23
2
29
Finegan, Patrick
11
St Anthony's
2:45.33
4
30
Cabello, David
12
Smithtown West
2:45.44
1
31
Lynch, Jack
12
St Francis Prep
2:45.58
2
32
Mendez, Steven
12
Brentwood
2:45.74
3
33
Tammany, Logan
11
Patchogue/Medfor
2:46.21
3
34
LaMassa, Charles
12
Massapequa
2:46.39
3
35
Brosnan, Shane
9
West Orange
2:46.41
5
36
Knapp, Douglas
12
Xaverian
2:46.44
2
37
Dunn, Trey
12
Linden
2:46.63
3
38
Knappe, Christoph
10
Sayville
2:46.75
4
39
Johnson, Baird
11
Stuyvesant
2:46.84
4
40
Limoges, Adam
11
Averill Park Cen
2:46.86
5
41
Ryan, Kieran
11
Westhampton Beac
2:47.00
4
42
Hannibal, Gregory
9
Goshen Central
2:47.06
4
43
Cromwell, Hunter
11
Linden
2:47.35
3
44
Johnson, Andrew
11
Goshen Central
2:47.63
3
45
Amaya, Jose
12
Brentwood
2:47.79
4
47
Perry, Tyler
11
Bethpage
2:48.33
4
48
Donahue, Andrew
12
Morris Hills
2:48.40
2
49
DeMeo, Nicholas
12
Chaminade
2:48.42
5
50
Delphin, Kingber
12
Linden
2:48.87
4
51
Serra, Thomas
10
Northport
2:49.11
5
52
Bruen, Chris
12
Lakeland/Panas
2:49.24
4
53
Argueta, Francis
12
Brentwood
2:49.42
4
54
Kranzel, Micah
12
Coatesville
2:49.56
6
55
Aromin-Gabbay, Alexand
10
West Orange
2:49.92
5
56
Egg, Thomas
12
North Hunterdon
2:50.90
5
57
Santoro, Trent
11
Townsend Harris
2:51.76
5
58
Zabala, Cristian
10
Northport
2:51.88
4
59
Jordan, Sean
11
Westhampton Beac
2:51.89
5
60
Xue, Eric
11
Brooklyn Technic
2:52.14
4
61
Maikowski, Zach
11
Commack
2:52.19
4
62
McCarthy, Owen
11
St Anthony's
2:52.38
3
63
Law, Christian
12
Mount Sinai
2:52.45
4
64
Keaney, James
11
Randolph
2:52.53
3
65
Manning, Chad
11
Belleville
2:53.32
7
66
Pedretti, Dan
10
North Hunterdon
2:53.43
5
67
Toledo, Richard
10
Xavier (NY)
2:53.72
5
68
Hanley, Patrick
10
Bethpage
2:53.85
5
69
Talay, Christian
11
Smithtown East
2:54.13
4
70
Neil, Matthew
12
Townsend Harris
2:54.62
4
71
Thornton, Jack
11
Ward Melville
2:54.75
5
72
Kelly, Colin
11
Lakeland/Panas
2:54.79
5
73
Moul, Pierce
12
West Orange
2:55.61
5
74
Jitsukawa, Hikaru
12
Regis
2:55.71
6
75
Bowers, James
10
Collegiate
2:55.95
5
76
Keller, Pacey
11
Ridge
2:56.08
3
77
Perez Garcia, Christop
12
Goshen Central
2:56.19
4
78
Dicus, Patrick
10
Brooklyn Technic
2:56.25
5
79
Pappas, Nicholas
11
Commack
2:56.26
3
80
Rosen, Michael
12
Plainedge
2:56.30
6
81
Simpson, Zachary
11
Kellenberg Memor
2:56.75
4
82
Dobrowolski, Jake
10
Ridge
2:57.13
5
83
Degen, Tristan
10
Oceanside
2:57.48
4
84
Donovan, Evan
10
Randolph
2:57.94
4
85
Gazura, Jake
12
Ward Melville
2:58.59
3
86
Kelly, Mike
11
Coatesville
2:58.64
6
87
Zou, Jackson
11
Stuyvesant
2:58.69
5
88
Zamora, Marcos
12
Secaucus
2:58.97
7
89
Simonetti, Vincent
10
Massapequa
2:59.36
7
90
Doxsee, Brett
10
Sayville
2:59.44
3
91
Peterson, Michael
11
Bellport
2:59.56
6
92
Schmeltz, Jacob
11
Montclair
2:59.68
6
93
Young, Rishi
10
Horace Greeley
3:00.13
4
94
Diaz, Leonard
10
Newburgh Free
3:01.19
3
95
Triolo, Alex
10
Smithtown East
3:01.58
5
96
Ferrer, Angel
12
Cardinal Hayes
3:01.63
5
97
Atcosta, Dylan
10
Patchogue/Medfor
3:01.71
6
98
Vasapollo, Dylan
11
Smithtown West
3:02.01
7
99
Feehan, Spencer
11
Plainedge
3:02.03
6
100
Decker, Zachary
11
North Hunterdon
3:02.20
5
101
Kenny, David
10
St Augustine Pre
3:02.42
4
102
Sprufero, John
11
Garden City
3:02.75
6
103
Naik, Vishwa
10
Secaucus
3:02.81
6
104
Fawcett, Connor
11
Farmingdale
3:03.01
7
105
Ranieri, Anthony
12
Oceanside
3:03.08
6
106
Otash, Ethan
11
Ridge
3:03.43
6
107
Rea, Sean
11
Farmingdale
3:03.53
6
108
Croke, Darren
9
Archbishop Stepi
3:03.54
7
109
Fenton, Mark
11
North Rockland
3:03.72
6
110
Cruz-Sanchez, Bryan
11
Westhampton Beac
3:03.86
6
111
Cleary, Colin
10
Archbishop Stepi
3:04.13
7
112
Robinson, Gregory
10
Mount Sinai
3:04.57
6
113
Aley, David
12
Montclair
3:04.88
6
114
Ranuado, Matt
11
Bayport Blue Poi
3:04.91
6
115
Palencia, Eric
11
Mattituck
3:05.01
7
116
Alfaro, Emanuel
9
Newburgh Free
3:05.09
3
117
Lobalsamo, Greg
11
William Floyd
3:05.17
6
118
Ordonez, Jean Carlos
12
Monsignor Mc Cla
3:05.51
6
119
Ramirez, Diego
11
Monsignor Mc Cla
3:05.57
6
120
Fox, Alex
11
Coatesville
3:06.02
7
121
Doyle, Andrew
11
North Rockland
3:06.10
6
122
Zacieracha, Alex
10
Randolph
3:06.22
5
123
Marchetti, Nicholas
11
Oceanside
3:06.33
6
124
Dellatore, Dylan
12
Newburgh Free
3:06.48
2
125
Fausel, Gustav
11
North Rockland
3:06.59
5
126
Bensen, John
12
Garden City
3:07.20
6
127
Greco, Vincent
11
Fordham Prep
3:08.46
7
128
Choi, Paul
11
East Meadow
3:08.55
3
129
Rebetti, Ryan
10
St John The Bapt
3:09.25
7
130
Salerno, William
10
Lakeland/Panas
3:09.36
6
131
Budveit, Kevin
11
St John The Bapt
3:09.41
6
132
Gomez, Dylan
12
Regis
3:11.14
6
133
Quinn, Aidan
11
Kellenberg Memor
3:11.31
6
134
Hill, Andrew
10
Kingston
3:12.24
5
135
Aranoff, Benjamin
12
Paul D Schreiber
3:12.50
6
136
Smith, Matt
12
St John The Bapt
3:12.52
6
137
Murphy, Colin
9
Bellport
3:12.65
7
138
Zhang, Justin
12
Stuyvesant
3:12.82
4
139
Hilepo, Christopher
11
Kellenberg Memor
3:13.26
6
140
Reaves, Malachi
9
Pemberton Townsh
3:13.55
6
141
Trerrotola, Nicholas
10
Plainedge
3:14.07
7
142
Orgonas, Trevor
9
Bayport Blue Poi
3:14.63
7
143
Corbett, Thomas
10
Monsignor Mc Cla
3:15.44
7
144
Ivans, Joseph
9
Patchogue/Medfor
3:17.31
7
145
Basile, Christoph
10
Bethpage
3:17.72
7
146
Nawaz, Zarrar
10
Secaucus
3:18.01
7
147
Rivera, Joseph
12
Belleville
3:18.25
7
148
Rodriguez, Joel
12
Cardinal Hayes
3:19.00
7
149
Tresgallo, Dawson
11
Fordham Prep
3:19.89
7
150
O'Connor, John
10
Rocky Point
3:23.17
7
151
Finch, Curtis
10
Baldwin
3:25.42
7
152
Sullivan, Robert
11
Archbishop Mollo
3:26.27
7
153
Agosto, David
12
Cardinal Hayes
3:27.68
7
154
Pyatt, Elijah
12
Islip
3:29.19
7
155
Pindulic, Nick
12
Archbishop Mollo
3:32.02
7
156
Casey, Gerard
10
Archbishop Mollo
3:32.88
7
157
Loughran, Emmet
11
Archbishop Stepi
3:33.68
7
158
Owens, Harrison
11
Paul D Schreiber
3:42.88
7
159
Jake, Gale
10
Montclair Kimber
3:46.65
7
160
Regle Salva, Jens
11
Evander Childs
3:54.40
7
161
Lawrence, Jack
11
Paul D Schreiber
3:55.77
7
162
Waseem, Taha
11
Evander Childs
3:56.96
7
163
Agha, Harris
10
Floral Park Memo
4:06.64
7
--
Giewont, Thomas
12
Arlington
DNF
4
--
Bell, Andres
12
Freeport
DNF
4
Mens 1600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Morena, Matt
12
Morris Hills
4:31.03
1
2
Fischer, Christoph
12
North Hunterdon
4:32.50
1
3
Urquidi, Stefan
12
Montclair
4:34.43
1
4
Ward, Aidan
11
Montclair
4:34.67
1
5
Graff, Liam
11
Baldwin
4:34.99
1
6
Keaney, James
11
Randolph
4:36.17
1
7
Ignacz, John
11
North Hunterdon
4:38.33
1
8
Gregory, Dean
12
Commack
4:38.64
1
9
Kavouras, John
12
Ridge
4:39.05
1
10
Barna, Jackson
9
Ridge
4:39.26
1
11
Pech, Aidan
12
Bethpage
4:39.64
1
12
Higgins, Sean
12
Mount Sinai
4:40.02
2
13
Patel, Harshil
12
Holy Trinity
4:40.06
1
14
Hobbes, Brendon
12
Chaminade
4:40.12
1
15
Glatz, Joe
12
Commack
4:40.53
2
16
Smyth, Patrick
12
Farmingdale
4:40.55
2
17
Llanos, Diego
11
St Francis Prep
4:40.73
1
18
Pedretti, Brian
10
North Hunterdon
4:40.76
2
19
Loewy, Noah
10
Paul D Schreiber
4:41.61
2
20
Gallagher, James
11
Regis
4:42.95
2
21
Ostling, John
11
Archbishop Mollo
4:44.25
1
22
Grasing, Patrick
11
Smithtown East
4:44.39
2
23
Cameron, James
11
West Islip
4:44.72
4
24
Strain, Chris
11
Ridge
4:44.80
1
25
Canales, Dylan
11
Brooklyn Technic
4:45.21
5
26
Nienburg, Chris
12
Ward Melville
4:45.69
2
27
Dery, Ryan
12
Commack
4:46.04
2
28
Foote, Nathan
11
Horace Greeley
4:46.10
3
29
Molz, James
11
Regis
4:46.43
2
30
Diaz, Anthony
10
Farmingdale
4:46.62
3
31
Bautista, Ermel
11
Westhampton Beac
4:46.76
2
32
McGrath, Brendan
12
Chaminade
4:46.85
4
33
Shiomitsu, Kiyoshi
11
Commack
4:46.96
2
34
Xerri, Mario
11
Mount Sinai
4:46.97
3
35
Maley, Lucas
10
Manhasset
4:47.00
2
36
Petrillo, Anthony
10
Ward Melville
4:47.53
5
37
Abernethy, Dylan
12
Xavier (NY)
4:48.05
3
38
Hecht, Joseph
11
Randolph
4:48.15
3
39
Breuler, Peja
12
Brooklyn Technic
4:48.36
5
40
Kounios, Asterios
12
John F Kennedy C
4:48.37
4
41
Corsello, Ryan
12
Coatesville
4:48.62
4
42
Aromin-Gabbay, Alexand
10
West Orange
4:48.66
4
43
Gibbons, Jason
12
Northport
4:48.74
3
44
Brophy, Scott
10
North Rockland
4:48.91
5
45
Merwin, Bryce
12
Morris Hills
4:48.93
3
46
Marina, Christopher
12
Archbishop Mollo
4:48.94
2
47
Melara-Perez, Oliver
10
Paul D Schreiber
4:49.03
2
48
Stravalle, Charles
11
Archbishop Mollo
4:49.08
4
49
Urquidi, Sebastia
12
Montclair
4:49.27
3
50
Degirmenci, Demir
12
Archbishop Mollo
4:49.31
2
51
Van Houten, Zachary
10
East Meadow
4:49.47
5
52
Grillo, Will
12
Northport
4:49.62
3
53
Demchak, Christian
12
Mattituck
4:49.73
4
54
Solar, Jonathan
11
St Anthony's
4:49.77
3
55
Cotter, Tyler
10
Northport
4:49.92
3
56
Henneberger, Scott
11
Garden City
4:50.10
3
57
LaBarbera, Joseph
12
North Rockland
4:50.63
4
58
Connelly, Jake
12
St Anthony's
4:50.91
3
59
Davis, Ben
9
Collegiate
4:51.01
3
60
Soltanpanah, Alex
12
Patchogue/Medfor
4:51.52
2
61
Blackham, William
9
Sayville
4:51.65
4
62
Porras, Edmundo
11
Longwood
4:52.96
3
63
Rajab, Justin
11
Longwood
4:53.05
4
64
Vassilas, Brayden
11
Smithtown West
4:53.60
5
65
Flood, Sebastian
11
Secaucus
4:53.87
5
66
Nembach, Shane
12
Lynbrook
4:53.90
3
67
Mensch, Dennis
10
Smithtown West
4:53.95
5
68
Muratore, Luke
11
Smithtown West
4:54.01
5
69
Schaefer, Tyler
10
Sayville
4:54.96
2
70
Friedman, Max
12
Paul D Schreiber
4:55.54
4
71
Aurandt, Charles
10
Bayport Blue Poi
4:55.63
5
72
Gabri, Garrett
10
Bellport
4:55.64
3
73
Goell, Jacob
10
Xavier (NY)
4:55.74
5
74
Forero, Evan
12
Kellenberg Memor
4:56.26
2
75
Dellatore, Dylan
12
Newburgh Free
4:56.34
4
76
Vasquez, Carlos
12
Lakeland/Panas
4:56.77
3
77
Moul, Pierce
12
West Orange
4:56.83
4
78
Covino, Luca
11
St Augustine Pre
4:56.87
5
79
Nolan, Matt
12
Bayport Blue Poi
4:57.05
1
80
Hough, Victor
9
Rocky Point
4:57.31
5
81
Mecca, Ryan
11
Ward Melville
4:57.66
3
82
Leeb, Anthony
12
East Meadow
4:57.74
4
83
Adipietro, Liam
11
St Anthony's
4:57.76
3
84
Monteleone, Aiden
12
Bethpage
4:58.03
5
85
Boniberger, John
9
West Islip
4:58.08
5
86
Smith, Kiernan
11
Archbishop Mollo
4:58.23
4
87
Corcoran, Billy
11
Newburgh Free
4:58.24
5
88
Grady, Sean
11
Arlington
4:58.35
5
89
DeVita, Nicholas
11
Chaminade
4:58.42
4
90
DeFeo, CJ
11
Patchogue/Medfor
4:58.53
3
91
Wilde, Sean
10
Massapequa
4:58.63
5
92
Montick, Timothy
11
Bellport
4:59.09
4
93
Waller, Asher
10
Bellport
4:59.14
3
94
Meliti, Ryan
12
Arlington
4:59.41
4
95
Girdusky, Seamus
10
Archbishop Mollo
4:59.83
6
96
Lupkovich, John
10
West Orange
5:00.00
6
97
Lasalla, Jack
11
Garden City
5:00.36
6
98
O'Shea, Colin
10
Xavier (NY)
5:00.92
5
99
Ferrer, Angel
12
Cardinal Hayes
5:01.33
4
100
Ramos, Rolando
12
Kellenberg Memor
5:01.35
3
101
White, Michael
12
Chaminade
5:01.56
4
102
Clark, Brian
11
Bethpage
5:01.64
5
103
Gulak, Jack
10
North Rockland
5:02.86
6
104
Schweiker, Donald
12
Sayville
5:02.90
4
105
Putnam, Reed
12
Horace Greeley
5:03.31
6
106
Ferrante, Nico
9
Patchogue/Medfor
5:03.67
5
107
Ragas, Nicolas
10
Garden City
5:03.97
6
108
Gutierrez, Adrian
11
Brooklyn Technic
5:04.19
6
109
Bier, Jason
10
Oceanside
5:04.36
4
110
Crystal, William
11
Collegiate
5:05.49
3
111
Karaces, William
12
Randolph
5:05.58
3
112
Colon, Spencer
10
Coatesville
5:09.04
6
113
Iseminger, Jacob
11
Coatesville
5:09.43
6
114
Carroll, Andrew
12
Lakeland/Panas
5:09.80
6
115
Wiblishauser, Kyle
12
Half Hollow Hill
5:10.05
6
116
Yonks, Jonah
12
Mount Sinai
5:11.15
6
117
Rosa, Noah
12
Cardinal Hayes
5:11.31
4
118
Castelli, Marco
12
St Francis Prep
5:12.24
6
119
Ferrari, Logan
10
Longwood
5:12.43
4
120
D'Alto, Jake
11
East Meadow
5:12.60
6
121
Bien-Aime, Christian
10
Archbishop Mollo
5:12.82
7
122
Curley, James
11
Rocky Point
5:13.18
5
123
O'Connor, Christopher
11
Plainedge
5:13.47
5
124
Manzi, Vincent
10
Massapequa
5:14.31
7
125
Perchinelli, Anth
11
Holy Trinity
5:14.41
6
126
Nanan, Nicholas
11
Monsignor Mc Cla
5:14.69
7
127
Roy, Ishan
10
Horace Greeley
5:14.84
6
128
Thoman, Colin
11
Regis
5:15.37
4
129
Basile, Christoph
10
Bethpage
5:16.34
5
130
Matarese, Vincent
12
Oceanside
5:16.48
6
131
Lee, Lucas
9
Stuyvesant
5:17.29
6
132
Pacheco, Daniel
10
Lakeland/Panas
5:18.59
7
133
Galinus, Nick
9
St Augustine Pre
5:20.30
6
134
Rivera, Evan
9
William Floyd
5:20.54
7
135
Bonse, Gabe
10
Kingston
5:20.67
7
136
Bora, Brandon
11
Half Hollow Hill
5:21.19
6
137
Cianciulli, Luciano
11
Rocky Point
5:21.33
5
138
Conaty, John
12
Massapequa
5:21.49
6
139
Gornstein, Matt
12
Kellenberg Memor
5:21.88
6
140
Olin, Jacob
11
Stuyvesant
5:22.45
6
141
Donovan, William
11
Lynbrook
5:23.87
7
142
Buckley, Stephen
11
Archbishop Stepi
5:26.09
6
143
Polanco, Jared
12
Monsignor Mc Cla
5:26.39
7
144
Morganlander, Cole
9
Lynbrook
5:26.74
7
145
Stafford, Ricky
10
Bayport Blue Poi
5:27.88
7
146
Braun, Wesley
10
Lab Museum Unite
5:29.07
7
147
Forythe, Aidan
9
Lab Museum Unite
5:29.74
7
148
Lin, Si Hang
12
Secaucus
5:30.59
7
149
Greenwood, Daniel
11
Monsignor Mc Cla
5:37.52
7
150
Ludwig, David
9
Great Neck North
5:38.63
7
151
Suarez, Daniel
9
William Floyd
5:39.20
7
152
Hoffman, Daniel
9
Oceanside
5:39.55
7
153
Alobaidi, Mohammed
11
Secaucus
5:40.87
7
154
Thompson, Stephan
11
Fordham Prep
5:41.38
7
155
Spivak, Eric
11
Pemberton Townsh
5:42.76
6
156
AAsad, Thomas
9
St Benedicts Pre
5:43.98
7
157
Murphy, James
11
Fordham Prep
5:44.67
7
158
Smith, Nathaniel
9
St Benedicts Pre
5:45.06
7
159
Caracappa, Matthew
11
John F Kennedy C
5:45.87
6
160
Rocque, Jacob
9
Archbishop Stepi
5:46.13
7
161
Herrera, Samuel
9
St Benedicts Pre
5:46.65
7
162
Alsina, Gabriel
10
Archbishop Stepi
5:47.07
7
163
Edrmann, Thomas
12
Plainedge
5:47.47
7
164
Brown, Jack
9
John F Kennedy C
5:47.78
7
165
Schoen, Jake
12
Plainedge
5:48.03
7
--
Stefan, Adam
12
Manhasset
DNF
2
Mens 1 Mile Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lewis, Kal
11
Shelter Island
4:23.27
0
2
Pleasants, RJ
12
Half Hollow Hill
4:25.24
0
3
Trapp, Andrew
12
North Hunterdon
4:27.73
0
4
Villafuerte, Bryan
12
East Meadow
4:28.08
0
5
Fowkes, Ryan
12
East Hampton
4:32.85
0
6
Locke, Tyler
12
Arlington
4:36.15
0
7
Thalheimer, Bryce
12
Manhasset
4:37.47
0
8
Bednar, George
12
Regis
4:40.63
0
9
Rice, Ethan
11
Xavier (NY)
4:44.92
0
Mens 3200 Meters Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ryan, Sean
12
Northport
9:26.22
0
2
Cawley, Kevin
12
Smithtown East
9:35.56
0
4
Fodor, Thomas
11
Northport
9:36.62
0
5
Kigen, Ronald
12
St Benedicts Pre
9:38.45
0
6
Loeffel, James
12
Archbishop Mollo
9:45.81
0
7
Branham-Upton, Ol
11
Xavier (NY)
9:46.75
0
8
Czop, Daniel
12
Commack
9:48.71
0
9
Caso, Daniel
11
Arlington
9:50.56
0
10
Paules, Andrew
11
West Islip
9:52.53
0
11
Pallero, Julius
11
St Benedicts Pre
9:53.17
0
12
Cuff, John
12
Smithtown West
9:58.69
0
13
Paneto, Nicolas
12
Goshen Central
10:28.56
0
14
Tuffey, Michael
10
Xavier (NY)
10:34.32
0
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wei, Kenneth
12
Mount Sinai
7.47
nwi
0
2
Rhea, Sincere
12
St Augustine Pre
7.52
nwi
0
3
Curtis, Ryan
12
North Rockland
7.59
nwi
0
4
Denton, Jaheim
12
Longwood
7.66
nwi
0
5
Joseph, Emmanuel
10
North Rockland
7.73
nwi
0
6
Bartolozzi, Joseph
11
St Augustine Pre
7.91
nwi
0
7
Pizzo, Kyler
12
Bellport
7.99
nwi
0
8
Lally, Matthew
12
Chaminade
8.04
nwi
0
Mens 55m Hurdles Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rice, Darren
10
Randolph
8.03
nwi
1
2
Style, Brendan
10
Bayport Blue Poi
8.49
nwi
1
3
Griffin, Charlie
10
Iona Preparatory
8.77
nwi
1
4
Dolan, Kevin
10
Chaminade
8.81
nwi
1
5
Strain, Colin
10
Bayport Blue Poi
8.81
nwi
1
6
Felton, Casseus
10
East Meadow
8.93
nwi
3
7
Schmidt, Benjamin
10
Oceanside
8.94
nwi
2
8
Cuff, Thomas
10
Smithtown West
8.97
nwi
2
9
Figaro, Uel
10
Smithtown East
9.05
nwi
1
10
Sanchez, Stanley
10
Fordham Prep
9.40
nwi
2
11
Torres, Christoph
10
Iona Preparatory
9.45
nwi
2
12
Whitcomb, Charles
10
St Anthony's
9.59
nwi
2
13
Pugliano, Michael
10
Massapequa
9.60
nwi
1
14
Viera, Anthony
10
Arlington
9.76
nwi
3
15
Chintoo, Michael
10
Fordham Prep
9.78
nwi
3
16
Occhi, Andrew
10
Archbishop Stepi
9.90
nwi
2
17
Buccieri, Vincent
10
Fordham Prep
9.90
nwi
4
18
Gregoire, Matthew
10
Archbishop Mollo
10.58
nwi
3
19
Campione, James
10
Commack
10.68
nwi
4
20
Joseph, Jonathan
10
Archbishop Mollo
10.68
nwi
4
21
Wong, Ryan
10
Xavier (NY)
10.77
nwi
4
22
Modica, Mark
10
St Anthony's
10.80
nwi
3
23
Brucker, Jacob
10
Xavier (NY)
12.10
nwi
4
Mens 55m Hurdles Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rodriguez, Jayden
9
North Star Acade
9.09
nwi
1
2
Klein, Kevin
9
Oceanside
10.04
nwi
1
3
Homes, Jasaih
9
Archbishop Stepi
10.22
nwi
1
4
Kennedy, Quinn
9
Fordham Prep
10.35
nwi
1
5
Li, Kyle
9
East Meadow
10.44
nwi
2
6
Bovell, Ayden
9
St Benedicts Pre
10.45
nwi
1
7
Wiltshire, Kahlil
9
Archbishop Mollo
10.59
nwi
2
8
Dolan, Jude
9
Chaminade
10.66
nwi
4
9
Humer, Ryan
9
Iona Preparatory
10.70
nwi
2
10
Clayton, Jack
9
St Anthony's
10.81
nwi
2
11
Flyer, Alex
9
Paul D Schreiber
10.83
nwi
4
12
Cruz, Arison
9
Fordham Prep
10.95
nwi
2
14
Santiago, Sean
9
Archbishop Stepi
11.03
nwi
3
15
Genaro, Brandon
9
Fordham Prep
11.21
nwi
1
16
Agredo, Marcel
10
Great Neck North
11.36
nwi
3
17
Falero, Daniel
9
Iona Preparatory
11.40
nwi
2
18
Khan, Omar
9
Archbishop Mollo
11.45
nwi
3
19
Yoo, Jason
9
Fordham Prep
11.49
nwi
4
20
Torres, Eddie
9
Iona Preparatory
11.57
nwi
3
21
Ciaccio, Joe
9
Archbishop Mollo
11.60
nwi
4
22
Caiola, Benny
9
Iona Preparatory
11.77
nwi
3
23
Dolan, Patrick
9
Iona Preparatory
11.78
nwi
2
24
Coen, Declan
9
Archbishop Mollo
11.88
nwi
3
25
Crichlow, Cai
9
Archbishop Stepi
11.90
nwi
3
26
Rotatori, Matteo
9
Regis
11.95
nwi
4
27
Mella, Jose
9
Archbishop Mollo
12.18
nwi
4
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Wei, Kenneth
12
Mount Sinai
7.48
nwi
3
2
Rhea, Sincere
12
St Augustine Pre
7.62
nwi
1
3
Denton, Jaheim
12
Longwood
7.64
nwi
2
4
Curtis, Ryan
12
North Rockland
7.80
nwi
5
5
Joseph, Emmanuel
10
North Rockland
7.85
nwi
6
6
Bartolozzi, Joseph
11
St Augustine Pre
7.89
nwi
8
7
Lally, Matthew
12
Chaminade
7.99
nwi
2
8
Pizzo, Kyler
12
Bellport
8.08
nwi
4
9
Igwe, Josiah
12
Bellport
8.09
nwi
9
10
Cobb, Jacob
11
St Augustine Pre
8.10
nwi
3
11
Muir, Michael
11
William Floyd
8.12
nwi
12
12
Houston, George
12
Randolph
8.18
nwi
12
13
Hidalgo, Justin Lance
12
Archbishop Mollo
8.20
nwi
1
14
Lombardo, Chase
11
Iona Preparatory
8.24
nwi
10
15
Antoine, Tyler
12
St Benedicts Pre
8.24
nwi
4
16
Paul-Morgan, Adrian
12
St Benedicts Pre
8.29
nwi
5
17
Cambridge, Amir
11
Farmingdale
8.30
nwi
7
18
McKillop, Michael
12
Sayville
8.30
nwi
3
19
Bernadine, Luke
12
Kingston
8.33
nwi
11
20
McNelis, Pat
12
Commack
8.34
nwi
9
21
Hawthorne, Kamau
11
Archbishop Mollo
8.37
nwi
1
22
Hitland, Jacob
11
Randolph
8.41
nwi
4
23
Chen, Dennis
11
Ward Melville
8.43
nwi
11
24
Bombace, Shane
12
Mount Sinai
8.43
nwi
7
25
Zaia, Jordan
12
Massapequa
8.46
nwi
6
26
Dacosta, Nicholas
11
Archbishop Mollo
8.46
nwi
8
27
Francis, Tereon
11
Morris Hills
8.48
nwi
10
28
Mitchell, Jahari
11
St Benedicts Pre
8.50
nwi
11
29
Banks, Rolando
12
Longwood
8.53
nwi
4
30
Hodges, Elisha
12
Middletown (NY)
8.58
nwi
10
31
Meigel, Jack
11
Westhampton Beac
8.59
nwi
8
32
Rhea, Jannsen
11
Fordham Prep
8.61
nwi
7
33
DiAndrea, Brian
12
Chaminade
8.67
nwi
4
34
Melhorn, Mike
12
Morris Hills
8.67
nwi
7
35
Iacovelli, Jon
11
Commack
8.69
nwi
5
36
Mavros, Alexander
11
Arlington
8.71
nwi
5
37
Cohen, Mitchell
11
Commack
8.72
nwi
1
38
Coleman, Devon
12
Hudson Catholic
8.74
nwi
5
39
Maya, Matt
12
East Hampton
8.75
nwi
10
40
Melhorn, Jake
11
Morris Hills
8.81
nwi
11
41
Fiscus, Jared
11
North Rockland
8.83
nwi
11
41
Linbrunner, Matt
11
Longwood
8.83
nwi
9
43
Burch, Ali
12
Fordham Prep
8.83
nwi
6
44
Suriel, Justin
11
Cardinal Hayes
8.83
nwi
3
45
Hernandez, Patrick
11
Morris Hills
8.86
nwi
10
46
Parra, Sebastian
12
Morris Hills
8.95
nwi
1
47
Baker, Tavion
12
Islip
8.96
nwi
1
48
Boutin, Bishopp
12
Brooklyn Technic
8.96
nwi
8
49
Jean-Baptiste, Jeremy
11
Baldwin
8.97
nwi
5
50
Leduc, Sebastian
11
Park Ridge
8.97
nwi
12
51
Lavelle, Garrett
12
Archbishop Mollo
8.98
nwi
2
52
Martinkat, John
12
Chaminade
8.98
nwi
7
53
Adeyemi, Adekunle
12
Arlington
9.02
nwi
11
54
Green, Trevone
11
Morris Hills
9.02
nwi
6
55
Lukenda, James
12
Montclair Kimber
9.06
nwi
8
56
D''Aloisio, Alex
12
Garden City
9.11
nwi
5
57
Pasquini, Dom
12
Goshen Central
9.17
nwi
4
58
Garske, Austin
12
Rocky Point
9.21
nwi
9
59
Latham, Kenneth
11
Southold
9.24
nwi
2
60
Campbell, Trevon
12
Freeport
9.24
nwi
10
61
Diaz, Jarritt
12
Randolph
9.25
nwi
6
62
Torres, Jake
11
Fordham Prep
9.29
nwi
1
63
Joseph, Connor
11
Bayport Blue Poi
9.32
nwi
9
64
Amaya Ayala, Rene
12
North Babylon
9.36
nwi
5
65
Mehler, Patrick
12
Fordham Prep
9.40
nwi
8
66
Dolan, Liam
12
Chaminade
9.43
nwi
3
67
Ayroso, Adam
11
Plainedge
9.50
nwi
9
68
O'Leary, Matthew
11
Chaminade
9.51
nwi
2
69
Acas, Jayson
11
Archbishop Mollo
9.53
nwi
3
70
Watkins, Kharlin
10
Longwood
9.62
nwi
7
71
Smith, Zachary
11
Iona Preparatory
9.65
nwi
6
72
Finck, Kevin
12
Plainedge
9.66
nwi
2
73
Leonard, Leevinski
12
North Rockland
9.72
nwi
6
74
Maslak, Tyler
11
St Anthony's
9.76
nwi
12
75
Newton, Craig
11
Regis
9.82
nwi
7
76
Evans, Michael
12
Regis
9.87
nwi
4
77
Fennell, Thomas
12
Smithtown East
9.91
nwi
12
78
Sanford, Ryan
12
Norwich
9.91
nwi
10
79
O'Sullivan, Sean
12
Fordham Prep
9.92
nwi
3
80
Iervolino, Joseph
11
Smithtown East
10.29
nwi
2
81
Gristina, George
12
Fordham Prep
10.35
nwi
4
82
McAward, Harry
12
Bayport Blue Poi
11.11
nwi
1
83
Peralta, Memphis
12
Regis
12.06
nwi
12
Mens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Brentwood
1:31.32
1
2
Relay Team
Freeport
1:31.73
1
3
Relay Team
Coatesville
1:31.82
1
4
Relay Team
Newburgh Free
1:31.87
1
5
Relay Team
Montclair
1:33.69
3
6
Relay Team
North Rockland
1:33.75
3
7
Relay Team
Norwich
1:34.07
2
8
Relay Team
Bellport
1:34.24
2
9
Relay Team
Middletown (NY)
1:34.55
2
10
Relay Team
Holy Trinity
1:35.03
1
11
Relay Team
St Benedicts Pre
1:35.57
3
12
Relay Team
Farmingdale
1:35.78
3
13
Relay Team
Holy Cross (NY)
1:36.35
7
14
Relay Team
Sayville
1:36.38
5
15
Relay Team
Kellenberg Memor
1:36.82
2
16
Relay Team
Hudson Catholic
1:36.94
2
17
Relay Team
Coatesville
1:37.03
5
18
Relay Team
Baldwin
1:37.58
5
19
Relay Team
Spring Creek Cam
1:37.74
4
20
Relay Team
Longwood
1:37.76
4
21
Relay Team
Xavier (NY)
1:37.89
3
22
Relay Team
Horace Greeley
1:38.19
6
23
Relay Team
Longwood
1:38.19
7
24
Relay Team
Paul D Schreiber
1:38.94
5
25
Relay Team
Smithtown West
1:39.13
4
26
Relay Team
Ridge
1:39.16
4
27
Relay Team
Ridge
1:39.76
6
28
Relay Team
Kingston
1:39.90
5
29
Relay Team
Lakeland/Panas
1:40.23
4
30
Relay Team
Goshen Central
1:40.50
5
31
Relay Team
Kellenberg Memor
1:41.14
2
32
Relay Team
Cardinal Hayes
1:41.32
1
33
Relay Team
Averill Park Cen
1:41.47
7
34
Relay Team
St Raymond Acad-
1:41.67
7
35
Relay Team
Pemberton Townsh
1:41.91
6
36
Relay Team
Holy Trinity
1:42.17
4
37
Relay Team
La Salle Academy
1:42.78
8
38
Relay Team
Ward Melville
1:42.78
6
39
Relay Team
Evander Childs
1:43.42
8
40
Relay Team
Holy Cross (NY)
1:44.57
8
41
Relay Team
Archbishop Mollo
1:44.66
6
42
Relay Team
Southold
1:45.57
8
43
Relay Team
Oceanside
1:48.18
6
44
Relay Team
Lab Museum Unite
1:50.16
8
45
Relay Team
St Raymond Acad-
1:54.94
7
--
Relay Team
Mount Sinai
DQ
7
--
Relay Team
Chaminade
DQ
3
Mens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Middletown (NY)
3:28.10
1
2
Relay Team
Elmont Memorial
3:29.86
2
3
Relay Team
Ridge
3:30.50
1
4
Relay Team
Kellenberg Memor
3:31.53
1
5
Relay Team
Newburgh Free
3:33.11
1
6
Relay Team
St Benedicts Pre
3:33.33
1
7
Relay Team
Strath Haven
3:33.63
3
8
Relay Team
Xavier (NY)
3:33.87
2
9
Relay Team
St Francis Prep
3:34.37
2
10
Relay Team
Chaminade
3:34.60
2
11
Relay Team
Evander Childs
3:34.71
5
12
Relay Team
Cardinal Hayes
3:35.76
1
13
Relay Team
Comsewogue
3:36.04
5
14
Relay Team
Ward Melville
3:36.31
4
15
Relay Team
Coatesville
3:36.33
4
16
Relay Team
Baldwin
3:36.82
4
17
Relay Team
West Islip
3:36.91
5
18
Relay Team
St Anthony's
3:36.97
3
19
Relay Team
Park Ridge
3:37.19
3
20
Relay Team
Ridge
3:38.60
2
21
Relay Team
Arlington
3:38.66
5
22
Relay Team
St Benedicts Pre
3:39.90
2
23
Relay Team
Bayport Blue Poi
3:40.01
5
24
Relay Team
East Meadow
3:40.33
3
25
Relay Team
Commack
3:40.94
5
26
Relay Team
Brentwood
3:42.11
3
27
Relay Team
Smithtown West
3:42.21
5
28
Relay Team
Averill Park Cen
3:42.85
4
29
Relay Team
West Orange
3:43.22
4
30
Relay Team
Oceanside
3:43.63
4
31
Relay Team
Archbishop Mollo
3:44.30
4
32
Relay Team
North Rockland
3:45.07
3
33
Relay Team
Chaminade
3:45.72
5
34
Relay Team
Xavier (NY)
3:46.12
3
35
Relay Team
Mount Sinai
3:46.62
6
36
Relay Team
Northport
3:48.20
3
37
Relay Team
Freeport
3:48.30
4
38
Relay Team
Massapequa
3:48.97
6
39
Relay Team
Bethpage
3:50.55
5
40
Relay Team
Kellenberg Memor
3:50.60
4
41
Relay Team
Coatesville
3:51.26
5
42
Relay Team
Paul D Schreiber
3:51.78
6
43
Relay Team
Cardinal Spellma
3:53.18
6
44
Relay Team
Cardinal Hayes
3:57.83
4
45
Relay Team
Westhampton Beac
3:58.52
6
46
Relay Team
Islip
3:58.55
6
47
Relay Team
Regis
4:00.57
6
48
Relay Team
Sayville
4:06.84
6
49
Relay Team
Archbishop Mollo
4:07.04
5
50
Relay Team
Massapequa
4:09.34
6
51
Relay Team
Archbishop Mollo
4:13.61
6
52
Relay Team
Floral Park Memo
4:20.32
6
53
Relay Team
St Raymond Acad-
4:27.31
6
54
Relay Team
Sayville
4:27.47
6
55
Relay Team
La Salle Academy
4:46.90
6
56
Relay Team
St Raymond Acad-
4:50.04
6
Mens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Ridge
8:01.76
1
2
Relay Team
Arlington
8:06.21
1
3
Relay Team
Newburgh Free
8:19.14
1
4
Relay Team
North Hunterdon
8:25.28
2
5
Relay Team
North Rockland
8:27.05
1
6
Relay Team
Chaminade
8:28.46
1
7
Relay Team
Mount Sinai
8:30.55
1
8
Relay Team
Ridge
8:33.32
1
9
Relay Team
Longwood
8:35.34
2
10
Relay Team
Brentwood
8:38.34
2
11
Relay Team
Goshen Central
8:40.48
1
12
Relay Team
Montclair
8:42.14
3
13
Relay Team
Paul D Schreiber
8:47.37
2
14
Relay Team
Farmingdale
8:49.44
2
15
Relay Team
Morris Hills
8:51.65
2
16
Relay Team
Xaverian
8:54.33
2
17
Relay Team
Coatesville
9:05.27
3
18
Relay Team
Xavier (NY)
9:08.47
2
19
Relay Team
Bellport
9:09.91
2
20
Relay Team
East Meadow
9:10.28
2
21
Relay Team
Brooklyn Technic
9:14.05
3
22
Relay Team
Northport
9:15.83
2
23
Relay Team
Sayville
9:18.41
2
24
Relay Team
Oceanside
9:18.71
3
25
Relay Team
Beacon School (N
9:21.22
3
26
Relay Team
Montclair Kimber
9:24.22
3
27
Relay Team
West Orange
9:24.44
3
28
Relay Team
Horace Greeley
9:25.56
2
29
Relay Team
La Salle Academy
9:29.16
3
30
Relay Team
Xaverian
9:34.16
3
31
Relay Team
Cardinal Hayes
9:45.58
3
32
Relay Team
Regis
9:52.74
3
33
Relay Team
Archbishop Mollo
9:55.17
3
34
Relay Team
St Benedicts Pre
9:55.55
3
35
Relay Team
St Augustine Pre
10:03.18
3
36
Relay Team
Coatesville
10:15.88
3
--
Relay Team
Commack
DNF
1
Mens SMR 200-200-400-800m Sophomore
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Anthony's
3:52.79
1
2
Relay Team
Chaminade
3:55.65
1
3
Relay Team
Newburgh Free
3:56.70
1
4
Relay Team
Massapequa
3:57.89
2
5
Relay Team
Regis
3:57.90
2
6
Relay Team
St Francis Prep
4:00.05
2
7
Relay Team
Brentwood
4:01.32
1
8
Relay Team
St John The Bapt
4:01.51
2
9
Relay Team
Newburgh Free
4:05.42
1
10
Relay Team
Chaminade
4:06.63
3
11
Relay Team
Cardinal Hayes
4:07.08
4
12
Relay Team
Xavier (NY)
4:08.30
2
13
Relay Team
Freeport
4:08.80
2
14
Relay Team
West Orange
4:11.59
2
15
Relay Team
Kingston
4:13.84
1
16
Relay Team
St Anthony's
4:15.96
2
17
Relay Team
Montclair
4:17.03
4
18
Relay Team
Archbishop Stepi
4:17.38
4
19
Relay Team
Townsend Harris
4:17.64
3
20
Monsignor McClan
4:18.62
3
21
Relay Team
Iona Preparatory
4:18.63
2
22
Relay Team
Xaverian
4:21.62
3
23
Relay Team
West Orange
4:22.09
3
24
Relay Team
Xavier (NY)
4:22.63
2
25
Relay Team
Fordham Prep
4:24.56
3
26
Relay Team
Cardinal Hayes
4:24.57
4
27
Relay Team
Archbishop Mollo
4:26.44
4
28
Relay Team
Secaucus
4:26.64
4
29
Relay Team
Archbishop Stepi
4:27.09
4
30
Relay Team
St John The Bapt
4:27.45
3
31
Relay Team
Paul D Schreiber
4:28.78
4
32
Relay Team
Paul D Schreiber
4:29.52
4
33
Relay Team
St Francis Prep
4:30.79
4
34
Relay Team
Lab Museum Unite
4:35.46
4
35
Relay Team
Regis
4:35.83
3
36
Relay Team
Iona Preparatory
4:39.39
4
37
Relay Team
Fordham Prep
4:40.90
4
--
Relay Team
Xaverian
DNF
3
Mens SMR 200-200-400-800m Freshman
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Randolph
3:58.60
1
2
Relay Team
Newburgh Free
4:02.26
1
3
Relay Team
Ward Melville
4:07.54
2
4
Relay Team
Coatesville
4:08.40
2
5
Relay Team
Morris Hills
4:11.41
1
6
Relay Team
Fordham Prep
4:12.21
1
7
Relay Team
St Anthony's
4:12.65
2
8
Relay Team
St Augustine Pre
4:13.73
3
9
Relay Team
Townsend Harris
4:15.69
3
10
Relay Team
St Benedicts Pre
4:15.77
2
11
Relay Team
Fordham Prep
4:16.28
3
12
Relay Team
Patchogue/Medfor
4:16.57
2
13
Relay Team
Stuyvesant
4:18.02
3
14
Relay Team
Archbishop Mollo
4:18.25
3
15
Relay Team
Archbishop Stepi
4:18.91
2
16
Relay Team
Paul D Schreiber
4:19.13
4
17
Relay Team
Iona Preparatory
4:19.23
3
18
Relay Team
Massapequa
4:20.06
2
19
Relay Team
St John The Bapt
4:20.31
2
20
Relay Team
Regis
4:22.11
2
21
Relay Team
Freeport
4:22.86
3
22
Relay Team
St Anthony's
4:22.97
3
23
Relay Team
St John The Bapt
4:24.37
3
24
Relay Team
Archbishop Mollo
4:24.92
3
25
Relay Team
Coatesville
4:26.14
4
26
Relay Team
Archbishop Stepi
4:36.13
4
27
Relay Team
St John The Bapt
4:36.84
4
28
Monsignor McClan
4:36.99
2
29
Relay Team
La Salle Academy
4:38.06
4
30
Relay Team
Iona Preparatory
4:43.60
4
31
Relay Team
Xaverian
4:46.28
4
32
Relay Team
Regis
5:01.67
4
33
Relay Team
St Raymond Acad-
5:05.68
1
--
Relay Team
Averill Park Cen
DQ
4
--
Relay Team
Chaminade
DQ
1
--
Relay Team
La Salle Academy
DQ
4
Mens 4x55 Shuttle Hurdles Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Archbishop Mollo
31.73
3
2
Relay Team
St Benedicts Pre
31.73
1
3
Relay Team
Strath Haven
32.40
1
4
Relay Team
Chaminade
32.87
2
5
Relay Team
St Augustine Pre
33.13
2
6
Relay Team
Randolph
33.36
1
7
Relay Team
Iona Preparatory
34.53
2
8
Relay Team
Commack
34.62
1
9
Relay Team
Arlington
35.30
3
10
Relay Team
St Anthony's
36.09
3
11
Relay Team
Stuyvesant
36.13
4
12
Relay Team
Fordham Prep
36.71
2
13
Relay Team
Fordham Prep
39.88
4
Mens Shot Put Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lipscomb, Kyle
12
Linden
51-10.00
(508.00m)
0
2
Cocca, James
12
Averill Park Cen
49-09.00
(508.00m)
0
3
Bond, Martin
12
Averill Park Cen
45-08.00
(508.00m)
0
5
Vasile, Steven
12
Commack
43-03.00
(508.00m)
0
Mens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Salamone, Joseph
12
Fordham Prep
45-05.50
(508.00m)
0
2
Guzman, Dariel
11
North Rockland
43-07.50
(508.00m)
0
3
Pisciotta, Nick
11
Commack
43-05.50
(508.00m)
0
4
Mullin, Dan
11
Oceanside
43-01.50
(508.00m)
0
5
Robinson, True
12
St Augustine Pre
43-01.00
(508.00m)
0
6
Doh, Ankou
12
St Benedicts Pre
42-09.00
(508.00m)
0
7
Thorpe, James
10
Newburgh Free
42-08.00
(508.00m)
0
8
Shaw, Jake
10
Commack
42-08.00
(508.00m)
0
9
Lowe, Zach
11
Norwich
42-04.50
(508.00m)
0
11
Labranche, Nicholas
12
Archbishop Mollo
41-06.50
(508.00m)
0
10
Aristizabal-Sanch 12 Lin
41-07.00
41-03.50
(508.00m)
0
12
Hessler, Jacob
12
North Rockland
41-01.50
(508.00m)
0
13
Rosmarin, Devin
12
Massapequa
40-10.50
(508.00m)
0
14
Savickis, Daniel
11
Smithtown West
40-10.00
(508.00m)
0
15
Scerbo, Tyler
12
Morris Hills
40-04.50
(508.00m)
0
16
Jean-Baptiste, James
12
North Rockland
40-03.50
(508.00m)
0
17
Ankrah-Jones, Taiyon
12
St Benedicts Pre
40-00.50
(508.00m)
0
18
Lee, Tim
12
Bayport Blue Poi
39-08.00
(508.00m)
0
19
Rao, Anthony
11
North Rockland
39-06.50
(508.00m)
0
20
Campisi, William
11
North Rockland
39-05.75
(508.00m)
0
21
Hinds, Marcus
12
St Benedicts Pre
39-05.00
(508.00m)
0
22
De Risi, Christia
10
Kellenberg Memor
38-11.00
(508.00m)
0
23
Wilks, Jahvirye
12
Farmingdale
38-09.00
(508.00m)
0
23
Cacic, Luke
11
Northport
38-09.00
(508.00m)
0
25
Permuy, Joseph
11
Cardinal Hayes
38-08.50
(508.00m)
0
26
Rosario, Julio
12
Linden
38-08.50
(508.00m)
0
27
Tettah, Michael
11
Cardinal Hayes
38-07.50
(508.00m)
0
28
Yanke, Randell
11
Smithtown West
38-06.00
(508.00m)
0
29
Eaddy, Samuel
11
North Rockland
38-01.50
(508.00m)
0
30
Leon, Saul
11
Commack
38-00.50
(508.00m)
0
31
Nugent, Jack
12
Floral Park Memo
38-00.00
(508.00m)
0
32
Baltas, Elias
12
Kellenberg Memor
37-11.75
(508.00m)
0
33
Young, Sajan
11
St Augustine Pre
37-11.50
(508.00m)
0
34
Kelly, Luke
12
Chaminade
37-08.00
(508.00m)
0
35
Daley, Jack
11
Smithtown West
36-09.00
(508.00m)
0
36
Garda, Sebastian
12
Montclair
36-07.50
(508.00m)
0
37
Kovach, Zachary
11
North Hunterdon
36-06.50
(508.00m)
0
38
Simms, Franklin
9
St Augustine Pre
36-03.50
(508.00m)
0
39
McCoy, Malachi
11
St Benedicts Pre
35-09.75
(508.00m)
0
40
London, Ian
10
Coatesville
35-09.50
(508.00m)
0
41
Sheplak, Reilly
11
Morris Hills
35-08.00
(508.00m)
0
42
Green, Nygee
12
St Benedicts Pre
35-06.50
(508.00m)
0
43
Palmiotto, Antonio
11
Mount Sinai
35-04.50
(508.00m)
0
44
Cioffi, Thomas
12
Farmingdale
35-04.50
(508.00m)
0
45
Embaby, Belal
10
Belleville
35-04.00
(508.00m)
0
46
Laudicina, Joseph
11
Massapequa
35-02.00
(508.00m)
0
47
Lindstedt, Jacob
11
Morris Hills
35-01.00
(508.00m)
0
48
Begonja, Ivan
12
St Francis Prep
34-08.50
(508.00m)
0
49
Fitje, Jason
12
Bayport Blue Poi
34-06.75
(508.00m)
0
50
Smolarsky, Ryan
12
Mount Sinai
34-06.50
(508.00m)
0
51
Mendez, Kazunari
11
Cardinal Hayes
34-02.50
(508.00m)
0
52
Dock, Nickolas
11
Morris Hills
33-11.00
(508.00m)
0
53
Classen, Jack
11
Bayport Blue Poi
33-05.50
(508.00m)
0
54
Yander, Drew
11
William Floyd
32-09.00
(508.00m)
0
55
Nilsen, Nick
12
Islip
30-11.00
(508.00m)
0
56
Sanchez, Steve
11
North Star Acade
30-03.50
(508.00m)
0
57
Brown, Ronnie
10
North Star Acade
30-00.50
(508.00m)
0
58
Aponte, Anthony
11
North Star Acade
27-07.00
(508.00m)
0
59
Rozario, Anthony
12
St Raymonds-Boys
26-05.25
(508.00m)
0
60
Drwal, John-Erik
11
North Hunterdon
26-05.00
(508.00m)
0
61
Perez, Matthew
10
Belleville
25-07.00
(508.00m)
0
62
Barclift, Marzett
11
Montclair
24-04.00
(508.00m)
0
63
Gyau, Joseph
11
North Star Acade
14-04.50
(508.00m)
0
--
Griffin-Tann, Doron
12
Montclair
FOUL
(--)
0
--
Soto, Leonardo
12
Islip
FOUL
(--)
0
Mens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Meigel, Jack
11
Westhampton Beac
6-04.00
(508.00m)
0
2
Haynes, Zaire
12
North Rockland
6-04.00
(508.00m)
0
3
Meehan, Peter
11
Archbishop Mollo
6-04.00
(508.00m)
0
4
Wei, Justin
11
Mount Sinai
6-00.00
(508.00m)
0
5
Snider, Isaac
12
Arlington
6-00.00
(508.00m)
0
5
Hart, Donovan
11
Coatesville
6-00.00
(508.00m)
0
7
Louis-Elias, Dylan
10
Brentwood
6-00.00
(508.00m)
0
8
Boutin, Bishopp
12
Brooklyn Technic
5-10.00
(508.00m)
0
9
Logan, Elijah
12
Brentwood
5-10.00
(508.00m)
0
10
Finck, Kevin
12
Plainedge
5-08.00
(508.00m)
0
11
Lombardo, Chase
11
Iona Preparatory
5-08.00
(508.00m)
0
--
Correa, Andrew
11
Lakeland/Panas
NH
(--)
0
--
Barber, Nik
11
Norwich
NH
(--)
0
--
Maurno, Robert
10
Lakeland/Panas
NH
(--)
0
--
Melhorn, Mike
12
Morris Hills
NH
(--)
0
--
Yates, Nicholas
11
Morris Hills
NH
(--)
0
--
Iannello, Joey
11
St Francis Prep
NH
(--)
0
--
Cuff, Thomas
10
Smithtown West
NH
(--)
0
--
Mahon, Nick
12
St Augustine Pre
NH
(--)
0
--
Abdabhai, Adam
12
Commack
NH
(--)
0
--
Murray, Christian
12
Chaminade
NH
(--)
0
--
Ogbonna, Emmanual
10
Lakeland/Panas
NH
(--)
0
Mens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Logsdail, Louis
12
Iona Preparatory
14-10.00
(508.00m)
0
2
Negrete, Miguel
11
Fordham Prep
14-10.00
(508.00m)
0
3
Petric, Alex
11
Ridge
13-09.00
(508.00m)
0
4
DiGangi, Daniel
12
Half Hollow Hill
13-03.00
(508.00m)
0
5
Adorno, Alejandro
12
St Anthony's
12-09.00
(508.00m)
0
6
Giorlando, Jake
11
Mount Sinai
12-09.00
(508.00m)
0
7
Adams, Nick
12
Randolph
12-00.00
(508.00m)
0
--
White, Cody
12
West Islip
NH
(--)
0
--
Marino, Nicholas
10
West Islip
NH
(--)
0
--
Coughlin, Michael
12
Fordham Prep
NH
(--)
0
--
Hotailing, Zach
12
Averill Park Cen
NH
(--)
0
--
Rabstejnek, Damian
12
Bellport
NH
(--)
0
--
Haft, Jackson
11
Smithtown West
NH
(--)
0
--
Becher, Jacob
12
Warwick Valley
NH
(--)
0
--
Byrne, Eric
11
Randolph
NH
(--)
0
--
Lukenda, James
12
Montclair Kimber
NH
(--)
0
--
Ran, Ethan
10
Great Neck North
NH
(--)
0
--
Russell, Isaiah
12
Morris Hills
NH
(--)
0
Mens Pole Vault Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Walsh, Denis
9
Fordham Prep
9-03.00
(508.00m)
0
2
Tresgallo, Carter
9
Fordham Prep
9-03.00
(508.00m)
0
3
Croke, Michael
9
Fordham Prep
8-09.00
(508.00m)
0
3
Machado, Max
9
Fordham Prep
8-09.00
(508.00m)
0
5
Arroyo, Alexandre
9
Fordham Prep
8-03.00
(508.00m)
0
6
Gallagher, Michae
9
Fordham Prep
7-09.00
(508.00m)
0
12
Hernandez, Jonathan
9
Archbishop Mollo
7-00.00
(508.00m)
0
13
Conrardy, Liam
9
St Anthony's
7-00.00
(508.00m)
0
7
Thomsen, Dane
9
Archbishop Mollo
7-00.00
(508.00m)
0
7
Stinga, Luke
9
Iona Preparatory
7-00.00
(508.00m)
0
7
Losada, Andres
9
Fordham Prep
7-00.00
(508.00m)
0
7
Felix, Manuel
9
Archbishop Mollo
7-00.00
(508.00m)
0
7
Friend, Benn
9
Fordham Prep
7-00.00
(508.00m)
0
--
Diehl, Kyle
9
Fordham Prep
NH
(--)
0
--
Lourenco, Nicholas
9
St Anthony's
NH
(--)
0
--
Mason, Colbie
9
Westhampton Beac
NH
(--)
0
Mens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wei, Kenneth
12
Mount Sinai
24-00.00
(508.00m)
nwi
0
2
Anaege, Ikechuku
10
Archbishop Mollo
21-08.25
(508.00m)
nwi
0
3
Jackson, Ishiin
12
William Floyd
21-01.75
(508.00m)
nwi
0
4
Ameres, Dylan
12
Chaminade
20-10.25
(508.00m)
nwi
0
5
Grant, Meldon
12
Manhasset
20-09.50
(508.00m)
nwi
0
6
Moshette, Sydney
12
Iona Preparatory
20-07.00
(508.00m)
nwi
0
7
Morse, Kieran
10
Coatesville
20-04.00
(508.00m)
nwi
0
8
Thelusca, Derrek
12
Long Island Luth
20-03.00
(508.00m)
nwi
0
9
Jones, Greg-Anthony
11
St Benedicts Pre
19-07.50
(508.00m)
nwi
0
10
Robinson, True
12
St Augustine Pre
19-06.50
(508.00m)
nwi
0
11
Logan, Elijah
12
Brentwood
19-06.50
(508.00m)
nwi
0
12
Trent, Dwan
12
Bellport
19-03.00
(508.00m)
nwi
0
13
Kuprel, Jayden
12
Archbishop Mollo
19-02.00
(508.00m)
nwi
0
14
Nembo, Yann
12
Ridge
19-01.50
(508.00m)
nwi
0
15
Arango, Juan
11
Massapequa
19-01.00
(508.00m)
nwi
0
16
Love, Brandon
11
East Meadow
19-00.00
(508.00m)
nwi
0
17
Strain, Colin
10
Bayport Blue Poi
19-00.00
(508.00m)
nwi
0
18
Bell, Jhamari
10
Bellport
18-10.00
(508.00m)
nwi
0
19
Hess, Jadon
10
Rocky Point
18-09.00
(508.00m)
nwi
0
20
Segal, Charles
11
Hackley
18-08.00
(508.00m)
nwi
0
21
Juarez, Matthew
12
Bellport
18-08.00
(508.00m)
nwi
0
22
Carroll, John
12
Kellenberg Memor
18-07.00
(508.00m)
nwi
0
23
Adweole, Olatunji
11
St Benedicts Pre
18-06.50
(508.00m)
nwi
0
24
Stevenson, Dakarai
11
Freeport
18-06.00
(508.00m)
nwi
0
25
Webster, Anthony
11
Brentwood
18-06.00
(508.00m)
nwi
0
26
Gibbs, Brandon
12
Arlington
18-05.50
(508.00m)
nwi
0
27
Carpinello, Ty
11
West Islip
18-04.50
(508.00m)
nwi
0
28
Berger, Gavin
11
Iona Preparatory
18-04.00
(508.00m)
nwi
0
29
Basciano, Joseph
12
Arlington
18-03.50
(508.00m)
nwi
0
30
Muhammed, Jabar
12
Middletown (NY)
18-03.00
(508.00m)
nwi
0
31
Quinn, Nicholas
12
Manhasset
18-03.00
(508.00m)
nwi
0
32
Banks, Cristian
11
Longwood
18-02.00
(508.00m)
nwi
0
33
Squillace, Robert
11
Chaminade
17-10.50
(508.00m)
nwi
0
34
Rivera, Jaysun
10
Farmingdale
17-10.00
(508.00m)
nwi
0
35
Mitchell, Jahari
11
St Benedicts Pre
17-09.00
(508.00m)
nwi
0
36
Watkins, Amon-Ra
10
Cardinal Hayes
17-08.00
(508.00m)
nwi
0
37
Zamora, Christian
10
Archbishop Mollo
17-08.00
(508.00m)
nwi
0
38
Iannello, Joey
11
St Francis Prep
17-07.00
(508.00m)
nwi
0
39
Scott, Nasir
11
Longwood
17-06.50
(508.00m)
nwi
0
40
Prata, Michael
11
Baldwin
17-04.00
(508.00m)
nwi
0
41
Reynoso, Joshua
11
East Meadow
17-04.00
(508.00m)
nwi
0
42
Buonanno, Johnathan
11
Half Hollow Hill
17-03.50
(508.00m)
nwi
0
43
Perry, Jaheim
11
East Meadow
17-02.50
(508.00m)
nwi
0
44
Cort, Justin
12
Lakeland/Panas
17-02.00
(508.00m)
nwi
0
45
Belluccio, Nick
11
Iona Preparatory
17-01.00
(508.00m)
nwi
0
46
Dinh, Tai
10
North Rockland
17-00.00
(508.00m)
nwi
0
46
Steinheimer, Justin
11
Farmingdale
17-00.00
(508.00m)
nwi
0
--
Corrothers, Vahn
12
North Star Acade
ND
(--)
nwi
0
--
Providence, Mike
9
Archbishop Mollo
ND
(--)
nwi
0
--
Eckerle, Michael
11
North Rockland
ND
(--)
nwi
0
--
Wilks, Jahsiah
9
Farmingdale
ND
(--)
nwi
0
--
Crea, Damian
11
Iona Preparatory
FOUL
(--)
nwi
0
--
McAward, Harry
12
Bayport Blue Poi
ND
(--)
nwi
0
--
Albin, Elijah
10
North Rockland
ND
(--)
nwi
0
--
Blemur, Dwayne
12
Baldwin
ND
(--)
nwi
0
--
Abreu, Jeffrey
10
North Rockland
ND
(--)
nwi
0
--
Jerez, Jeremiah
10
William Floyd
ND
(--)
nwi
0
--
Riyaz, Zakria
12
Brentwood
FOUL
(--)
nwi
0
--
Johnston, Kevin
12
Mount Sinai
FOUL
(--)
nwi
0
--
Robinson, Gilberto
10
West Orange
ND
(--)
nwi
0
--
Freshour, Michael
11
Bayport Blue Poi
ND
(--)
nwi
0
--
Perconti, Alex
10
Kingston
ND
(--)
nwi
0
--
Lugo, Darius
10
East Meadow
ND
(--)
nwi
0
--
Tona, Ryan
10
Smithtown West
FOUL
(--)
nwi
0
Mens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Grant, Meldon
12
Manhasset
44-10.75
(508.00m)
nwi
0
2
Wei, Justin
11
Mount Sinai
43-05.25
(508.00m)
nwi
0
3
Moore, Naheem
12
Coatesville
42-09.75
(508.00m)
nwi
0
4
Love, Brandon
11
East Meadow
42-03.75
(508.00m)
nwi
0
5
Moshette, Sydney
12
Iona Preparatory
42-02.25
(508.00m)
nwi
0
6
Banks, Cristian
11
Longwood
41-06.50
(508.00m)
nwi
0
7
Carpinello, Ty
11
West Islip
41-01.00
(508.00m)
nwi
0
8
McKillop, Michael
12
Sayville
40-11.25
(508.00m)
nwi
0
9
Wagnac, James
11
East Meadow
40-10.25
(508.00m)
nwi
0
10
Bell, Nesive
12
Linden
40-04.50
(508.00m)
nwi
0
11
Messina, Jake
11
St Anthony's
39-10.00
(508.00m)
nwi
0
12
Berger, Gavin
11
Iona Preparatory
39-08.00
(508.00m)
nwi
0
13
Mallory, Jamal
12
Archbishop Mollo
38-06.00
(508.00m)
nwi
0
14
Rivera, Jaysun
10
Farmingdale
38-06.00
(508.00m)
nwi
0
15
Cerbone, Paden
12
Smithtown East
38-05.00
(508.00m)
nwi
0
16
Senkesi, Rohan
11
Secaucus
38-04.00
(508.00m)
nwi
0
17
Kuprel, Jayden
12
Archbishop Mollo
38-03.00
(508.00m)
nwi
0
18
Bacette, Carl
10
Farmingdale
38-03.00
(508.00m)
nwi
0
19
Doshi, Eshan
12
Ridge
38-03.00
(508.00m)
nwi
0
20
Willman, Liam
11
St Anthony's
37-11.00
(508.00m)
nwi
0
21
Crea, Damian
11
Iona Preparatory
37-09.00
(508.00m)
nwi
0
22
Blaney, Thomas
12
Manhasset
37-06.00
(508.00m)
nwi
0
23
King, Tyler
10
Smithtown East
37-05.00
(508.00m)
nwi
0
24
Sullivan, Jack
12
Chaminade
37-03.00
(508.00m)
nwi
0
25
Maddy, Kolbi
12
Sayville
37-03.00
(508.00m)
nwi
0
26
Belluccio, Nick
11
Iona Preparatory
37-02.00
(508.00m)
nwi
0
27
Scott, Nasir
11
Longwood
37-01.00
(508.00m)
nwi
0
28
Fields, Quincy
11
Arlington
36-09.00
(508.00m)
nwi
0
29
Abdabhai, Adam
12
Commack
36-08.00
(508.00m)
nwi
0
30
Moore, Parker
12
Chaminade
36-08.00
(508.00m)
nwi
0
31
Martinez, Chris
10
East Meadow
36-04.00
(508.00m)
nwi
0
32
Korn, Kevin
12
Ridge
36-01.00
(508.00m)
nwi
0
33
Schilling, William
11
Bayport Blue Poi
36-00.00
(508.00m)
nwi
0
34
Lugo, Darius
10
East Meadow
35-10.00
(508.00m)
nwi
0
34
Banks, Rolando
12
Longwood
35-10.00
(508.00m)
nwi
0
36
Buonanno, Johnathan
11
Half Hollow Hill
34-09.00
(508.00m)
nwi
0
36
Blemur, Dwayne
12
Baldwin
34-09.00
(508.00m)
nwi
0
38
Eckerle, Michael
11
North Rockland
34-07.00
(508.00m)
nwi
0
39
Scott, Merritt
10
Iona Preparatory
34-05.00
(508.00m)
nwi
0
39
Lopez, Jahmir
10
Linden
34-05.00
(508.00m)
nwi
0
41
Weigand, William
10
Iona Preparatory
34-01.00
(508.00m)
nwi
0
42
Gibbons, Nicholas
10
Sayville
34-00.00
(508.00m)
nwi
0
43
Harris, Marcellus
9
Iona Preparatory
33-11.00
(508.00m)
nwi
0
44
Prata, Michael
11
Baldwin
33-06.00
(508.00m)
nwi
0
45
Jordan, Franco
10
Archbishop Mollo
33-05.00
(508.00m)
nwi
0
46
Nicholas, Gelsomi
9
Bayport Blue Poi
33-03.00
(508.00m)
nwi
0
47
Riyaz, Yahya
12
Brentwood
33-02.00
(508.00m)
nwi
0
48
Baltazar, Emmanuel
10
Fordham Prep
33-01.00
(508.00m)
nwi
0
49
McAward, Harry
12
Bayport Blue Poi
33-00.00
(508.00m)
nwi
0
50
Riyaz, Zakria
12
Brentwood
32-10.00
(508.00m)
nwi
0
50
Steinheimer, Justin
11
Farmingdale
32-10.00
(508.00m)
nwi
0
52
Park, Alex
11
Manhasset
32-07.00
(508.00m)
nwi
0
53
Wilks, Jahsiah
9
Farmingdale
32-06.00
(508.00m)
nwi
0
--
Ameres, Dylan
12
Chaminade
ND
(--)
nwi
0
--
Cambridge, Amir
11
Farmingdale
FOUL
(--)
nwi
0
--
Marley, Ben
9
Iona Preparatory
FOUL
(--)
nwi
0
Womens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kistner, Tatianna
10
William Floyd
7.43
0
2
Ware, Lydia
11
Averill Park Cen
7.44
0
3
Jackson, Heaven
11
Young Women's Le
7.45
0
4
Foster, Marissa
9
Arlington
7.47
0
5
Lawrence, Tashanna
12
Evander Childs
7.51
0
6
Daye, Michele
11
Half Hollow Hill
7.60
0
7
Brosnan, Nicole
12
Floral Park Memo
7.66
0
8
Webb, Stephanie
10
Montclair
7.72
0
Womens 55 Meter Dash Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ode, Oceane
10
Westhampton Beac
7.62
1
2
Phillips, Jasmyn
10
Hackley
7.74
1
3
Lafargue, Alexis
10
Sacred Heart Aca
7.80
2
4
Dolphin, Sarah
10
St Anthony's
7.81
1
5
Madej, Natalia
10
Plainedge
7.88
1
6
Watson, Zaria
10
Coatesville
8.05
1
7
Khan, Arianna
10
West Orange
8.05
7
8
Cowan, Cantee
10
Freeport
8.07
1
9
Menger, Mary
10
Sacred Heart Aca
8.07
2
10
Slack, Iana
10
St Francis Prep
8.10
2
11
Losquadro, Kristina
10
Sanford H. Calho
8.12
2
12
Peters, Sara
10
Evander Childs
8.14
2
13
Koepke, Lauren
10
St Anthony's
8.22
5
14
Hough, Kaliya
10
Kingston
8.26
3
14
Gonzalez, Melissa
10
St Francis Prep
8.26
1
16
Pepanio, Jada
10
East Meadow
8.27
1
17
Hernandez, Ashley
10
Freeport
8.28
3
18
Robinson, Tierra
10
Hackley
8.31
4
19
Gousse, Caitlyn
10
Mary Louis Acade
8.33
4
20
Gyapong, Jazmyn
10
Cardinal Spellma
8.33
4
21
McCabe, Ayanah
10
Cardinal Spellma
8.35
2
22
Ezquerra, Serena
10
Dominican Academ
8.37
3
23
Gayle, Christina
10
St Anthony's
8.38
2
24
Meinen, Tian
10
Northport
8.41
4
25
Glorie, Anna
10
Montclair
8.42
2
26
Segal, Daniella
10
East Meadow
8.44
3
27
Arnao, Brianna
10
Monsignor Mc Cla
8.47
2
28
Mohr, Rachel
10
John F Kennedy (
8.48
4
29
Adeola, Temilolu
10
Half Hollow Hill
8.53
5
30
Hughes, Tyra
10
West Orange
8.56
7
31
Bonsu, Cindy
10
North Star Acade
8.56
3
32
Avitabile, Katelyn
10
Garden City
8.61
5
33
DiDominca, Shannon
9
Oceanside
8.68
6
34
Corrothers, Victrese
10
North Star Acade
8.76
5
35
Emani, Fung
10
Montclair Kimber
8.77
8
36
Nachamie, Jessica
10
John F Kennedy (
8.77
5
37
Wojciechowska, Emilia
10
Archbishop Mollo
8.81
6
38
Wrede, Bailey
10
St John The Bapt
8.85
6
39
Dalimonte, Amanda
10
Paul D Schreiber
8.85
7
40
Shin, Kayla
10
Archbishop Mollo
8.89
7
41
Wisemen, Isabella
10
Monsignor Mc Cla
8.90
4
42
Coley, Yamona
10
Cardinal Spellma
8.93
8
43
Peckham, Arianna
10
John F Kennedy (
8.93
7
44
McNamara, Nikki
10
Archbishop Mollo
8.97
6
45
Voege, Emma
10
Elwood-John H Gl
8.97
1
46
Lindo, Kiara
10
Archbishop Mollo
9.04
8
47
Smith, Miranda
10
Elwood-John H Gl
9.04
3
48
Fernandez, Brooke
10
Dominican Academ
9.12
5
49
Healy, Margaret
10
St John The Bapt
9.13
7
50
Cokinos, Alexis
10
Half Hollow Hill
9.20
7
51
Kelly, Jacqueline
10
Floral Park Memo
9.20
9
52
Runco, Lia
12
Sayville
9.24
8
53
Lin, Joyce
10
Stuyvesant
9.25
6
54
Flowers, Jannah
10
North Star Acade
9.38
8
55
Carrion, Jocelyn
10
St Agnes Academi
9.39
9
56
Garrison, Brianna
10
Archbishop Mollo
9.42
9
57
Vilches, Ashley
10
Archbishop Mollo
9.43
10
58
Adofo, Comfort
10
North Star Acade
9.49
9
59
Reynoso, Kylilah
10
John F Kennedy (
9.50
8
60
Garvey, Torrance
10
Archbishop Mollo
9.51
8
61
Herrera, Ameriss
10
St John The Bapt
9.52
9
63
Lee, Hannah
10
Stuyvesant
9.78
6
64
Boettcher, Meagan
10
Floral Park Memo
9.92
10
65
Perrone, Catherine
10
St Agnes Academi
10.42
10
66
Hassan, Yasmeen
10
Stuyvesant
11.03
9
67
Diehl, Rebecca
10
Sayville
11.20
3
Womens 55 Meter Dash Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gadpaille, Hannah
9
Monsignor Scanla
7.54
1
2
RideauWinds, Victoria
9
West Orange
7.67
1
3
Lawson, Kiya
9
Montclair
7.75
1
4
Lewis, Dana
9
Longwood
7.79
2
5
DelGandio, Kate
9
Mount Sinai
7.81
1
6
Turijan, Xochilt
9
Hudson Catholic
7.86
1
7
Jaworski, Olivia
9
Northport
8.07
2
8
Ciaravino, Giavana
9
St Anthony's
8.07
1
9
Nigro, Caidance
9
Kingston
8.11
3
10
Cobb, Alaysia
9
William Floyd
8.12
2
11
Ginnane, Jennifer
9
Mary Louis Acade
8.15
2
12
Slack, Adriana
9
St Francis Prep
8.19
3
13
Derrise, Jaelyn
9
Kingston
8.20
2
14
Liu, Zuzi
9
Stuyvesant
8.21
2
15
Simpson, Nia
9
West Orange
8.21
3
16
Kelly, Racquel
9
Oceanside
8.22
3
17
Joesten, Katie
9
Sacred Heart Aca
8.27
5
18
Morris, Amanda
9
St Francis Prep
8.27
4
19
Forte, Samantha
9
Sanford H. Calho
8.28
2
20
Reaves, Leila
9
Westhampton Beac
8.31
4
21
Donegan, Kayla
9
Montclair
8.36
7
22
Burke, Shenel
9
Cardinal Spellma
8.38
4
23
Senatore, Brianna
8
West Babylon
8.42
4
24
Castillo, Gabby
8
Sanford H. Calho
8.46
5
25
Haywood, Ariel
9
North Star Acade
8.46
3
25
Reed, Lauren
9
Coatesville
8.46
2
27
Beaubrun, Valencia
9
St Anthony's
8.46
4
28
Grindley, Laila
9
Archbishop Mollo
8.48
5
29
Caballero, Aniyha
9
Young Women's Le
8.50
7
30
Whiting, Melodie
9
Young Women's Le
8.51
7
31
Osborn, Victoria
9
Half Hollow Hill
8.52
6
32
Weber, Joanna
9
Paul D Schreiber
8.54
5
33
Lynch, Sequoyah
9
Coatesville
8.54
8
34
Turner, Victoria
9
Elwood-John H Gl
8.55
7
35
Feliciano, Sarah
9
Archbishop Mollo
8.57
6
36
Romero, Juliet
9
Holy Cross (NY)
8.58
11
37
Grundfast, Alexandra
9
Paul D Schreiber
8.58
5
38
Bartley, Kaitlyn
8
West Babylon
8.61
5
39
Ennest, Sophie
9
Kingston
8.62
4
40
Joseph, Adajah
9
Mary Louis Acade
8.63
9
41
Britton, Miranda
9
Sayville
8.65
4
42
Diaz, Angelisse
9
Newburgh Free
8.65
10
43
Stam, Emily
9
St Anthony's
8.66
4
44
Leung, Cindy
9
Holy Cross (NY)
8.66
10
45
Grier, LeAnn
9
Coatesville
8.67
3
46
Rooney, Mari
9
John F Kennedy C
8.68
9
47
Alatzas, Marielle
9
Elwood-John H Gl
8.70
8
48
Gianna, Torgersen
9
Our Lady Of Merc
8.74
7
49
Palma-Small, Aiyana
9
Mary Louis Acade
8.78
8
50
Brophy, Julia
9
Archbishop Mollo
8.78
9
51
O'Donoghue, Kerry
12
Sayville
8.82
4
52
Blackett, Cierra
9
Young Women's Le
8.83
9
53
Radinsky, Samantha
10
Paul D Schreiber
8.88
7
54
Danaher, Molly
9
Xaverian
8.91
11
55
Mischel, Katherine
9
Dominican Academ
8.92
5
56
Kakkar, Amber
9
Paul D Schreiber
8.92
9
57
Garcia Manukia, Amelie
9
Archbishop Mollo
8.92
9
58
Luk, Anya
9
Archbishop Mollo
8.97
6
59
Smith, Isabelle
9
Sayville
8.98
6
60
Castro, Kristen
9
Long Island Luth
9.02
8
61
Aimable, Ava
9
Archbishop Mollo
9.03
9
62
Speight, Kiara
9
Freeport
9.05
5
63
Pacheco, Sascha
9
Holy Cross (NY)
9.05
11
64
Lipovac, Emily
9
Archbishop Mollo
9.06
13
65
Martin, Caitlin
9
Xaverian
9.06
10
67
Audrin, Isabelle
9
Archbishop Mollo
9.08
8
68
Estrella, Kelly
9
East Meadow
9.08
12
69
Louis-Jacques, Destinee
9
Holy Cross (NY)
9.09
11
70
Segreto, Liana
9
St Anthony's
9.09
11
71
Zito, Katelyn
9
Sayville
9.19
8
72
Osse, Vanessa
9
Long Island Luth
9.22
8
73
Wertheimer, Grace
9
Northport
9.23
9
74
Lorentzen, Sheila
9
East Meadow
9.26
11
75
Quervalu, Samantha
9
Holy Cross (NY)
9.26
11
76
LI, Charlotte
9
Stuyvesant
9.29
10
77
Cher, Mei
9
Archbishop Mollo
9.31
12
78
Clark, Molly
9
Sayville
9.35
10
79
Lim, Kaylyn
9
East Meadow
9.38
12
80
Dario, Miranda
9
Xaverian
9.39
12
81
Reina, Nicole
12
Sayville
9.43
10
82
Yasinsky, Emma
12
Sayville
9.43
15
82
Carpio, Alejandra
9
Archbishop Mollo
9.43
11
84
Lipovac, Anna
9
Archbishop Mollo
9.44
11
85
Williams, Megan
9
Secaucus
9.46
10
86
Mullaney, Rylie
9
Sayville
9.52
8
87
Barrett, Samantha
9
St John The Bapt
9.52
10
88
Healy, Emily
9
St John The Bapt
9.52
10
90
Diaz, Briana
9
Archbishop Mollo
9.58
14
91
Cruz, Ilana
9
John F Kennedy C
9.71
15
92
Tinoco, Kayla
9
Archbishop Mollo
9.74
13
93
O'Driscoll, Bridget
9
Dominican Academ
9.78
6
94
Aordkian, Gabriella
9
Holy Cross (NY)
9.85
13
95
Kumar, Aneesha
9
Archbishop Mollo
9.87
14
96
Delp, Willow
9
Montclair Kimber
9.89
14
97
Raimondi, Erika
9
John F Kennedy (
9.91
14
98
Migias, Sophia
9
Archbishop Mollo
9.95
13
99
Simpson, Olivia
9
John F Kennedy C
10.15
15
100
Kamara, Maimouna
9
North Star Acade
10.33
13
101
Quervalu, Samantha
9
Holy Cross (NY)
10.43
15
102
Jew, Josephine
9
St Agnes Academi
10.58
13
103
Stefanova, Pavlina
9
Holy Cross (NY)
10.79
13
104
Pichasaca, Samantha
9
John F Kennedy C
11.39
15
Womens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Kistner, Tatianna
10
William Floyd
7.43
2
2
Foster, Marissa
9
Arlington
7.49
4
3
Jackson, Heaven
11
Young Women's Le
7.60
10
4
Ware, Lydia
11
Averill Park Cen
7.61
6
5
Lawrence, Tashanna
12
Evander Childs
7.63
3
6
Webb, Stephanie
10
Montclair
7.65
8
7
Daye, Michele
11
Half Hollow Hill
7.67
5
8
Brosnan, Nicole
12
Floral Park Memo
7.70
10
10
Guerrier, Roodginia
12
Elmont Memorial
7.75
8
11
Sanders, Emily
12
St Anthony's
7.75
16
9
Simon, Monet
11
West Orange
7.75
16
12
Rossini, Julia
10
Bethpage
7.81
19
13
Pierre-Paul, Sabrina
11
Young Women's Le
7.82
11
13
Kaypour, Jasmine
11
Paul D Schreiber
7.82
20
15
Morse, Kaia
12
Coatesville
7.85
3
16
Clark, Maggie
11
Bayport Blue Poi
7.86
18
17
Tang, Amy
12
St Anthony's
7.87
9
18
White, Maya
12
North Star Acade
7.87
11
19
Sharpe, Danielle
11
Belleville
7.89
4
20
Souccar, Noa
10
Horace Greeley
7.90
3
21
St. Hilaire, Christy
12
West Orange
7.91
7
22
Evans, Cassidy
12
Elwood-John H Gl
7.91
7
23
Byrne, Madison
11
Half Hollow Hill
7.91
19
24
Volino, Bianca
12
Longwood
7.92
15
25
Iglesias, Gianna
11
Bethpage
7.93
12
26
Harper, Evelyne
11
Longwood
7.93
17
27
Parmelee, Kendra
11
Oceanside
7.94
6
28
Mark, Alexa
10
Ridge
7.95
14
29
Branam, Stephanie
12
Randolph
7.98
1
30
Ruckh, Emma
12
Garden City
7.98
21
31
Huggins, Erin
11
North Star Acade
7.99
17
32
Livio, Grace
11
Paul D Schreiber
8.00
21
33
McKenzie, Victoria
9
West Babylon
8.00
10
34
Marsh, Riley
12
Norwich
8.00
3
35
Monteagudo, Jenna
11
Farmingdale
8.02
13
36
Nigatu, Camillah
12
Belleville
8.03
1
36
Crumpler, Hydeia
10
North Star Acade
8.03
4
38
Nelson, Jahnella
12
Evander Childs
8.04
18
39
Nunez, Amanda
10
American Christi
8.05
11
40
Williams, Kimmie
12
Oceanside
8.05
20
41
Foster, Julia
10
Averill Park Cen
8.07
4
42
Figetakis, Nina
11
Archbishop Mollo
8.08
8
43
Torales, Melanie
10
Ridge
8.08
2
44
D'Angio, Allison
11
Ward Melville
8.09
13
45
Mincone, Olivia
12
Northport
8.09
12
46
Adams, Alexis
12
Bayport Blue Poi
8.09
8
47
Farragon, Ava
9
Averill Park Cen
8.11
15
48
Herbert, Katelyn
9
Bethpage
8.11
13
49
Tobin, Jessica
12
St Anthony's
8.13
17
50
Afriyie, Emily
11
Hackley
8.14
11
51
Jean, Gabrielle
11
St John The Bapt
8.17
20
52
Tuzzolo, Elizabet
11
Sanford H. Calho
8.17
14
53
Kennedy, Alexcia
10
North Star Acade
8.19
16
54
Lopez, Gabriela
11
Belleville
8.21
14
55
Pickel, Meghan
12
Bayport Blue Poi
8.21
21
56
Barnes, Taylor
12
Cardinal Spellma
8.23
15
57
Schecter, Emily
10
Great Neck North
8.25
15
58
Fassino, Sarah
12
Hampton Bays Sec
8.26
10
59
Giannotti, Anna
9
American Christi
8.27
13
60
Pepitone, Gianna
12
Sachem East
8.27
9
61
Rivenburg, Kristen
11
St John The Bapt
8.29
15
62
Montague, Marley
12
Hampton Bays Sec
8.34
7
63
Newby, Briana
11
West Orange
8.35
12
64
Jacobelis, Madison
11
Rocky Point
8.35
6
65
Mullen, Marie
12
Southold
8.37
13
66
Makinen, Isabelle
12
Sachem East
8.39
9
67
Nnadi, Cheryl
11
Stuyvesant
8.40
17
68
Marchhart, Vanessa
11
Garden City
8.40
5
69
Mohlin, Grace
11
Our Lady Of Merc
8.40
9
70
Comple, Hailee
11
Farmingdale
8.40
14
71
Radinsky, Sam
11
John F Kennedy (
8.44
14
72
Quinones, Raina
11
West Babylon
8.45
16
73
Muse, Zipporah
10
Farmingdale
8.47
11
74
Gomez, Gabrielle
12
Cardinal Spellma
8.50
6
75
Bilge, Melissa
11
Paul D Schreiber
8.51
9
76
Carpio, Isabel
11
East Meadow
8.51
8
77
Vanella, Kaylee
12
Sachem East
8.51
1
78
Leung, Sarah
11
Stuyvesant
8.53
17
79
Kennedy, Caitlin
12
Sacred Heart Aca
8.55
6
80
Peel, Brideen
11
Dominican Academ
8.60
2
81
Fitch, Emma
11
Bayport Blue Poi
8.61
21
82
Marquez, Natalie
11
Belleville
8.61
11
83
Wright, Zaria
12
Cardinal Spellma
8.62
18
84
Martins, Sabrina
12
East Meadow
8.63
2
85
Oriol, Trinity
12
Fort Hamilton
8.65
2
86
Panker, Erin
11
John F Kennedy C
8.67
12
87
Rodriguez, Alejandra
11
Belleville
8.67
21
88
Van Cott, Sydney
11
Paul D Schreiber
8.69
1
89
DeVita, Megan
11
Islip
8.69
20
90
Carnevale, Rebecca
12
Elwood-John H Gl
8.76
3
90
Ye, Ashley
9
Horace Greeley
8.76
15
92
Coleman, Riley
12
Islip
8.77
5
93
Kornahrens, Sarah
11
Islip
8.78
19
94
Munoz, Brooke
11
East Meadow
8.80
13
95
Coreno, Joanna
12
Bayport Blue Poi
8.81
18
96
Agaba, Eunice
12
Horace Greeley
8.82
10
97
Sanchez, Shakty
11
Fort Hamilton
8.83
12
98
Roldan, Sylvia
12
Hampton Bays Sec
8.85
11
99
Sanchez, Mayra
12
Islip
8.86
19
100
Khoury, Natalia
11
St John The Bapt
8.90
9
101
Powell, Nana
11
North Star Acade
8.91
10
102
Morales, Bianka
12
Islip
8.94
18
103
Ziozis, Nicoletta
12
Archbishop Mollo
8.94
16
104
Wu, Carmie
10
Fort Hamilton
9.01
16
105
Khrimian, Nicole
12
Archbishop Mollo
9.06
14
106
Li, Yutong
12
Secaucus
9.06
11
107
Faridi, Aayah
10
Fort Hamilton
9.08
1
108
Chauca, Tanya
11
Archbishop Mollo
9.12
8
109
Berger, Kaitlyn
11
Islip
9.14
3
110
Rivera, Samantha
12
Elwood-John H Gl
9.16
3
111
Kalmonowicz, Natalie
11
Sachem East
9.20
4
112
Quito, Joseline
12
Hampton Bays Sec
9.20
3
113
Narine, Nirmala
12
Archbishop Mollo
9.24
15
114
Ruiz, Gabriella
12
Hampton Bays Sec
9.34
2
115
Mendez, Jasmine
11
Secaucus
9.37
6
116
Zheng, Jane
10
Fort Hamilton
9.39
12
117
Collado, Suzanne
11
John F Kennedy C
9.43
19
118
Mjeshtri, Melissa
11
John F Kennedy (
9.56
8
119
Abubakari, Yasmin
11
North Star Acade
9.61
7
120
Rodriquez, Kaitlyn
11
Elwood-John H Gl
9.62
7
121
Mozzeb, Sarah
11
Fort Hamilton
9.64
3
122
Simpson, Divia
11
St Agnes Academi
9.65
16
123
Makrinos, Irene
11
Xaverian
9.66
10
124
Joseph, Cassandra
12
John F Kennedy C
9.69
4
125
Elsaid, Alzahraa
12
West Babylon
9.71
15
126
Wong, Kymea
12
St Francis Prep
9.73
8
127
Leon, Luzed
12
Secaucus
9.75
6
128
Lunarola, Jessica
11
East Meadow
9.76
5
129
Delauney, Brianna
10
Cardinal Spellma
9.79
13
130
Young, Kaitlyn
9
Fort Hamilton
9.81
9
131
Bryant, Sydni
10
Cardinal Spellma
9.88
21
132
Gidi, Agatha
11
St Agnes Academi
9.93
8
133
Toom, Amal
9
Fort Hamilton
9.94
1
134
Munoz, Daleen
11
Fort Hamilton
10.01
12
135
Pyrzanowski, Maya
11
Secaucus
10.15
7
136
Pimienta, Isabella
11
Archbishop Mollo
10.18
15
137
Flores Urena, Vanessa
11
Fort Hamilton
10.32
4
138
Uruchima, Jocelyn
11
Archbishop Mollo
10.32
14
139
Chino, Jennifer
9
Fort Hamilton
10.46
9
140
Panek, Viktoria
10
Fort Hamilton
10.57
20
141
Figueroa, Erica
12
St Agnes Academi
10.57
12
142
Ng, Elly
10
Fort Hamilton
10.59
13
143
Villafana, Rebecca
11
St Agnes Academi
10.75
11
144
Moussa, Tasneim
9
Fort Hamilton
10.96
14
145
Penaranda, Samantha
12
St Agnes Academi
11.07
10
Womens 300 Meters Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Yarbrough, Alexan
11
Freeport
40.60
0
2
Cunningham, Melissa
10
St Anthony's
40.88
0
3
Ashley, Nadja
12
West Babylon
41.37
0
4
Daye, Michele
11
Half Hollow Hill
41.70
0
Womens 300 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gadpaille, Hannah
9
Monsignor Scanla
41.97
1
2
Dolan, Kiersten
11
West Islip
44.02
3
3
Kelly, Alexandra
9
Rocky Point
44.37
4
4
Morone, Sophia
12
Averill Park Cen
44.48
4
5
Redlo, Leeann
9
Bayport Blue Poi
44.51
4
6
Ramos, Jealyne
10
Longwood
44.56
8
7
Herzog, Samara
12
Kingston
44.73
1
8
Desir, Amalia
10
St Anthony's
44.74
1
9
Giura, Michela
11
Sacred Heart Aca
44.83
1
10
Bermel, Emily
10
Garden City
44.89
8
11
Jenal, Megan
9
Bethpage
44.92
8
12
Regan, Caroline
10
Ward Melville
45.05
2
13
Garcia, Kayla
10
Sachem North
45.22
4
14
Lee, Charlotte
12
Ward Melville
45.22
2
15
Annunziata, Miranda
12
Mattituck
45.29
4
16
McAdams, Ella
10
Montclair
45.31
4
17
Gerringer, Julia
12
Arlington
45.39
2
18
LaBelle, Alyssa
12
Arlington
45.51
3
19
Dennis, Jahmilia
9
Sacred Heart Aca
45.56
1
20
Faulk, Alyssa
11
Elmont Memorial
45.62
7
21
Herbert, Katelyn
9
Bethpage
45.69
3
22
Brosnan, Nicole
12
Floral Park Memo
45.77
5
23
Nigatu, Camillah
12
Belleville
45.92
2
24
Lahura, Melanie
12
St Agnes Academi
46.03
1
25
Bashiru, Bariat
10
Brooklyn Technic
46.07
2
26
Blake, Beyonce
10
Spring Creek Cam
46.13
3
27
Hylton, Shanoy
12
Cardinal Spellma
46.19
2
28
Pickel, Meghan
12
Bayport Blue Poi
46.55
4
29
Ovares, Heilyn
10
Hampton Bays Sec
46.58
4
30
Robb, Mia
10
Ridge
46.65
5
31
Kilcommons, Kathryn
11
Southold
46.92
5
32
LaCapra, Grace
9
Ridge
46.94
3
33
Carillo, Catherine
11
Mount Sinai
46.99
3
34
Sharpe, Danielle
11
Belleville
47.06
6
35
Bullard, Kynita
10
William Floyd
47.07
5
36
Nunez, Amanda
10
American Christi
47.14
4
37
Horan, Madison
9
West Islip
47.26
8
38
White, Maya
12
North Star Acade
47.29
7
39
Allspach, Maegan
12
Goshen Central
47.38
3
40
Skiba, Gabrielle
11
Averill Park Cen
47.39
6
41
Pankins, Nastassia
11
Pemberton Townsh
47.41
8
42
Figetakis, Nina
11
Archbishop Mollo
47.60
4
43
Thompson, Bryn
12
Arlington
47.72
5
44
Gentile, Kellie
10
Commack
47.84
5
45
Williams, Trinity
9
St Anthony's
48.13
5
46
Nuzzi, Alexa
9
Sachem North
48.32
5
47
Speight, Kiara
9
Freeport
48.53
8
48
McCusker, Megan
11
Park Ridge
48.61
5
49
Worth, Anna
11
American Christi
48.64
3
50
Rippe, Kaitlyn
9
Commack
48.74
6
51
Lopez, Gabriela
11
Belleville
48.79
7
52
Maldonado, Gabriela
9
Mary Louis Acade
48.85
5
53
Fox, Sarah
10
Ridge
48.87
5
54
Hardenfelder, Kyleigh
9
Northport
48.89
8
55
Finnegan, Olivia
11
Plainedge
48.93
5
56
Mitchell, Jaidah
11
Pemberton Townsh
48.95
6
57
Peckham, Arianna
10
John F Kennedy (
49.00
8
58
Cobb, Alaysia
9
William Floyd
49.00
5
59
Osborn, Victoria
9
Half Hollow Hill
49.08
7
60
Mejia, Nicole
10
Garden City
49.09
7
61
DiCunto, Irina
10
Fontbonne Hall
49.09
8
62
Waugh, Makayla
11
Lakeland/Panas
49.15
6
63
Coleman, Riley
12
Islip
49.17
8
64
Haywood, Ariel
9
North Star Acade
49.27
7
65
Miglino, Jordan
11
Sayville
49.43
8
66
Chavez, Gabriella
11
West Islip
49.50
8
67
Mohr, Rachel
10
John F Kennedy (
49.63
7
68
Edwards, Sienna
10
Northport
49.64
8
69
Uba, Andrea
9
East Meadow
49.72
7
70
Donaldson, Morgan
9
Mary Louis Acade
49.72
6
71
Giannotti, Anna
9
American Christi
49.73
5
72
Ferguson, Anya
9
Mary Louis Acade
49.74
6
73
Crawford, Carolin
12
Sayville
49.85
8
74
John, Shayla
10
Spring Creek Cam
49.91
6
75
Vaccarino, Briana
9
Northport
50.09
8
76
Sohl, Megan
10
East Meadow
50.13
7
77
Prainito, Alicia
11
John F Kennedy (
50.16
7
78
Crumpler, Hydeia
10
North Star Acade
50.38
6
79
Hamdan, Jovannie
12
Brooklyn Technic
50.41
7
80
Tobin, Kaitlin
11
Southold
50.52
7
81
Jones, Jasmine
11
Sachem North
50.61
6
82
Chambers, Kylee
12
Islip
50.72
8
83
Williams, Isis
11
Islip
50.86
7
84
Peel, Brideen
11
Dominican Academ
51.27
6
85
Burke, Emily
10
West Babylon
51.27
6
86
Perrin, Laurah
11
Archbishop Mollo
51.37
6
87
Hough, Kaliya
10
Kingston
51.79
7
88
Rollerson, Shayla
12
Longwood
52.37
6
89
Jabang, Bintou
10
Cardinal Spellma
52.64
7
90
Donowski, Rebecca
11
Archbishop Mollo
52.69
8
91
Gregory, Gabrielle
9
Dominican Academ
52.72
6
92
Segal, Daniella
10
East Meadow
52.86
7
93
Tupper, Riley
12
Hampton Bays Sec
54.97
8
94
Jew, Christine
12
St Agnes Academi
56.12
7
95
Amaro, Kelly
11
Cardinal Spellma
57.94
7
Womens 300 Meters Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Miles, Porsha
12
Coatesville
40.51
2
2
Eberly, Arianna
12
Coatesville
40.53
1
3
Yarbrough, Alexan
11
Freeport
40.70
3
4
Cunningham, Melissa
10
St Anthony's
40.88
6
5
Ashley, Nadja
12
West Babylon
41.06
4
6
Daye, Michele
11
Half Hollow Hill
41.32
4
7
Gellis, Ava
12
Paul D Schreiber
42.04
7
8
Vital, Abigail
11
West Orange
42.15
6
9
Madej, Natalia
10
Plainedge
42.37
1
10
Hambor, Caitlin
12
Southern Regiona
42.60
3
11
Faustin, Jessica
11
Newfield-Centere
42.84
5
12
Rodney, Natalya
10
Elmont Memorial
42.86
8
13
Smith, Julia
11
Westhampton Beac
42.91
7
14
Robe, Kayla
12
West Orange
43.03
4
15
Boos, Jessica
12
West Babylon
43.11
8
16
Radke, Elizabeth
12
Ward Melville
43.21
7
17
Rokins, Patrisha
12
Coatesville
43.28
2
18
Rene, Christina
10
Spring Creek Cam
43.49
5
19
Woolward, Joanne
11
Bayside
43.62
3
20
Ode, Oceane
10
Westhampton Beac
43.62
6
21
Webb, Stephanie
10
Montclair
43.75
1
22
Masotti, Isabella
10
Mattituck
43.76
5
23
Galeano, Melanie
12
Sacred Heart Aca
43.82
6
24
Daniels, Brielle
9
Longwood
43.82
3
25
Cribb, Vivian
12
Stuyvesant
43.85
3
26
Jackson, Heaven
11
Young Women's Le
43.90
4
27
Hodge, Jada
10
Newfield-Centere
43.91
4
28
Salazar, Lauren
11
Lakeland/Panas
44.13
6
29
Conroy, Casey
11
The Ursuline Sch
44.26
1
30
Duffy, Maureen
10
Westhampton Beac
44.30
3
31
Williams, JaLia
10
Lakeland/Panas
44.36
7
32
Wilson, Tiara
10
West Orange
44.37
2
33
Byrne, Madison
11
Half Hollow Hill
44.57
4
34
Lawrence, Tashanna
12
Evander Childs
44.61
2
35
Hodge, Ayanna
12
Newfield-Centere
45.07
7
36
Adams, Alexis
12
Bayport Blue Poi
45.27
6
37
Swayze, Evelyn
11
Randolph
45.62
7
38
Mancuso, Olivia
10
Randolph
46.06
8
39
McKenna, Kirsten
10
Goshen Central
46.29
5
40
Casareale, Ava
10
Randolph
47.66
8
41
Brown, Kaira
12
Kent Place
47.94
5
Womens 600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Robinson, Kayleigh
12
Mount Sinai
1:37.17
2
2
Brown, Kaira
12
Kent Place
1:37.52
1
3
DeFilippis, Ja'Lenrose
11
West Babylon
1:38.01
2
4
Harrell, Ariana
12
Pemberton Townsh
1:38.04
2
5
Nischo, Jessica
12
Sachem North
1:39.73
1
6
D'Onofrio, Jenna
11
West Babylon
1:40.34
1
7
Trejo, Lauren
10
Sachem East
1:40.41
2
8
Murphy, Maeve
12
Westhampton Beac
1:40.95
1
9
Mustafa, Tyler
11
Bayside
1:41.03
2
10
Young-Bey, Nyjah
12
Montclair
1:41.25
1
11
Furman, Jeniffer
12
St Anthony's
1:42.53
3
12
Heller, Hannah
12
West Babylon
1:42.75
1
13
Omokeni, Enyero
10
Freeport
1:42.83
3
14
Coyle, Molly
11
Immaculate
1:42.92
3
15
Stanet, Raven
10
Arlington
1:42.99
3
16
Abraldes, Bridget
11
Sachem East
1:43.45
2
17
Ernst, Victoria
10
Garden City
1:43.77
3
18
Ohia-Enyia, Princess
11
Hackley
1:44.95
5
19
Gawronski, Katie
11
Norwich
1:45.22
4
20
Martin, Lucie
9
Norwich
1:45.27
4
21
Glanton, Megan
12
Averill Park Cen
1:45.83
4
22
Tuzzolo, Elizabet
11
Sanford H. Calho
1:45.97
3
23
Taylor, Leah
12
Paul D Schreiber
1:46.03
3
24
Hirschwerk, Sally
11
Paul D Schreiber
1:46.89
3
25
Weber, Kiara
12
Longwood
1:46.93
4
26
Stafford, Julia
10
Ward Melville
1:47.10
3
27
Maloney, Fiona
10
Mary Louis Acade
1:47.16
3
28
Marine, Lizbeth
11
Freeport
1:47.35
5
30
Gallagher, Erin
11
North Rockland
1:47.81
4
31
Dorrian, Colleen
So
Sacred Heart Aca
1:47.91
5
32
Williams, Alexandra
9
Elmont Memorial
1:47.98
4
33
Lopez-Jacobs, Katherin
12
West Orange
1:48.08
4
34
Deitch, Michaela
11
Commack
1:48.12
4
35
Pinheiro, Emily
12
Arlington
1:48.13
5
36
Joshua, Brianna
11
North Rockland
1:48.35
4
37
Welsh, Kiara
11
North Rockland
1:48.38
5
38
Spencer, Krisantha
10
Montclair
1:48.68
6
39
Noe, Maggie
12
Kingston
1:48.71
4
40
Drennan, Kaitlyn
12
Newfield-Centere
1:48.75
5
41
Midgette, Alexandra
11
Bethpage
1:49.00
5
42
Tappeto, Sarah
12
Sanford H. Calho
1:49.24
3
43
Dorrian, Larisa
11
St Anthony's
1:49.48
4
44
Kim, Jen
12
Paul D Schreiber
1:49.52
3
45
Delzell, Melody
12
Bayport Blue Poi
1:49.63
6
46
Molinari, Isabella
9
Sachem North
1:49.85
5
47
Polisi, Candace
12
Brooklyn Technic
1:49.90
4
48
Latorre, Samantha
11
Sanford H. Calho
1:50.31
4
49
Exius, Tatianna
10
West Orange
1:50.41
6
50
Obadia, Astrid
11
Brooklyn Technic
1:50.49
6
51
Grant, Sariah
10
Mary Louis Acade
1:50.58
5
52
Degni, Marissa
11
Newfield-Centere
1:50.86
5
53
Mills, Julia
9
Floral Park Memo
1:51.25
5
54
Steneck, Julia
11
Bayport Blue Poi
1:51.33
5
55
Hayes, Erin
11
Northport
1:51.44
6
56
Levine, Sarah
12
Commack
1:51.82
4
57
Hermann, Lillian
9
Arlington
1:52.32
6
58
Burke, Madison
12
Farmingdale
1:52.41
7
59
Moore, Cassidy
10
Hampton Bays Sec
1:52.80
6
60
Ong, Kelly
10
Plainedge
1:52.82
6
61
Competiello, Sabrina
11
Elwood-John H Gl
1:52.84
4
62
Arbuiso, Emily
10
Longwood
1:53.42
6
63
Duffy, Elena
11
St Francis Prep
1:53.51
6
65
Brogan, Ansley
7
Bayport Blue Poi
1:53.61
6
66
Andreas, Jillian
8
Longwood
1:54.02
6
67
Mistretta, Lauren
11
Garden City
1:54.05
5
68
Hill, Vanessa
12
Kingston
1:54.33
5
69
Greenwood, Halle
11
Elwood-John H Gl
1:54.34
7
70
Beachman, Jordan
11
Pemberton Townsh
1:54.48
5
71
Nimblette, Marine
12
Kingston
1:54.62
5
72
McPharlin, Katherine
12
St Anthony's
1:54.75
6
73
Kevorkian, Lilit
12
Northport
1:54.88
7
74
Francis, Donyah
11
Cardinal Spellma
1:54.88
7
75
Thornton, Sarah
11
Ward Melville
1:54.90
5
76
Fox, Sarah
10
Ridge
1:54.91
7
77
Blake, Beyonce
10
Spring Creek Cam
1:55.12
5
78
Gile, Maddie
11
Averill Park Cen
1:55.52
7
79
Valasiadis, Victoria
11
Lab Museum Unite
1:55.80
5
80
Horan, Shannon
12
West Islip
1:56.14
6
81
Scolnick, Daria
11
Great Neck North
1:56.60
6
82
Lagudis, Nicoletta
10
St Francis Prep
1:56.72
7
83
Desire, Grace
11
William Floyd
1:56.96
7
84
Khazzam, Natasha
9
Great Neck North
1:57.22
8
85
Lospitalier, Nicolette
12
Farmingdale
1:57.30
8
86
Young, Anna
12
Our Lady Of Merc
1:57.49
7
87
Mowbray, Madeline
12
Islip
1:57.51
5
88
Karmazinas, Ilona
11
Archbishop Mollo
1:57.74
6
89
Preston, Jill
11
Northport
1:57.91
7
90
Liebowitz, Laura
9
Ward Melville
1:57.98
6
91
Gifford, Caroline
10
Fontbonne Hall
1:58.02
7
92
John, Shayla
10
Spring Creek Cam
1:58.11
7
93
Versola, Korryn
12
Belleville
1:58.22
8
94
Magagnoli, Ava
11
Islip
1:58.44
7
95
Pugh, Samantha
10
Commack
1:58.56
7
96
Rodriguez, Alejandra
11
Belleville
1:59.04
8
97
Gruber, Bari
10
Half Hollow Hill
1:59.05
8
98
Churns, Krysta
9
Sachem North
1:59.24
7
99
Cui, Karen
11
Ridge
1:59.27
8
100
Lai, Rachel
11
Brooklyn Technic
1:59.69
8
101
Cipriano, Maria
10
Our Lady Of Merc
1:59.85
8
102
Brandenstein, Mia
9
West Islip
2:00.17
7
103
Sullivan, Emily
10
Half Hollow Hill
2:00.33
6
104
Conyers, Tyler
10
Ridge
2:00.91
8
105
O'Neill, Kelly
10
Sacred Heart Aca
2:01.04
7
106
Zedalis, Cameran
9
Plainedge
2:01.62
8
107
Huq, Sumehra
10
Horace Greeley
2:01.93
8
108
Cote, Caroline
11
Garden City
2:02.19
8
109
Martinez, Melanie
11
William Floyd
2:02.27
8
110
Egbuziem, Munachi
12
Newfield-Centere
2:02.72
7
111
Valentin, Jade
8
Islip
2:02.91
7
112
Paruvangada, Ananya
10
Horace Greeley
2:03.01
8
113
Cirelli, Elizabeth
11
Our Lady Of Merc
2:03.83
8
114
Soriano, Alyssa
10
Cardinal Spellma
2:04.18
8
115
Peters, Sara
10
Evander Childs
2:05.13
7
116
Barrera, Kiara
9
Floral Park Memo
2:05.78
8
117
Foe, Meredith
10
St Francis Prep
2:06.33
7
118
Gregory, Gabrielle
9
Dominican Academ
2:06.41
7
119
Hong, Sarah
11
Bayside
2:06.58
8
120
Estime, Noldy
11
Young Women's Le
2:06.61
6
121
Griffiths, Tulia
10
Evander Childs
2:08.85
8
122
Mena, Jessica
12
St Agnes Academi
2:09.20
8
123
Going, Paige
10
Westhampton Beac
2:12.98
6
124
Senchishin, Sophia
9
Hampton Bays Sec
2:14.11
8
125
Derisme, Christelle
11
Archbishop Mollo
2:15.02
8
126
Prybyzerski, Daniella
11
West Islip
2:16.63
8
127
Yanez, Yaritza
9
Evander Childs
2:19.87
7
128
Fordham, Kayla
9
Dominican Academ
2:20.95
7
129
Liu, Yen-Chun
11
St Agnes Academi
2:23.13
8
130
Baumler, Gabrielle
12
Coatesville
2:23.65
7
131
Gallagher, Kara
12
Archbishop Mollo
2:33.57
8
Womens 1000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chandrika, Kaitlyn
10
Mount Sinai
2:59.44
1
2
McDonnell, Jordyn
12
Sachem North
2:59.63
1
3
Rathburn, Emma
10
Ward Melville
3:03.88
1
4
Laguerre, Victoria
9
Ward Melville
3:05.27
1
5
Amato, Jackie
10
Westhampton Beac
3:05.50
1
6
Ramirez, Molly
11
Sachem North
3:05.78
1
7
Condron, Sofia
9
Elwood-John H Gl
3:05.94
2
8
Schwasnick, Lindsey
10
St Anthony's
3:08.04
1
9
Kelly, Ailish
11
Bayport Blue Poi
3:10.22
1
10
Porter, Nyah
12
Freeport
3:10.57
1
11
Lopez-Jacobs, Katherin
12
West Orange
3:11.75
2
12
Spottiswood, Maya
10
John F Kennedy (
3:12.37
2
13
Hearns, Emma
10
Commack
3:13.30
2
14
Hayes, Rose
9
Westhampton Beac
3:13.76
2
15
Fastiggi, Rebecca
11
Arlington
3:13.93
1
16
Ondy, Kayla
9
Immaculate
3:13.96
3
17
Pangbourne, Caroline
11
Paul D Schreiber
3:14.11
2
18
Reid, Allison
9
Northport
3:14.25
3
19
Krayeski, Samantha
11
Paul D Schreiber
3:14.37
2
20
Totevski, Taylor
8
Sayville
3:14.78
4
21
Spencer, Krisantha
10
Montclair
3:14.86
4
22
Noe, Maggie
12
Kingston
3:15.32
2
23
Pucci, Kayla
12
Goshen Central
3:16.19
2
24
Cunningham, Courtney
12
Arlington
3:16.68
3
25
Murtagh, Kaitlyn
10
Arlington
3:16.78
2
26
Muchow, Courtney
10
William Floyd
3:16.84
2
27
Violi, Alexis
10
Sachem East
3:17.85
2
28
Greyser, Isabella
11
Brooklyn Technic
3:18.13
3
29
Villoni, Kimberly
9
Garden City
3:18.26
3
30
Rose, Rachel
12
East Meadow
3:18.31
1
31
Whiting, Chloe
10
Randolph
3:18.40
3
32
Ewanyk, Rachel
12
Northport
3:18.66
3
33
Chelius, Catarina
10
Our Lady Of Merc
3:18.80
4
34
Houston, Amanda
11
Randolph
3:19.25
2
35
Gilmore, Sydney
10
Northport
3:19.93
3
36
Pogozelski, Emily
9
Garden City
3:20.34
3
37
Studdert, Erin
12
Garden City
3:20.67
3
38
Koleda, Courtney
11
Sacred Heart Aca
3:20.88
4
39
Cinquemani, Chiar
12
St Francis Prep
3:21.18
2
40
Walters, Amber
10
Archbishop Mollo
3:21.52
3
41
Henry, Paige
9
Coatesville
3:21.64
4
42
Mansfield, Tara
10
St Francis Prep
3:22.34
4
43
Stoller, Carolyn
11
Paul D Schreiber
3:23.58
1
44
Scarpone, Lola
11
Montclair
3:23.72
4
45
Paneto, Ysabela
10
Goshen Central
3:23.87
4
46
Lubicich, Sarah
12
Floral Park Memo
3:24.58
4
47
Caputo, Heather
12
Mount Sinai
3:24.61
4
48
Spottiswood, Marissa
9
John F Kennedy (
3:24.68
4
49
Exius, Tatianna
10
West Orange
3:24.84
5
50
Bhansingh, Emma
10
Sanford H. Calho
3:24.94
4
50
Goya, Sonia
10
Ridge
3:24.94
4
52
Chant, Alina
12
West Orange
3:25.35
5
53
Pradhan, Aileen
12
Ridge
3:25.56
4
54
Delzell, Madison
12
Bayport Blue Poi
3:26.22
3
55
McPartland, Zara
11
Mary Louis Acade
3:26.68
5
56
Miriyagalla, Amma
11
Lakeland/Panas
3:26.84
4
57
Papazoglou, Faith
9
Commack
3:27.09
3
58
O'Donnell, Meghan
10
Goshen Central
3:27.47
2
59
Becker, Emilee
11
Floral Park Memo
3:27.50
3
60
Kiehl, Lena
11
Averill Park Cen
3:27.60
3
61
Cottone, Jenna
11
Farmingdale
3:27.76
5
62
Smith, Maeve
12
Sacred Heart Aca
3:27.85
4
63
Gile, Maddie
11
Averill Park Cen
3:28.74
5
64
Nimblette, Marine
12
Kingston
3:28.91
4
65
Magee, Kylie
11
West Babylon
3:29.21
4
66
Desire, Naomi
12
William Floyd
3:29.70
3
67
Smith, Kristen
11
Monsignor Mc Cla
3:29.92
4
68
Chang, Mia
10
Farmingdale
3:30.38
5
69
Stickelman, Mackenzie
9
Elwood-John H Gl
3:30.78
3
70
LaSalle, Tatianna
12
Commack
3:31.29
5
71
Urdaneta, Stefanie
12
Ridge
3:31.45
4
72
Sohl, Madison
12
East Meadow
3:31.53
3
73
O'Neill, Kelly
10
Sacred Heart Aca
3:31.91
5
74
Gonzalez, Alanis
9
William Floyd
3:32.96
2
75
Harper, Deja
12
Pemberton Townsh
3:33.22
3
76
Murphy, Ava
11
Our Lady Of Merc
3:34.02
4
77
Cao, Michelle
10
Brooklyn Technic
3:34.55
5
78
Mott, Alexandra
12
Farmingdale
3:35.28
5
79
Barnave, Mikayla
11
St Francis Prep
3:36.13
5
80
Wilson, Julianne
10
Longwood
3:36.20
5
81
Edwards, Agatha
10
Stuyvesant
3:37.19
5
82
Zilberzweig, Jenna
11
John F Kennedy (
3:37.65
5
83
Buechner, Sydney
11
Sachem North
3:38.10
4
84
Gabinowitz, Caitlyn
8
Longwood
3:38.29
5
85
Griffith, Modesty
11
Secaucus
3:38.62
5
86
Kahan, Talia
10
Stuyvesant
3:40.06
6
87
Unz, Alexandra
10
Sanford H. Calho
3:40.11
5
88
DeSantis, Isabell
10
Archbishop Mollo
3:40.64
6
89
Hayes, Keeley
11
Mary Louis Acade
3:41.03
5
90
Gallagher, Grace
9
Lakeland/Panas
3:41.13
5
91
Wallace, Riley
8
Islip
3:41.49
5
92
Estime, Noldy
11
Young Women's Le
3:41.79
6
93
Cho, Vera
11
Great Neck North
3:41.80
6
94
Sohl, Amanda
12
East Meadow
3:42.04
3
95
Williams, Kirsten
12
Secaucus
3:42.12
5
96
Rubin, Mayella
11
Elmont Memorial
3:42.58
6
97
Fitch, Isabell
11
Brooklyn Technic
3:42.58
5
98
Forte, Bella
12
West Islip
3:42.89
5
99
Melendez, Kimberly
12
Bayside
3:42.90
5
100
Clayton, Meghan
11
Bayport Blue Poi
3:43.36
5
101
Notarnicola, AbbyRose
12
Horace Greeley
3:43.77
6
102
Troyan, Hailey
12
Hampton Bays Sec
3:44.21
5
103
Van Houten, Rebecca
10
Our Lady Of Merc
3:44.31
5
104
Stewart, Lea
12
Elmont Memorial
3:44.42
5
105
O'Connell, Mary Rose
12
Hampton Bays Sec
3:45.69
6
106
Noble, Aidan
11
St Anthony's
3:45.78
6
107
Crandell, Makenzie
8
Longwood
3:45.83
5
108
Cannon, Phylicia
9
Monsignor Mc Cla
3:46.14
4
109
Tzimorotas, Emma
10
Mary Louis Acade
3:46.23
6
110
Reznik, Eden
9
Great Neck North
3:46.73
6
111
Farrell, Emily
11
Rocky Point
3:47.91
6
112
Visconti, Sarah
11
Oceanside
3:48.94
6
113
Potashner, Ariel
10
Horace Greeley
3:49.02
6
114
Cruz, Brianna
12
St Agnes Academi
3:49.85
4
115
Palmieri, Christina
11
Oceanside
3:50.80
6
116
Sanci, Carmelina
10
Secaucus
3:50.92
6
117
Patel, Priya
12
Archbishop Mollo
3:51.10
6
118
Fischer, Victoria
10
Rocky Point
3:52.53
6
119
Cuttler, Marissa
7
Islip
3:53.31
6
120
Pagano, Madison
11
Oceanside
3:53.95
6
121
Nagle, Jamie
12
Ward Melville
3:54.21
4
122
Vahle, Lauren
12
Sayville
3:54.35
6
123
Yanez, Yaritza
9
Evander Childs
3:56.33
6
124
Zanetti, Amanda
11
St John The Bapt
3:56.94
6
125
Colonel, Tara
9
Plainedge
3:57.24
6
126
Luu, Kristi
11
Bayside
4:00.70
6
127
Griffiths, Tulia
10
Evander Childs
4:01.27
6
128
Bostrom, Keelyn
9
American Christi
4:01.88
5
129
Dong, Doreen
11
Bethpage
4:02.33
6
130
Cruz, Katie
10
Plainedge
4:04.95
6
131
Scully, Saorla
10
Hampton Bays Sec
4:05.31
6
132
Russo, Alexandra
11
Xaverian
4:07.29
6
133
Evans, Aniya
11
Pemberton Townsh
4:20.53
6
--
Alfano, Arianna
12
St Agnes Academi
DNF
6
--
Verdi, Taylor
10
St Anthony's
DNF
6
Womens 1600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Coyle, Molly
11
Immaculate
5:17.56
1
2
Kavanagh, Anna
12
Sacred Heart Aca
5:18.35
1
3
Schaller, Anna
12
Montclair Kimber
5:19.42
2
4
Marsh, Katherine
12
East Meadow
5:19.42
1
5
Montgomery, Madison
12
Goshen Central
5:20.44
1
6
Lynch, Dana
12
Middletown (NY)
5:21.44
1
7
Miller, Sammie
12
Coatesville
5:21.68
1
8
Moloney, Helen
10
Sacred Heart Aca
5:22.29
2
9
Huynh, Christy
11
Brooklyn Technic
5:23.36
1
10
Doherty, Ailene
10
Immaculate
5:24.29
1
11
Cochran, Kate
12
Ward Melville
5:25.61
1
12
Naudus, Marie
10
Sacred Heart Aca
5:26.92
1
13
Marsh, Isabel
12
East Meadow
5:27.79
1
14
Razza, Julianna
9
Sanford H. Calho
5:33.31
2
15
Segreti, Kaitlyn
10
Immaculate
5:33.91
1
16
Rinaldi, Gianna
12
Commack
5:34.26
2
17
Nicastro, Erin
10
Our Lady Of Merc
5:35.65
1
18
Cinquemani, Chiar
12
St Francis Prep
5:36.86
1
19
Cresanti, Amanda
12
Ridge
5:37.46
3
20
Wilkins, Maya
9
Randolph
5:38.92
2
21
Buchala, Caitlin
11
Lynbrook
5:39.82
2
22
Chant, Alina
12
West Orange
5:40.18
3
23
Priore, Jenna
12
Ridge
5:40.81
2
24
Haab, Natalie
12
West Babylon
5:41.24
2
25
Mahoney, Caroline
12
Arlington
5:41.84
2
26
Ashbahian, Michelle
10
Floral Park Memo
5:42.37
2
27
Fiorentine, Hannah
11
Bayport Blue Poi
5:44.36
2
28
King, Sera
12
Oceanside
5:44.48
2
29
Keating, Eleanor
12
Montclair
5:45.99
3
30
Healy, Kathleen
9
Sacred Heart Aca
5:47.57
1
31
King, Katelyn
11
Ridge
5:49.93
2
32
Dwyer, Faith
10
Sanford H. Calho
5:50.48
2
33
Pfeifer, Shannon
9
Arlington
5:50.74
3
34
Brady, Savanna
10
Bayport Blue Poi
5:50.76
2
35
Olivieri, Krista
10
St Francis Prep
5:51.95
3
36
Nardi, Annaliese
12
Floral Park Memo
5:52.17
3
37
Rakchev, Veronika
9
Kingston
5:52.61
3
38
Finnerty, Hannah
9
Monsignor Mc Cla
5:53.26
3
39
Villafuerte, Leslie
9
East Meadow
5:53.52
3
40
Geormaneanu, Sarah
11
Park Ridge
5:53.83
1
41
Namdar, Alexis
12
Great Neck North
5:54.03
3
42
Parker, Kelly
10
St Anthony's
5:54.93
2
43
Ebenstein, Olivia
10
Ward Melville
5:54.95
2
44
Holt, Rebecca
12
Ward Melville
5:55.33
2
45
Molta, Alexandra
12
Secaucus
5:56.24
4
46
Moffitt, Leah
11
Coatesville
5:56.27
3
47
Navarrete, Vivianne
10
Brooklyn Technic
5:57.98
3
48
Smith, Isabella
11
Horace Greeley
5:58.58
3
49
Hulme, Kathryn
9
Horace Greeley
5:58.68
3
50
McDade, Paige
12
Archbishop Mollo
5:59.05
3
51
Osman, Farah
9
Brooklyn Technic
5:59.25
3
52
Juric, Morgan
11
Kingston
5:59.48
3
53
Mualem, Netta
11
Great Neck North
5:59.59
4
54
Sullivan, Lauren
10
Garden City
6:00.03
4
55
Lugares, Cienna
10
Commack
6:00.13
3
56
Segarra, Ashley
12
Oceanside
6:02.20
3
57
Michel, Avalina
11
Randolph
6:02.84
2
58
Hayes, Grace
11
Westhampton Beac
6:03.17
3
59
Gekhman, Tali
10
Sanford H. Calho
6:04.87
4
60
Vazquez, Jenna
9
Bayport Blue Poi
6:05.33
3
61
Haubrich, Giana
11
Northport
6:05.98
4
62
Greenstein, Jessie
11
Horace Greeley
6:07.83
3
63
Cinamon, Jessica
9
Oceanside
6:08.08
3
64
Lunny, Catherine
11
Mary Louis Acade
6:09.23
3
65
Johnston, Lily
10
Montclair
6:09.80
4
66
Magagnoli, Amy
11
Islip
6:11.35
4
67
Oreglio, Kailyn
10
Kingston
6:11.56
3
68
Anderson, Jazmine
9
Pemberton Townsh
6:11.96
4
69
Reinhart, Rebecca
8
Longwood
6:14.97
3
70
Reizis, Elizabeth
11
Stuyvesant
6:15.99
3
71
Downey, Ellie
10
West Babylon
6:20.95
3
72
Armstrong, Alexis
12
Coatesville
6:21.77
4
73
Pares, Alexis
11
St Anthony's
6:21.91
4
74
Colon, Angelina
10
Sachem East
6:22.47
4
75
Araujo, Marcella
11
Sachem East
6:23.60
4
76
Eckhoff, Ashley
11
St Anthony's
6:24.26
4
77
Tsimisiris, Marina
10
Archbishop Mollo
6:24.58
4
78
Dilger, Riley
12
Longwood
6:27.42
3
79
Cuttler, Natalia
11
Islip
6:27.68
4
80
Sciotto, Marissa
10
Sachem East
6:31.06
4
81
Kropp, Meghan
11
Northport
6:31.88
4
82
Cotter, Kayla
11
Northport
6:32.62
4
83
Pinkosh, Nicole
9
William Floyd
6:33.50
4
84
Feldman, Kiera
10
Our Lady Of Merc
6:39.04
4
85
Ferreira, Haylie
11
Longwood
6:40.38
3
86
SU, Jing
11
Stuyvesant
6:41.03
4
87
Trizulino, Hailey
8
Islip
6:41.69
4
88
Calisi, Maria
10
St Francis Prep
6:43.59
4
89
Gilleran, Christine
12
Farmingdale
6:45.53
4
90
Tannuzzo, Sophie
9
Dominican Academ
6:46.56
4
91
Smyth, Erin
9
Farmingdale
6:49.89
4
92
Boyce, Sierra
12
Sayville
6:50.55
4
93
Vlachos, Victoria
9
Archbishop Mollo
6:52.20
4
94
Gallagher, Kelsey
11
Farmingdale
7:00.32
4
95
Haney, Corinne
10
Bethpage
7:04.46
4
96
Chen, Bernice
12
Stuyvesant
7:25.35
4
--
Ferguson, Matilda
12
Montclair
DNF
2
Womens 1 Mile Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Grant, Briana
10
Ward Melville
5:13.01
0
2
Finley, Meredith
11
Randolph
5:13.05
0
3
Mascetta, Taylor
12
Immaculate
5:17.39
0
4
Thieke, Shannon
11
Sacred Heart Aca
5:19.53
0
5
Scaglione, Nicola
12
Oceanside
5:23.16
0
6
Smith, Jalyssa
11
Arlington
5:34.73
0
Womens 3000 Meters Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Connelly, Sarah
11
Mount Sinai
9:47.38
0
2
Loveys, Abby
12
Randolph
9:50.62
0
3
Maier, Maggie
11
Sacred Heart Aca
10:17.89
0
4
Newman, Jenna
12
Sayville
10:19.79
0
5
McLoughlin, Fiona
11
Commack
10:25.09
0
6
Lynch, Dana
12
Middletown (NY)
10:30.99
0
7
Schramm, Kayla
9
Goshen Central
10:33.33
0
8
Critchley, Josephine
10
West Babylon
10:33.40
0
9
Scaglione, Andria
12
Oceanside
10:41.84
0
10
Freitag, Eloise
12
Spence
10:45.36
0
11
Recktenwalt, Anna
10
Arlington
10:48.53
0
12
Vaccarella, Ava
8
Mattituck
10:49.30
0
13
DiPalermo, Isabella
11
Mount Sinai
11:44.63
0
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Myers, Phoebe
12
Young Women's Le
8.50
nwi
0
2
McLeod, Arianna
12
Longwood
8.50
nwi
0
3
Robinson, Kayleigh
12
Mount Sinai
8.76
nwi
0
4
O'Malley, Meghan
12
Randolph
8.78
nwi
0
5
Hull, Karen
11
Randolph
8.91
nwi
0
6
Green, Alexis
12
Longwood
9.01
nwi
0
7
Rohme, Sydney
12
Northport
9.04
nwi
0
8
Edwards, Faith
11
Young Women's Le
9.09
nwi
0
Womens 55m Hurdles Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Phillips, Jasmyn
10
Hackley
9.35
nwi
1
2
Giambruno, Kerri
10
Elwood-John H Gl
9.38
nwi
1
3
Celestin, Andree
10
West Orange
9.58
nwi
1
4
Wowok, Janyce
10
Randolph
9.64
nwi
1
5
Searles, Nikki
10
Mattituck
9.81
nwi
1
6
Divisconti, Georgia
10
West Babylon
9.93
nwi
1
7
Gemmell, Rachel
10
Coatesville
10.15
nwi
3
8
Romano, Emma
10
Oceanside
10.15
nwi
2
9
Casareale, Ava
10
Randolph
10.19
nwi
2
10
Davis, Xianna
10
Coatesville
10.26
nwi
3
11
Boniberger, Alexa
10
West Islip
10.29
nwi
2
12
Lam, Emily
10
East Meadow
10.34
nwi
2
13
Segal, Lindsay
10
East Meadow
10.47
nwi
1
14
Regan, Caroline
10
Ward Melville
10.56
nwi
2
15
Gruber, Bari
10
Half Hollow Hill
10.62
nwi
3
16
Aversa, Gabriella
10
Elwood-John H Gl
10.65
nwi
3
17
Koepke, Lauren
10
St Anthony's
10.67
nwi
3
18
Thompson, Amiyah
10
Freeport
10.70
nwi
4
19
Wrede, Bailey
10
St John The Bapt
10.84
nwi
3
20
Palmeri, Francesc
10
St Francis Prep
10.89
nwi
3
21
Edwards, Brooke
10
Garden City
11.32
nwi
4
22
Cokinos, Alexis
10
Half Hollow Hill
11.48
nwi
4
23
Robinson, Tierra
10
Hackley
11.85
nwi
5
24
Terestchenko, Chloe
10
Stuyvesant
11.93
nwi
4
25
Diffley, Nicole
10
Floral Park Memo
12.41
nwi
3
26
Rios, Natalia Velez
10
Stuyvesant
13.03
nwi
5
27
Woo, Margaret
10
Stuyvesant
13.64
nwi
5
Womens 55m Hurdles Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Finke, Valerie
9
Westhampton Beac
10.18
nwi
1
2
Williams, Sara
9
Oceanside
11.15
nwi
1
3
Baker, Samantha
9
Longwood
11.29
nwi
1
4
Zedalis, Cameran
9
Plainedge
11.34
nwi
2
5
Cichocki, Janina
9
East Meadow
11.45
nwi
1
6
Jenal, Megan
9
Bethpage
11.58
nwi
2
7
Herzog, Jessica
9
Oceanside
11.82
nwi
2
8
Finley, Erin
9
Randolph
12.06
nwi
1
9
DiVisconti, Kaia
9
West Babylon
12.41
nwi
2
10
Last, Keara
9
Coatesville
12.81
nwi
1
11
Segreto, Liana
9
St Anthony's
12.85
nwi
2
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
McLeod, Arianna
12
Longwood
8.55
nwi
2
2
Myers, Phoebe
12
Young Women's Le
8.75
nwi
1
3
O'Malley, Meghan
12
Randolph
8.84
nwi
6
4
Edwards, Faith
11
Young Women's Le
8.85
nwi
5
5
Hull, Karen
11
Randolph
8.89
nwi
3
6
Robinson, Kayleigh
12
Mount Sinai
8.91
nwi
9
7
Green, Alexis
12
Longwood
8.94
nwi
8
8
Rohme, Sydney
12
Northport
9.00
nwi
7
9
Kelly, Olivia
12
Elwood-John H Gl
9.02
nwi
9
10
Akii-Bua, Rhania
12
Horace Greeley
9.09
nwi
10
11
Mezzo, Maria
11
Southern Regiona
9.10
nwi
10
12
Trischetti, Alexandra
11
West Babylon
9.15
nwi
8
13
Herzog, Samara
12
Kingston
9.26
nwi
4
14
Mercado, Julianna
12
Sachem East
9.29
nwi
4
15
Kiluba, Stephanie
12
Kingston
9.35
nwi
11
16
Derkash, Jamie
12
Garden City
9.37
nwi
9
18
Larsson, Abby
11
Bayport Blue Poi
9.43
nwi
7
19
Ferreira, Raquel
11
Arlington
9.46
nwi
6
20
Wandy, Lanna
10
Arlington
9.48
nwi
6
21
Jones, Kiaya
11
Pocono Mountain
9.52
nwi
3
22
Gensler, Julia
12
Bayport Blue Poi
9.59
nwi
5
23
Lahura, Melanie
12
St Agnes Academi
9.61
nwi
1
24
Reynolds, Dominique
11
Mount Sinai
9.68
nwi
9
25
Angrisani, Grace
11
John F Kennedy (
9.68
nwi
4
26
Page, Caroline
11
Rensselaer
9.69
nwi
2
27
Robinson, Ashley
11
Sayville
9.69
nwi
11
28
Maffettone, Victo
12
Sayville
9.70
nwi
5
29
Logan, Gwendolyn
10
Goshen Central
9.72
nwi
3
30
Cui, Karen
11
Ridge
9.85
nwi
5
31
Mullen, Marie
12
Southold
9.86
nwi
10
32
Vasiliadis, Demet
11
St Francis Prep
9.87
nwi
10
33
Deshpande, Arya
10
Sachem East
9.87
nwi
3
34
Vanella, Kaylee
12
Sachem East
9.88
nwi
11
35
Sansanelli, Mia
12
Elwood-John H Gl
9.89
nwi
11
36
Rivenburg, Kristen
11
St John The Bapt
9.91
nwi
8
37
Thompson, Erin
11
West Babylon
9.95
nwi
5
38
Wells, Jadyn
11
West Babylon
9.98
nwi
7
39
Simmons, Jadyn
10
Sachem East
10.01
nwi
9
40
Dircks, Mia
11
Bethpage
10.04
nwi
10
41
Ritznore, Mackenzie
12
East Meadow
10.08
nwi
4
42
Lisante, Camryn
11
West Babylon
10.19
nwi
8
43
Conyers, Tyler
10
Ridge
10.25
nwi
8
44
Kwiatkowski, Grace
12
Westhampton Beac
10.25
nwi
1
45
D'Angio, Allison
11
Ward Melville
10.28
nwi
7
46
Ortner, Tiffany
10
Southern Regiona
10.28
nwi
6
47
Meyer, Daniella
12
Sachem East
10.31
nwi
6
48
Koerner, Kylie
10
Sachem East
10.32
nwi
1
49
Pierre-Paul, Sabrina
11
Young Women's Le
10.32
nwi
11
50
Deserre, Abigail
9
Arlington
10.39
nwi
4
51
Seyfert, Marissa
10
Farmingdale
10.41
nwi
11
52
Kilcommons, Kathryn
11
Southold
10.43
nwi
10
53
Kaufman, Elizabeth
11
Farmingdale
10.48
nwi
3
54
Block, Taylor
11
Commack
10.49
nwi
2
55
Nguyen, Dina
12
Secaucus
10.55
nwi
9
56
McCusker, Megan
11
Park Ridge
10.59
nwi
7
57
Kalmonowicz, Natalie
11
Sachem East
10.67
nwi
2
58
Mohlin, Grace
11
Our Lady Of Merc
10.75
nwi
6
59
Cheesman, Katelyn
11
Sacred Heart Aca
10.77
nwi
5
60
Kenny, Carolann
12
St Francis Prep
10.90
nwi
5
61
Nelson, Courtney
12
Longwood
10.92
nwi
9
62
Berger, Kaitlyn
11
Islip
10.98
nwi
3
63
Coreno, Joanna
12
Bayport Blue Poi
11.11
nwi
10
64
Franchi, Shannon
12
Elwood-John H Gl
11.19
nwi
9
65
Carrera, Erin
10
Commack
11.31
nwi
1
66
Smith, Ella
12
West Islip
11.34
nwi
8
67
Masciol, Gabrielle
10
Farmingdale
11.34
nwi
4
68
Mullen, Madelyn
12
Northport
11.34
nwi
4
69
Beringer, Meredith
11
Farmingdale
11.38
nwi
11
70
Sanchez, Mayra
12
Islip
11.39
nwi
6
71
Smart, Jenuvea
11
Commack
11.54
nwi
7
72
Chambers, Kylee
12
Islip
11.86
nwi
10
73
Fellman, Reilly
12
West Islip
12.01
nwi
8
74
Jonak, Taylor
11
Farmingdale
12.16
nwi
7
75
Joseph, Cassandra
12
John F Kennedy C
12.78
nwi
3
76
Heerey, Megan
12
Monsignor Mc Cla
12.87
nwi
2
Womens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Coatesville
1:42.34
1
2
Relay Team
West Orange
1:45.51
1
3
Relay Team
Freeport
1:45.56
1
4
Relay Team
William Floyd
1:46.57
1
5
Relay Team
St Anthony's
1:47.03
1
6
Relay Team
Lakeland/Panas
1:47.13
2
7
Relay Team
Westhampton Beac
1:47.91
3
8
Relay Team
West Babylon
1:48.70
2
9
Relay Team
Montclair
1:49.05
1
10
Relay Team
Elmont Memorial
1:49.42
2
11
Relay Team
Sacred Heart Aca
1:49.55
3
12
Relay Team
Longwood
1:49.87
2
13
Relay Team
Sachem East
1:50.71
2
14
Relay Team
Bethpage
1:51.72
4
15
Relay Team
Newfield-Centere
1:52.61
3
16
Relay Team
Paul D Schreiber
1:52.67
4
17
Relay Team
Norwich
1:53.04
5
18
Relay Team
Mattituck
1:53.75
4
19
Relay Team
Arlington
1:54.29
3
20
Relay Team
Averill Park Cen
1:54.78
3
21
Relay Team
Ward Melville
1:54.95
4
22
Relay Team
West Orange
1:55.16
3
23
Relay Team
Sacred Heart Aca
1:55.50
5
24
Relay Team
Southold
1:56.98
5
25
Relay Team
St Anthony's
1:57.08
2
26
Relay Team
West Islip
1:57.55
5
27
Relay Team
Averill Park Cen
1:57.82
4
28
Relay Team
Farmingdale
1:58.41
6
29
Relay Team
Sachem East
1:58.93
4
30
Relay Team
Hampton Bays Sec
2:00.51
5
31
Relay Team
Hampton Bays Sec
2:03.12
6
32
Relay Team
Cardinal Spellma
2:04.74
5
33
Relay Team
St Agnes Academi
2:13.69
6
34
Relay Team
Cardinal Spellma
2:16.97
6
Womens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Ridge
4:05.67
1
2
Relay Team
St Anthony's
4:06.30
1
3
Relay Team
Arlington
4:08.04
1
4
Relay Team
Garden City
4:15.66
2
5
Relay Team
Newfield-Centere
4:16.15
2
6
Relay Team
Pemberton Townsh
4:16.55
2
7
Relay Team
Commack
4:17.97
3
8
Relay Team
Longwood
4:19.21
1
9
Relay Team
Westhampton Beac
4:19.38
1
10
Relay Team
West Orange
4:20.72
2
11
Relay Team
Sachem East
4:21.02
2
12
Relay Team
Cardinal Spellma
4:21.47
3
13
Relay Team
Sayville
4:22.06
2
14
Relay Team
Paul D Schreiber
4:22.67
1
15
Relay Team
Ridge
4:23.65
3
16
Relay Team
St Anthony's
4:25.99
2
17
Relay Team
Northport
4:28.32
2
18
Relay Team
Ward Melville
4:28.81
2
19
Relay Team
Elmont Memorial
4:31.73
2
20
Relay Team
Kingston
4:35.85
3
21
Relay Team
Sachem East
4:36.22
3
22
Relay Team
William Floyd
4:36.34
3
23
Relay Team
Hampton Bays Sec
4:38.55
3
24
Relay Team
Farmingdale
4:41.08
3
25
Relay Team
Northport
4:46.60
3
26
Relay Team
West Babylon
4:49.77
3
27
Relay Team
Coatesville
4:51.25
3
28
Relay Team
Hampton Bays Sec
5:14.41
3
Womens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
North Rockland
9:31.14
1
2
Relay Team
Ward Melville
9:33.56
1
3
Relay Team
Sacred Heart Aca
9:41.51
1
4
Relay Team
Goshen Central
9:43.90
1
5
Relay Team
Ridge
9:45.15
1
6
Relay Team
Sachem North
9:57.06
2
7
Relay Team
Immaculate
10:00.17
2
8
Relay Team
West Babylon
10:07.10
2
9
Relay Team
Oceanside
10:09.00
1
10
Relay Team
Paul D Schreiber
10:12.83
2
11
Relay Team
Northport
10:14.31
2
12
Relay Team
Sacred Heart Aca
10:22.62
2
13
Relay Team
Commack
10:23.11
2
14
Relay Team
Bayport Blue Poi
10:25.24
1
15
Relay Team
Sayville
10:30.39
2
16
Relay Team
Floral Park Memo
10:39.44
2
17
Relay Team
Longwood
10:51.75
2
18
Relay Team
John F Kennedy (
10:51.96
3
19
Relay Team
Montclair
10:51.99
1
20
Relay Team
Montclair Kimber
11:05.84
2
21
Relay Team
Beacon School (N
11:07.09
3
22
Relay Team
Brooklyn Technic
11:07.75
3
23
Relay Team
Lakeland/Panas
11:10.90
3
24
Relay Team
Islip
11:19.41
3
25
Relay Team
Farmingdale
11:19.48
3
26
Relay Team
William Floyd
11:20.49
3
27
Relay Team
St Anthony's
11:27.56
2
28
Relay Team
Hampton Bays Sec
11:38.19
3
29
Relay Team
East Meadow
11:39.83
3
30
Relay Team
Sachem East
11:52.98
3
31
Relay Team
Bethpage
12:11.04
3
Womens SMR 200-200-400-800m Sophomore
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Ward Melville
4:30.51
1
2
Relay Team
Goshen Central
4:30.90
1
3
Relay Team
Sayville
4:37.51
1
4
Relay Team
Sanford H. Calho
4:38.30
1
5
Relay Team
St John The Bapt
4:39.67
2
6
Relay Team
St Francis Prep
4:43.14
2
7
Relay Team
West Orange
4:48.46
2
8
Relay Team
Archbishop Mollo
4:53.33
3
9
Relay Team
Stuyvesant
4:53.69
3
10
Relay Team
St Anthony's
4:53.76
1
11
Relay Team
Cardinal Spellma
4:54.70
2
12
Relay Team
Kingston
4:55.85
3
13
Relay Team
East Meadow
4:57.18
3
14
Relay Team
St John The Bapt
5:00.92
2
15
Relay Team
Westhampton Beac
5:01.28
1
16
Relay Team
West Babylon
5:02.86
2
17
Relay Team
Northport
5:11.12
3
18
Relay Team
Archbishop Mollo
5:12.72
3
19
Relay Team
North Star Acade
5:13.53
3
20
Relay Team
Oceanside
5:15.69
2
21
Relay Team
Cardinal Spellma
5:21.65
3
22
Relay Team
Bayside
5:25.27
3
23
Relay Team
Hampton Bays Sec
5:25.48
3
24
Relay Team
Dominican Academ
5:26.38
3
25
Monsignor McClan
5:27.85
3
26
Relay Team
Floral Park Memo
5:35.50
3
27
Relay Team
St Anthony's
5:47.98
2
Womens SMR 200-200-400-800m Freshman
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Ward Melville
4:34.95
1
2
Relay Team
West Babylon
4:36.84
1
3
Relay Team
Westhampton Beac
4:40.36
1
4
Relay Team
Oceanside
4:49.57
1
5
Relay Team
Sachem East
4:49.69
2
6
Relay Team
Bayport Blue Poi
4:49.89
2
7
Relay Team
Paul D Schreiber
4:57.71
2
8
Relay Team
Mary Louis Acade
5:02.75
2
9
Relay Team
West Babylon
5:03.09
2
10
Relay Team
Our Lady Of Merc
5:05.57
3
11
Relay Team
Sayville
5:06.65
2
12
Relay Team
St John The Bapt
5:07.07
2
13
Relay Team
Islip
5:07.19
3
14
Monsignor McClan
5:08.79
3
15
Relay Team
West Orange
5:12.46
3
16
Relay Team
St Anthony's
5:13.77
1
17
Relay Team
Stuyvesant
5:14.16
3
18
Relay Team
Westhampton Beac
5:15.71
2
19
Relay Team
Archbishop Mollo
5:22.86
3
20
Relay Team
Archbishop Mollo
5:25.66
3
21
Relay Team
Xaverian
5:27.28
3
22
Relay Team
Northport
5:28.11
3
23
Relay Team
Mary Louis Acade
5:33.27
3
24
Relay Team
St Anthony's
5:44.33
1
25
Relay Team
Holy Cross (NY)
5:44.73
2
26
Relay Team
Archbishop Mollo
5:46.16
3
27
Relay Team
Hampton Bays Sec
5:47.01
3
--
Relay Team
Young Women's Le
DQ
3
--
Relay Team
Dominican Academ
DQ
2
--
Relay Team
Cardinal Spellma
DQ
3
Womens 4x55 Shuttle Hurdles Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Randolph
35.38
1
2
Relay Team
West Babylon
36.99
1
3
Relay Team
Elwood-John H Gl
37.28
2
4
Relay Team
East Meadow
39.61
3
5
Relay Team
Freeport
39.72
2
6
Relay Team
Sachem North
39.91
3
7
Relay Team
The Ursuline Sch
40.71
1
8
Relay Team
Oceanside
42.04
2
9
Monsignor McClan
43.27
3
Womens Shot Put Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hill, Denae
11
West Orange
38-07.50
(508.00m)
0
2
Wood, Megan
11
Ward Melville
35-09.50
(508.00m)
0
3
Morgan, Darby
12
Coatesville
35-07.00
(508.00m)
0
4
Ellzy, Olivia
12
Coatesville
35-01.50
(508.00m)
0
5
Chevannes, Jaelyn
11
Young Women's Le
33-07.00
(508.00m)
0
6
Russell, Emily
12
Southold
30-05.50
(508.00m)
0
7
Desormeaux, Mickaylah
12
Sacred Heart Aca
29-11.00
(508.00m)
0
8
McEachern, Victoria
12
Young Women's Le
29-03.00
(508.00m)
0
9
Prince, Madison
11
Paul D Schreiber
29-01.00
(508.00m)
0
10
Davis, Xianna
10
Coatesville
26-09.00
(508.00m)
0
Womens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nellis, Anna Mae
11
Arlington
34-04.00
(508.00m)
0
2
Dogbe, Esther
11
Hudson Catholic
33-11.00
(508.00m)
0
3
Zedalis, Megan
11
Plainedge
33-03.00
(508.00m)
0
4
Lewis, Aaliyah
12
Linden
32-03.50
(508.00m)
0
5
Jefferies, Abigail
9
Archbishop Mollo
32-02.50
(508.00m)
0
6
Stravino, Marisa
12
Northport
31-05.50
(508.00m)
0
7
Woody, Imonie
12
Longwood
31-00.00
(508.00m)
0
8
Coppola, Kelsey
11
Arlington
30-04.50
(508.00m)
0
10
Zovich, Stephanie
12
St Francis Prep
30-04.00
(508.00m)
0
11
Webb, Laila
12
Montclair
30-04.00
(508.00m)
0
9
Jones, Jazmine
12
Longwood
30-04.00
(508.00m)
0
12
Jackson, Hannah
12
Arlington
30-00.00
(508.00m)
0
13
McDonald, Yasmeen
12
Hudson Catholic
29-10.50
(508.00m)
0
14
Host, Alyssa
12
Plainedge
29-07.50
(508.00m)
0
15
Brown-Roberts, Shakira
12
Linden
29-05.00
(508.00m)
0
16
Kuchcicki, Farah
11
Sachem East
29-02.00
(508.00m)
0
17
Alexander, Shakira
9
Norwich
29-00.00
(508.00m)
0
18
Craig, Erika
11
Sachem East
28-09.00
(508.00m)
0
19
Evans, Kasey
12
Longwood
28-08.00
(508.00m)
0
20
Starzee, Jaimee
10
West Babylon
28-04.50
(508.00m)
0
21
Agostini, Kaitlyn
11
Sacred Heart Aca
28-04.00
(508.00m)
0
22
Forrest, Laila
11
Longwood
28-02.00
(508.00m)
0
23
Urias, Stephanie
12
West Orange
27-11.00
(508.00m)
0
24
Vyent, Jayla
10
West Orange
27-08.00
(508.00m)
0
25
Bauman, Lucia
11
Sacred Heart Aca
27-05.00
(508.00m)
0
26
Kiernan, Kate
11
Bayport Blue Poi
27-04.00
(508.00m)
0
27
Wilkens, Destiny
12
Bayport Blue Poi
27-03.00
(508.00m)
0
28
Fragala, Kaiya
11
Sachem East
27-01.00
(508.00m)
0
29
Price, Ta'drea
9
Montclair
26-09.00
(508.00m)
0
30
Mayo, Ashley
11
William Floyd
26-09.00
(508.00m)
0
30
McNerney, ToniAnn
11
Sachem East
26-09.00
(508.00m)
0
32
Talbert, Alayna
11
St Anthony's
25-11.50
(508.00m)
0
33
Rohme, Delaney
11
Bayport Blue Poi
25-11.00
(508.00m)
0
34
Wenger, Trinity
11
William Floyd
25-10.00
(508.00m)
0
35
Ziozis, Nicoletta
12
Archbishop Mollo
25-09.00
(508.00m)
0
36
Joyce, Jessica
10
St Agnes Academi
25-07.00
(508.00m)
0
37
Batten, Joslyn
12
Evander Childs
25-05.50
(508.00m)
0
38
Georgiou, Kiriaki
10
St Francis Prep
24-10.00
(508.00m)
0
39
Scimeca, Marissa
11
Sachem East
24-09.50
(508.00m)
0
40
Burnett, Mya
10
North Star Acade
22-01.50
(508.00m)
0
41
Paolino, Lara
12
St Agnes Academi
21-11.00
(508.00m)
0
42
Liles, Alexa
12
West Babylon
20-07.00
(508.00m)
0
43
Joseph, Amanda
12
St Francis Prep
19-09.00
(508.00m)
0
44
Sabb, Destiny
10
North Star Acade
19-01.00
(508.00m)
0
45
Reese, Julia
12
St Agnes Academi
17-11.00
(508.00m)
0
Womens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Myers, Phoebe
12
Young Women's Le
5-02.00
(508.00m)
0
2
Hodges, Jennifer
10
Ridge
5-00.00
(508.00m)
0
3
Dircks, Mia
11
Bethpage
5-00.00
(508.00m)
0
4
Finnegan, Olivia
11
Plainedge
5-00.00
(508.00m)
0
5
Uzor, Chisom
11
Linden
4-10.00
(508.00m)
0
6
Earle, Alexandria
11
Sacred Heart Aca
4-10.00
(508.00m)
0
7
DiPalermo, Olivia
11
Mount Sinai
4-10.00
(508.00m)
0
7
Russell, Emily
12
Southold
4-10.00
(508.00m)
0
9
Ripp, Amanda
12
Sacred Heart Aca
4-10.00
(508.00m)
0
9
Hradek, Bailey
10
Southern Regiona
4-10.00
(508.00m)
0
11
Crawford, Gianna
11
Southern Regiona
4-08.00
(508.00m)
0
11
Worth, Anna
11
American Christi
4-08.00
(508.00m)
0
11
Osborne, Joy
11
Ridge
4-08.00
(508.00m)
0
11
English, Ali
11
Southern Regiona
4-08.00
(508.00m)
0
11
Scheller, Victoria
10
Sachem East
4-08.00
(508.00m)
0
16
Ernst, Morgan
11
Coatesville
4-08.00
(508.00m)
0
16
Moore, Arianna
11
Sachem East
4-08.00
(508.00m)
0
16
Jones, Kiaya
11
Pocono Mountain
4-08.00
(508.00m)
0
16
Ahmed, Jasmine
12
Sachem East
4-08.00
(508.00m)
0
20
VanLaere, Margaret
12
Northport
4-08.00
(508.00m)
0
20
Maloney, Fiona
10
Mary Louis Acade
4-08.00
(508.00m)
0
--
Froehlich, Vanessa
11
East Meadow
NH
(--)
0
--
Kamali, Charlotte
10
Great Neck North
NH
(--)
0
--
Veneroso, Sabrina
10
Our Lady Of Merc
NH
(--)
0
--
Speight, Barbara
11
Sacred Heart Aca
NH
(--)
0
--
Kegel, Olivia
11
St Agnes Academi
NH
(--)
0
--
Salazer, Joanna
11
St Francis Prep
NH
(--)
0
Womens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thompson, Kaeli
12
Warwick Valley
13-03.50
(508.00m)
0
2
Heine, Danielle
12
Abington Heights
11-07.00
(508.00m)
0
3
Kolarik, Kristen
12
Arlington
10-06.00
(508.00m)
0
4
Mezzo, Maria
11
Southern Regiona
10-06.00
(508.00m)
0
4
Drinkwater, Violet
12
Longwood
10-06.00
(508.00m)
0
6
Skelton, Bianca
12
St Anthony's
10-00.00
(508.00m)
0
7
Drinkwater, Bailey
9
Longwood
10-00.00
(508.00m)
0
8
Klein, Rachel
11
Abington Heights
10-00.00
(508.00m)
0
10
Castronovo, Sarah
11
Ridge
9-06.00
(508.00m)
0
9
Carroll, Fiona
10
Averill Park Cen
9-06.00
(508.00m)
0
11
Goedel, Rachel
11
Commack
8-06.00
(508.00m)
0
12
Reid, Ava
10
Longwood
8-00.00
(508.00m)
0
12
Melone, Samantha
11
St Anthony's
8-00.00
(508.00m)
0
12
English, Ali
11
Southern Regiona
8-00.00
(508.00m)
0
15
Arena, Kimberly
12
West Islip
8-00.00
(508.00m)
0
15
Lewis, Alexandra
11
Commack
8-00.00
(508.00m)
0
17
D'Angelo, Marisa
9
St Anthony's
8-00.00
(508.00m)
0
--
Browne, Katherine
12
Longwood
NH
(--)
0
--
Cheo-Isaacs, Leila
10
Ridge
NH
(--)
0
--
Moore, Arianna
11
Sachem East
NH
(--)
0
--
Diaz, Angelisse
9
Newburgh Free
NH
(--)
0
Womens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Edwards, Faith
11
Young Women's Le
17-06.50
(508.00m)
nwi
0
2
Chevannes, Jaelyn
11
Young Women's Le
16-08.50
(508.00m)
nwi
0
3
Parmelee, Kendra
11
Oceanside
16-07.00
(508.00m)
nwi
0
4
Omokeni, Efe
11
Freeport
16-05.00
(508.00m)
nwi
0
5
Hambor, Caitlin
12
Southern Regiona
16-02.50
(508.00m)
nwi
0
6
Grant, Sydney
11
Half Hollow Hill
16-02.00
(508.00m)
nwi
0
7
Welch, Emily
11
West Islip
15-08.50
(508.00m)
nwi
0
8
Green, Alexis
12
Longwood
15-08.00
(508.00m)
nwi
0
9
Boucher, Olivia
12
Sayville
15-07.50
(508.00m)
nwi
0
10
Page, Caroline
11
Rensselaer
15-07.00
(508.00m)
nwi
0
11
Grillo, Julianna
11
Sachem East
15-07.00
(508.00m)
nwi
0
12
Ortner, Tiffany
10
Southern Regiona
15-06.50
(508.00m)
nwi
0
13
Gunasekera, Sarah
11
Mount Sinai
15-06.00
(508.00m)
nwi
0
14
Easter, Quinci
11
Freeport
15-05.00
(508.00m)
nwi
0
15
Earle, Alexandria
11
Sacred Heart Aca
15-04.00
(508.00m)
nwi
0
16
Kline, Brookelle
11
Southern Regiona
15-03.00
(508.00m)
nwi
0
17
Hageman, Catherine
10
Our Lady Of Merc
15-02.50
(508.00m)
nwi
0
18
Lewis, Dana
9
Longwood
15-02.00
(508.00m)
nwi
0
19
Ohia-Enyia, Princess
11
Hackley
14-10.00
(508.00m)
nwi
0
20
Harris, Ariel
10
Mount Sinai
14-10.00
(508.00m)
nwi
0
21
Wandy, Lanna
10
Arlington
14-09.50
(508.00m)
nwi
0
22
Macchio, Angelina
11
Manhasset
14-08.50
(508.00m)
nwi
0
23
Gensler, Julia
12
Bayport Blue Poi
14-07.00
(508.00m)
nwi
0
24
Cheesman, Katelyn
11
Sacred Heart Aca
14-05.00
(508.00m)
nwi
0
25
Adebisi, Elizabeth
11
Longwood
14-04.00
(508.00m)
nwi
0
26
Eberly, Lorelei
9
Coatesville
14-03.50
(508.00m)
nwi
0
27
Angrisani, Grace
11
John F Kennedy (
14-01.50
(508.00m)
nwi
0
28
Blumenstein, Emma
11
Hewlett - GW
14-01.00
(508.00m)
nwi
0
29
Wilkes, Jade
11
Hewlett - GW
14-00.50
(508.00m)
nwi
0
30
Abbey, Kiara
11
Hackley
14-00.00
(508.00m)
nwi
0
30
Conforti, Gabriella
11
Southern Regiona
14-00.00
(508.00m)
nwi
0
--
Surlin, Jenya
10
East Meadow
FOUL
(--)
nwi
0
--
Martins, Sabrina
12
East Meadow
FOUL
(--)
nwi
0
--
Hernandez, Ashley
10
Freeport
FOUL
(--)
nwi
0
--
Gousse, Caitlyn
10
Mary Louis Acade
ND
(--)
nwi
0
--
Lavello, Natalie
10
Arlington
ND
(--)
nwi
0
--
Flores, Maricelys
12
East Meadow
ND
(--)
nwi
0
--
Wallace, Shariyah
9
Longwood
FOUL
(--)
nwi
0
--
Hillel, Ronnie
12
Hewlett - GW
FOUL
(--)
nwi
0
--
Sohl, Megan
10
East Meadow
ND
(--)
nwi
0
--
Clark, Maggie
11
Bayport Blue Poi
FOUL
(--)
nwi
0
--
Horsham, Ahayla
10
Archbishop Mollo
ND
(--)
nwi
0
--
Jefferies, Abigail
9
Archbishop Mollo
ND
(--)
nwi
0
Womens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McLeod, Arianna
12
Longwood
38-10.00
(508.00m)
nwi
0
2
Braxton, Alissa
11
Commack
38-06.50
(508.00m)
nwi
0
3
Britt, Kaylah
12
William Floyd
38-00.00
(508.00m)
nwi
0
4
Nicholas, Leann
10
Farmingdale
36-05.00
(508.00m)
nwi
0
5
Gunasekera, Sarah
11
Mount Sinai
36-03.50
(508.00m)
nwi
0
6
Kelly, Alexandra
9
Rocky Point
36-00.00
(508.00m)
nwi
0
7
Adebisi, Elizabeth
11
Longwood
34-04.00
(508.00m)
nwi
0
8
Kelly, Kathleen
11
Westhampton Beac
33-02.00
(508.00m)
nwi
0
10
Grant, Sydney
11
Half Hollow Hill
32-09.00
(508.00m)
nwi
0
9
Glanton, Megan
12
Averill Park Cen
32-09.00
(508.00m)
nwi
0
11
Grill, Paige
12
West Islip
32-07.50
(508.00m)
nwi
0
12
Larsson, Abby
11
Bayport Blue Poi
32-07.00
(508.00m)
nwi
0
13
Tappeto, Sarah
12
Sanford H. Calho
32-05.50
(508.00m)
nwi
0
14
Vasiliadis, Demet
11
St Francis Prep
32-05.00
(508.00m)
nwi
0
15
Abbey, Kiara
11
Hackley
32-05.00
(508.00m)
nwi
0
16
Crawford, Gianna
11
Southern Regiona
32-04.00
(508.00m)
nwi
0
17
Conforti, Gabriella
11
Southern Regiona
32-00.00
(508.00m)
nwi
0
18
Jackson, Kyla
11
Freeport
32-00.00
(508.00m)
nwi
0
19
Gedeon, Laila
11
St John The Bapt
32-00.00
(508.00m)
nwi
0
20
Hradek, Bailey
10
Southern Regiona
31-11.50
(508.00m)
nwi
0
21
Osborne, Joy
11
Ridge
31-11.00
(508.00m)
nwi
0
22
Wilkes, Jade
11
Hewlett - GW
31-09.00
(508.00m)
nwi
0
23
Song, Annie
12
Elwood-John H Gl
31-08.00
(508.00m)
nwi
0
24
Kline, Brookelle
11
Southern Regiona
31-08.00
(508.00m)
nwi
0
25
Boucher, Olivia
12
Sayville
31-06.50
(508.00m)
nwi
0
26
Redlo, Leeann
9
Bayport Blue Poi
31-06.50
(508.00m)
nwi
0
27
Perrin, Laurah
11
Archbishop Mollo
31-02.00
(508.00m)
nwi
0
28
Molinelli, Christina
11
Sachem North
31-01.50
(508.00m)
nwi
0
29
Mark, Alexa
10
Ridge
31-01.00
(508.00m)
nwi
0
30
Carlson, Angela
10
Norwich
31-00.00
(508.00m)
nwi
0
31
Manson, Sara
8
Sanford H. Calho
30-11.50
(508.00m)
nwi
0
32
Nelson, Courtney
12
Longwood
30-11.00
(508.00m)
nwi
0
33
Finke, Valerie
9
Westhampton Beac
30-11.00
(508.00m)
nwi
0
34
Sommers, Jessica
12
Sachem North
30-09.50
(508.00m)
nwi
0
35
Speight, Barbara
11
Sacred Heart Aca
30-09.00
(508.00m)
nwi
0
36
Curcio, Ashley
12
Northport
30-07.50
(508.00m)
nwi
0
37
Greenstein, Lianna
9
Northport
30-07.50
(508.00m)
nwi
0
38
Hurt, Abby
10
Paul D Schreiber
30-07.00
(508.00m)
nwi
0
39
D'Angio, Allison
11
Ward Melville
30-05.00
(508.00m)
nwi
0
40
Macchio, Angelina
11
Manhasset
30-04.00
(508.00m)
nwi
0
41
Gemmell, Rachel
10
Coatesville
30-03.50
(508.00m)
nwi
0
42
Grillo, Julianna
11
Sachem East
30-00.50
(508.00m)
nwi
0
43
Hawkins, Kayla
11
William Floyd
29-11.50
(508.00m)
nwi
0
44
Denzler, Rachel
12
West Islip
29-11.50
(508.00m)
nwi
0
45
Palmeri, Francesc
10
St Francis Prep
29-11.00
(508.00m)
nwi
0
46
Walters, Tori
12
St Anthony's
29-09.00
(508.00m)
nwi
0
47
Williams, Isis
11
Islip
29-07.50
(508.00m)
nwi
0
48
Flores, Maricelys
12
East Meadow
29-04.00
(508.00m)
nwi
0
49
Persaud, Emily
11
Mount Sinai
29-03.50
(508.00m)
nwi
0
50
Magwood, Morgan
10
St John The Bapt
29-03.00
(508.00m)
nwi
0
51
Duffy, Elena
11
St Francis Prep
28-09.00
(508.00m)
nwi
0
52
Fuoco, Sarah
12
Mount Sinai
28-09.00
(508.00m)
nwi
0
53
Trimble, Kennedy
10
Plainedge
28-07.50
(508.00m)
nwi
0
54
Jose, Lisa
12
Sanford H. Calho
28-05.50
(508.00m)
nwi
0
55
Browne, Katherine
12
Longwood
28-05.00
(508.00m)
nwi
0
56
Abdor-Rashid, Alycia
12
Manhasset
28-02.50
(508.00m)
nwi
0
57
Giacchetto, Isabella
11
Westhampton Beac
28-02.00
(508.00m)
nwi
0
58
Mullen, Madelyn
12
Northport
28-00.50
(508.00m)
nwi
0
59
Kornahrens, Sarah
11
Islip
27-11.00
(508.00m)
nwi
0
60
Fitch, Emma
11
Bayport Blue Poi
27-02.50
(508.00m)
nwi
0
61
Fink, Emily
10
Plainedge
26-11.00
(508.00m)
nwi
0
62
Sorrentino, Anne
11
Our Lady Of Merc
26-01.50
(508.00m)
nwi
0
63
Levine, Hannah
11
Oceanside
25-06.50
(508.00m)
nwi
0
64
Froehlich, Vanessa
11
East Meadow
25-05.50
(508.00m)
nwi
0
65
Geard, Brynn
10
Elwood-John H Gl
25-05.00
(508.00m)
nwi
0
66
Emmi, Elizabeth
10
Elwood-John H Gl
25-03.50
(508.00m)
nwi
0
--
Aguilar, Maxiemaria
9
Archbishop Mollo
FOUL
(--)
nwi
0
--
Goedel, Rachel
11
Commack
FOUL
(--)
nwi
0
--
Comple, Hailee
11
Farmingdale
FOUL
(--)
nwi
0
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
16849 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
Molloy Stanner Games
,
ArmoryTrack.org
,
Armory Track News
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Molloy Stanner Games
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2024
89
33
2023
1
130
2
66
2022
1
116
2
311
2020
1
131
1
152
2019
1
127
4
177
2018
1
127
3
105
2017
1
154
4
157
2016
1
124
1
273
2015
1
5
2
196
2014
1
1
4
2013
1
2
2
2012
1
2
1
2011
1
1
1
Show 10 more
Hashtags
#armory
#armory-track
#molloy-stanner-games
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!